منطقه باغچه شهیر استانبول

منطقه باغچه شهیر استانبول

منطقه باغچه شهیر استانبول یا باهچه شهیر استانبول  کجاست؟

محله باغچه شهیر (به ترکی: باهچه شهیر) با وسعت تقریبی 5 کیلومتر مربع، یکی از محله های هشتگانه منطقه بزرگ باشاک شهیر در شمال غربی بخش اروپایی استانبول است و بزرگراه تم TEM از جنوب این محله زیبا می گذرد. فرودگاه جدید استانبول در شمال غربی منطقه باهچه شهیر قرار دارد. همسایه های این محله از سمت شرق سلطان قاضی و اِسِنلر، از سمت غرب و جنوب غربی اسنیورت، و از شمال آرناوات کوی  هستند.

منطقه باغچه شهیر استانبول در گذشته از مناطق ییلاقی بوده و قابل مقایسه با چشم انداز لواسانات در استان تهران و اولین شهرک اقماری است که در سال 1994 پایه ریزی گردیده است. پلان شهری منطقه باهچه شهیر بر اساس الگوبرداری از شهرک های سبز و منازل آن به سبک ساختمانها و ویلاهای اروپایی و با استانداردهای جهانی ساخته شده است.  اکثر ساکنان این منطقه شهروندان ترک و اقلیت مهاجرین آن از اروپای شرقی، اعراب و ایرانی ها هستند. با توجه به اینکه منطقه باهچه شهیر با مرکز استانبول(میدان تکسیم) 30 کیلومتر فاصله دارد، آب و هوا در این منطقه تمیز و ترافیک آن کم است. منطقه باهچه شهیر در میان توریست ها کمتر شناخته شده است،  اما با توجه به اینکه طراحی شهری خاص و زیبایی دارد،  ساخت و سازها در آن با اسلوب اروپایی انجام شده و همچنین چشم انداز سرسبز و ویژه ای که دارد باعث شده تا مردم علاقمند به زندگی در این منطقه باشند.

به طور کلی ویژگی اصلی  محله باهچه شهیر استانبول را می­ توان در دو کلمه خلاصه کرد: زندگی سبز. این منطقه  مزیت دیگری نیز دارد: این که فقط ۶ کیلومتر با کانال در حال احداثِ استانبول فاصله دارد و فقط با ۱۰ دقیقه رانندگی میتوان به کانال استانبول رسید. همچنین فرودگاه جدید استانبول که پروژه عظیم دیگری در ترکیه است با این منطقه حدود 35 دقیقه فاصله دارد. این فرودگاه که در سال ۲۰۲۳ کاملاً آماده خواهد شد، بزرگترین قطب مسافرتی هوایی جهان خواهد بود و دسترسی سالیانه ساکنین منطقه باهچه شهیر به بیش از ۳۵۰ مقصد در جهان را تضمین می­ کند.

دسترسی به منطقه باغچه شهیر استانبول

به خاطر وجود فرودگاه فوق مدرن جدید استانبول که توجه متخصصان هوانوردی از همه جای دنیا را به خود جلب کرده است، دسترسی به این منطقه آسان است. همچنین رشد فزایندۀ جمعیت، شهرداری را بر آن داشته است تا سرمایه زیادی را صرف بهبود ترافیک و دسترسی به این منطقه کنند. محله باهچه شهیر استانبول همچنین به بزرگراه TEM (دومین بزرگراه مهم و بین المللی استانبول) نزدیک است و از همین رو رفتن از این منطقه  به سایر نواحی در زمانی کوتاه میسر می­ شود. ذکر این نکته ضروری است که یک خط مترو ۱۶ کیلومتری از محموت بی تا اسنیورت در پایان سال ۲۰۲۰ توسط شهرداری استانبول افتتاح خواهد شد؛ این خط با داشتن ایستگاهی در باهچه شهیر، زندگی را برای ساکنین این ناحیه راحت تر می­کند.

زندگی و خرید ملک در منطقه باغچه شهیر استانبول

ساکنین این منطقه از طیف وسیعی از مغازه­ های با دسترسی آسان لذت می برند. همچنین نباید فراموش کرد که بازارهای روز هفتگی یکی از ویژگی های اصلی شهرهای ترکیه است در منطقه باهچه شهیر هم دایر هستند.  به علاوه ساخت مراکز خرید بزرگ و به روز در این منطقه باعث شده تا ساکنین آن بتوانند تمام نیازهای خود را به راحتی برطرف کنند.مدارس، کالج و دانشگاههای زیادی در این منطقه وجود دارند از جمله مدارس بین المللی به سبک امریکایی و مدارس بین المللی کمبریج که نگرانی والدین اتباع خارجی برای تحصیل فرزندانشان را تا حد زیادی رفع نموده اند. مدارس دولتی ترک و مدارس خصوصی نیز در این منطقه دایر شده اند که لازم به ذکر است تحصیل در موسسات دولتی ترکیه رایگان می باشد.

خرید خانه در محله باهچه شهیر استانبول

این منطقه که یکی از نواحی در حال توسعۀ استانبول است، به خاطر ساخت و­ ساز­های off-plan (نوعی طرح ساخت ­و ­ساز که در آن خانه ها پیش از ساخته شدن فروخته می­ شوند) روز به روز در حال رشد و گسترش در بازار املاک است. برخی از شرکت های ساختمانی و پروژه های بزرگ مسکونی، تجاری و اداری برای فروش واحدها طرح ­های سه ساله پرداخت اقساطیِ بدون بهره را به مشتریان پیشنهاد می­ دهند.موضوع دیگری که باید به آن اشاره شود این است که در این منطقه ساخت و سازها با تاکید بر فراهم آوردن تسهیلات بهتر برای خانواده ها هستند و بیشتر پروژه هایی که در این منطقه ساخته میشوند مورد استقبال خانواده ها قرار میگیرد. انواع مختلف سازه ها از ویلاها با طراحی های متنوع و برج ها و مجتمع های مسکونی، انتخاب ملک برای هر نوع سلیقه ای را فراهم کرده است. تمام پروژه های ساختمانی این منطقه تمام امکانات شامل  استخرهای شنا، باشگاه­ ها، سونا، باغ­ های دیدنی، باشگاه ­های مخصوص کودکان و …دارا هستند. این پروژه ­ها که برای قشر متوسط تا تجملاتی مناسب است، در بین خریداران ترک و خارجی از محبوبیت زیادی برخوردار شده اند.

اگر قصد خرید ملک در این منطقه را دارید ، کارشناسان فروش ما میتوانند اطلاعات دقیقی را با جزییات بیشتر در ارتباط با رشد این منطقه و نحوه سرمایه گذاری صحیح را در اختیار شما قرار دهند . همچنین می توانید از مشاوره تلفنی با کارشناسان ما استفاده کنید و اطلاعات دقیقی در ارتباط با مجتمع های مسکونی موجود در این منطقه کسب کنید و از بهترین املاک در این منطقه بازدید داشته باشید.

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next