منطقه بیلیکدوزو استانبول

منطقه بیلیکدوزو استانبول

منطقه بیلیکدوزو استانبول

Beylikdüzü

منطقه بیلیکدوزو استانبول کجاست؟

منطقه بیلیکدوزو استانبول یکی از مناطق غربی شهر استانبول است. این منطقه از جنوب با دریای مرمره از شرق با منطقه آوجیلار  از غرب با منطقه بیوک چکمجه و از شمال با منطقه اسنیورت همسایه است. مساحت منطقه بیلیکدوزو ۳۶۰ کیلومتر مربع و یکی از سبزترین مناطق شهر استانبول است که سرانه فضای سبز در آن به ازای هر شخص ۱۰ متر مربع می‌باشد. در خیابان‌ها و کوچه‌های این منطقه زیبا درختان با فواصل متقارن چشم‌اندازی زیبا برای ساکنین منطقه‌ ایجاد نموده‌اند.بیلیکدوزو نمایانگر چهره جدید شهرسازی شده‌ای از استانبول می‌باشد که دارای بلوارها، پیاده‌روها و فضاهای سبز زیبا می‌باشد. منطقه بیلیکدوزو به دلیل قرار گرفتن بین دو دره غول‌پیکر بین محله جمهوریت و محله عدنان قهوه‌چی همچنان به سبزترشدن خود ادامه می‌دهد. همچنین پارک گیاه‌شناسی دره سبز نیز در این منطقه در حال ساخت است. بیلیکدوزو یکی از مناطق نادر استانبول است که ساخت‌وساز زاغه‌ای ندارد. بیلیکدوزو از آن دسته از مناطق شهر استانبول است که دارای ساخت‌وساز مدرن و لوکس می‌باشد. ۴۰ درصد از سکنه این منطقه را دانشگاهیان تشکیل داده‌اند.  به علاوه منطقه‌ی زیبای بیلیکدوزو جزء مناطقی از استانبول است که تعداد زیادی از خارجیان از تمامی ممالک در آن سکونت دارند.

حقیقتا” بیلیکدوزو محل مناسبی برای فرار از گرما و هوای شرجی تابستان در استانبول است .این منطقه با وجود نزدیکی به دریا ، اما به دلیل وزش باد ونسیم خنک ، هوای بسیار مناسبی برای تابستان دارد و  شما میتونید از خنکی هوای این منطقه لذت ببرید ; ولی به همین دلیل هم زمستان سرد و پر سوزی را نسبت به محله های دیگر دارد. از خصوصیات آب و هوای منطقه بیلیکدوزو یکی این است که معمولا” اولین علائم پاییز و زمستان در این منطقه به چشم میاید، اولین باران و اولین بارش برف . همچنین به دلیل وزش باد همیشگی و نسیمهای تابستانی ، آلودگی هوا در این منطقه صفر است .

حمل و نقل در منطقه بیلیکدوزو

با گسترش خطوط ارتباطی حمل و نقل در شهر استانبول و همچنین خطوط اتوبوسرانی سریع السیر متروبوس که روی بزرگراه ای 5 فعال است ، ارتباط با منطقه بیلیکدوزو تسهیل یافته است و شهروندان می‌توانند با استفاده از خطوط ۲۴ ساعته متروبوس در طول شبانه‌روز به منطقه بیلیکدوزو دسترسی داشته باشند. از ایستگاه بیلیکدوزو که تقریباً در ابتدای خط متروبوس است تا ایستگاه زینجیرلی در بخش آسیایی تقریباً ۶۰ دقیقه زمان طول می کشد. همچنین فاصله منطقه بیلیکدوزو تا میدان تکسیم با خطوط اتوبوسرانی حدود 40 دقیقه است. جدا از متروبوس، اتوبوس‌های اکسپرس از تکسیم به سمت این منطقه به طور روزانه در حال تردد می‌باشند. از آنجا که منطقه بیلیکدوزو در حومه اتوبان E5 واقع شده کلیه وسایل حمل و نقل عمومی از مناطقی مانند ینی بوسنا yenibosna و باکیرکوی Bakırköy به سمت منطقه بیلیکدوزو و منطقه بیوک چکمجه در حال حرکت می‌باشند. منطقه بیلیکدوزو در فاصله ۱۳ کیلومتری از فرودگاه قدیم آتاتورک قرار دارد و دسترسی‌های خوب و مطلوبی از مناطق اسنیورت به بزرگراه ترانزیت اروپا با E80 را دارا است. به علاوه مطابق با برنامه ارائه شده از طرف دولت ترکیه تا سال 2023 خطوط مترو نیز به این منطقه دسترسی خواهند داشت .

اقتصاد

اقتصاد بیلیکدوزو عموماً مبتنی بر صنعت و تجارت است. از این رو یکی از بزرگ‌ترین بنادر استانبول به نام Ambarlı در این منطقه واقع گردیده. این بندر یکی از ۵۰ بندر بزرگ کانتینر جهان است. همچنین تأسیسات پر کردن و توزیع سوخت نیروگاهی یکی دیگر از عوامل مهم اقتصادی این منطقه می‌باشد. سایت‌های صنعتی متعددی همانند coppersmith و mermerciler و همچنین سایتBeysan شاخصه صنعتی اقتصاد منطقه را تشکیل می‌دهند. یکی از شعبات کارخانه arçelik نیز در این منطقه فعال است. بخش زنبورداری نیز یکی از عوامل مهم صنعت کشاورزی این منطقه است. همچنین قسمت مهمی از معیشت مردم بیلیکدوزو از قسمت ماهیگری در منطقه گورپینار تشکیل شده بازار شیلات استانبول در منطقه Gürpınarدر بیلیکدوزو واقع شده البته در ۵ سال گذشته اقتصاد منطقه به بخش مسکن تغییرات زیادی کرده است. طبق نظرسنجی‌های مختلف در خرید املاک و مسکن بیلیکدوزو یکی از مناطق پرطرفدار در حوزه اجاره روزانه منازل در استانبول است که به علت دسترسی آسان از طریق خطوط متروباس ۲۴ ساعته انجام می‌گیرد. تبلیغات اجاره روزانه خانه در Beylikduzu را می‌توان به صورت مکرر در اینترنت یافت.

امکانات ورزشی در منطقه بیلیکدوزو

امکانات ورزشی منطقه بیلیکدوزو در زمان شهرداری به حد گسترده‌ای دست پیدا کرد. ورزش‌های آبی ساحل و همچنین کلوپ شخصی اسکی در میدان جدید بیلیکدوزو در بزرگراه E5 در زمستان ۲۰۱۳ طیف گسترده‌ای را معطوف به خود کرد. استخر المپیک منطقه بیلیکدوزو در حال ساخت است که یکی از زیباترین استخرها در شهر استانبول می‌باشد. مسیرهای مخصوص دوچرخه‌سواری در بلوارهای محله عدنان قهوه‌چی و ساحل گورپینار وجود دارد که وسایل نقلیه نمی‌توانند وارد آن شوند.

آموزش

در منطقه بیلیکدوزو ۱۶۷ مؤسسه آموزشی ۱۹۳۴ کلاس درس و ۸۵۴/۵۵ هزار دانش‌آموز و ۱.۷۲۷معلم مشغول به فعالیت هستند؛ همچنین تعداد ۳۱ مدرسه ابتدایی و دوره متوسطه و ۳۴ مؤسسه آموزشی متوسطه عمومی و ۴۴ مدرسه آموزش متوسطه فنی و حرفه‌ای و ۱ مدرسه عالی در این منطقه موجود است.

مرکز خرید مارمارا پارک

مرکز خرید مارمارا پارک که با توجه به نقشه در مرز خط منطقه اسنیورت واقع شده اما تحت نام بیلیکدوزو است، این مرکز خرید یکی از معتبر ترین مراکز خرید استانبول می باشد که در نزدیکی ایستگاه متروبوس بیلیکدوزو و بزرگراه E-5 واقع شده است، به دلیل موقعیت مرکزی اش به آسانی قابل دسترس است. مارمارا پارک شامل 182 فروشگاه، 40 رستوران، یک سالن بزرگ، بازار معروف Bauhaus و سالن بزرگ سینما با بزرگترین نمایشگر IMAX در ترکیه است. مارمارا پارک هر روز هفته با سیلی از بازدید کنندگان مواجه است، با طیف وسیعی از فروشگاه ها وبرند ها  و انواع رستوران ها برای  صرف غذا میباشد که توجه همگان را به خود جذب نموده است.

ساحل بیلیکدوزو

ساحل بیلیکدوزو و محیط اطراف آن از زیباترین تفرجگاه‌های منطقه محسوب می‌شود که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. پارک ساحل بیلیکدوزو از جمله زیباترین پارک‌های ساحل شهر استانبول می‌باشد که معمولاً در اواخر هفته پذیرای تعداد زیادی از اهالی منطقه و گردشگران داخلی و خارجی است.مرکز فرهنگی آتاتورک بیلیکدوزو از مهم‌ترین مراکز فرهنگی منطقه بیلیکدوزو به حساب می‌آید که زیر نظر شهرداری منطقه مشغول به فعالیت می‌باشد. در این مرکز فرهنگی موارد مختلفی مشغول به فعالیت می‌باشند که از مهم‌ترین آنها می‌توان به مسائل مربوط به سلامتی، ازدواج، ورزش کودکان و نوجوانان، آموزش مسائل مربوط به زندگی و دیگر موارد اشاره کرد که تمامی موارد ذکرشده در این مرکز فرهنگی توسط استادان برجسته به آنان آموزش داده می‌شود.یک مکان تفریحی می‌باشد که در داخل منطقه بیلیکدوزو واقع و مخاطبان بسیاری را به خود اختصاص داده است. این مجموعه تفریحی دارای کافه و رستوران می‌باشد که در بین اهالی منطقه مشهور می‌باشد و مورد استقبال آنان واقع گردیده است.

 

زندگی، امکانات و خرید ملک در منطقه بیلیکدوزو

بیلیکدوزو منطقه ای است ، ساکت و آرام و بدور از هیاهوی شهر ، مدرن و کمی لوکس با خیابانهای بزرگ و تمیز فضای سبز ایده آل و رستورانها و فروشگاههای بسیار که نرخ اجاره منزل و حتی خریدآن به نسبت امکاناتی که درآن وجود دارد بسیار منطقی و حتی گاه ارزان است . واحدهای مسکونی متنوع از ویلاهای لوکس تا برج ها و مجتمع های مسکونی بزرگ و کوچک که در منطقه بیلیکدوزو ساخته شده اند محدوه انتخاب خریداران ملک را وسیع تر کرده و برای هر سبک سلیقه ای در این منطقه میتوان واحد مسکونی دلخواهی را معرفی کرد. این پروژه های ساختمانی با داشتن محوطه ای سرسبز، امکانات ورزشی و تفریحی نظیر استخر سعی در تامین آسایش ساکنان داشته است. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از یک مشاوره کامل در ارتباط با منطقه بیلیکدوزو استانبول ، با ما تماس بگیرید . تیم مشاورین ما آماده ارائه کاملترین مشاوره همراه با معرفی پروژه های ساختمانی در این منطقه میباشد .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next