مزایای تحصیل در دانشگاه EMU و رشته های تحصیلی در این دانشگاه قبرس شمالی

 

 

بعد از معرفی کامل دانشگاهEMU در قبرس شمالی ، در این مطلب به مزایای تحصیل در دانشگاه EMU و رشته های تحصیلی در این دانشگاه خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید :

 

مزایای تحصیل در دانشگاه EMU

 

 • کیفیت بالای سیستم آموزشی و زندگی دانشجویی غنی در دانشگاه EMU
 • نبود نیاز به ارائه مدرک زبان
 • تخفیف 50 درصدی شهریه برای تمامی مقاطع دانشگاهی (با استفاده از بورسیه)
 • نبود نیاز به دریافت ویزای تحصیلی
 • هزینه های بسیار پایین تحصیل و زندگی در قبرس
 • اعتبار بالای مدارک دانشگاهی
 • نزدیکی مسافت به کشور ایران
 • امکان انجام کار دانشجویی در خلال تحصیل
 • دریافت پذیرش تحصیلی و یا درخواست انتقالی آسان به دانشگاه های معتبر اروپا، آمریکا و کانادا
 • بازار کار بین المللی و محیط چندجانبه و چند فرهنگی

دانشگاه مدیترانه شرقی در شهر فاماگوسا  واقع شده است و با برخورداری از اقامتگاه دانشجویی با بیش از 10هزار تخت در دسترس، فرصت اجاره و دریافت محل اسکان شخصی و مستقل را برای دانشجویان بین المللی فراهم کرده است.

پردیس دانشگاه در زمینی به مساحت 3500 هکتار واقع شده که همچون یک شهر کوچک محسوب می شود، شما می توانید هر آنچه که می توانید تصور کنید را در این پردیس دانشگاهی طلب کنید، از مرکز بهداشتی گرفته تا خدمات مشاوره PDRAM، کتابخانه 10 هزار کتابی، 35 محوطه و سالن غذاخوری و معاشرت، سوپرمارکت و سیستم اتوبوسرانی انحصاری برای درون و خارج از فراماگوستا در این دانشگاه وجود دارد.

همچنین دانشجویان دانشگاه EMU قبرس می توانند از تجهیزات گسترده ورزشی نظیر استادیوم مدرنی با گنجایش 5هزار نفر، زمین دو و میدانی tartan، مرکز سلامت و تمرینات هوازی، باشگاه، سالن های ورزش TRX و spinning، فضای باز 66.500 هزار مترمربعی برای انجام انواع ورزش ها و محوطه سرپوشیده و چند جانبه ورزشی با ظرفیت 3500 نفر لذت برده و استفاده کنند. این تنها بخشی از تجهیزاتی است که در دسترس 20 هزار دانشجوی این دانشگاه قرار می گیرد.

دانشگاه مدیترانه شرقی از بیش از 106 کشور دنیا پذیرای دانشجو بوده و به همین خاطر از جوامع منحصر به فرد اجتماعی و فرهنگی دانشجویان بین المللی در داخل دانشگاه برخوردار است. دانشگاه EMU با توجه به اینکه زندگی تحصیلی هر دانشجوی بین المللی باید با تجارب مختلف و ارزشمند تلاقی پیدا کند، یک جشنواره سالانه بهاره را برای مدت یک هفته در ماه می برگزار می کند.

این جشنواره شامل گفتگوهای دانشگاهی و پنل ها با مهمانان ویژه، نمایش فیلم، اجرای تئاتر و کارگاه های آموزشی هنر، موسیقی زنده و سایر سرگرمی های جذاب می شود. اما در الباقی سال تحصیلی دانشجویان بین المللی EMU فعالیت های پردیس دانشگاه مواردی نظیر فستیوال موسیقی راک، جشنواره موسیقی محلی، مسابقات ورزشی، جشن های فرهنگی، مصاحبه هنرمندان، نمایش هفتگی فیلم، برنامه های ایستگاه رادیویی و تلویزیونی که توسط دانشجویان رهبری می شود و بسیاری از ورزش ها و فعالیت های جذاب را شامل می شود.

دانشگاه مدیترانه شرقی معروف و دولتی قبرس شمالی با بیش از 1100 نیروی آموزشی برجسته از 35 کشور دنیا، از زیرساخت توسعه یافته و پیشرفته ای برخوردار است. از این رو دوره های آموزشی دانشگاهی با کیفیت بالا به زبان انگلیسی تدریس می شوند و این فرصت را برای دانشجو فراهم می کنند تا زبان دوم را فرا بگیرد.

با در نظر گرفتن اعتبارنامه ها و محتوای آموزشی بین المللی و مدارک دانشگاهی که در سرتاسر دنیا مورد قبول بوده و قابل شناسایی است، دانشگاه EMU قبرس با آموزش دانشجویان برای تبدیل شدن به افرادی خلاق و رقابتی با مهارت های کارآفرینی، آنها را به خوبی برای مشاغل بین المللی آینده آماده می سازد.

در حال حاضر تعداد دانشجویان تمام وقت EMU برابر با 18.865 هزار نفر است و تعداد دانشجویان به نسبت نیروی آکادمیک 27 به 1 است. همچنین نسبت دانشجویان خانم به آقا در دانشگاه 41 به 59 درصد بوده و میزان دانشجویان بین المللی حاضر در این موسسه آموزشی بین المللی 83 درصد است.

دانشگاه مدیترانه شرقی از برنامه ها و فرصت های همکاری مشترک با دو دانشگاه برتر جهانی برخوردار است که در دسترس دانشجویان بومی و بین المللی این دانشگاه قرار دارد.
برنامه مشترک همکاری با دانشگاه بولونیا با رتبه 180 دنیا برای تحصیل در برنامه کارشناسی ارشد سیستم های حقوقی تطبیقی که بر روی حقوق اروپا تمرکز داشته و می تواند برای دانشجویان رشته هایی همچون مهندسی، تجارت، رسانه و ارتباطات و سایر رشته های مرتبط مناسب باشد.

دانشجویان از این طریق می توانند نزد اساتید دانشگاه بولونیا به تحصیل پرداخته و از دانشگاه مدیترانه شرقی مدرک خود را دریافت کنند.

در عین حال دانشگاه EMU قبرس با یکی از 10 موسسه آموزش عالی انگلیس یعنی Warwick همکاری ویژه ای دارد و دو رشته کارشناسی ارشد علوم این دانشگاه به طور مستقیم از پردیس EMU در دسترس است و توسط اساتید وارویک انگلیس تدریس می شود. البته دانشجویان این دو رشته امکان ادامه دوره آموزشی را در دانشگاه وارویک وسایر دفاتر WMG در سراسر دنیا خواهند داشت.

در کنار ارائه شانس کسب تخصص در رشته ای به خصوص، EMU قبرس فرصت هایی را برای توسعه و پیشرفت در سایر زمینه ها فراهم کرده است. به بیانی دیگر دانشجویانی که در رشته های تحصیلی دانشگاه مدیترانه شرقی ثبت نام کرده اند ممکن است بتوانند بنابر شرایط تحصیلی خود از مزایای تحصیل دو رشته همزمان و دوره های فرعی برخوردار شوند (این موضوع اغلب در دپارتمان مهندسی در دسترس دانشجویان قرار دارد).

در عین حال EMU با 28 موسسه آموزشی برجسته در 20 کشور دنیا از جمله آمریکا، کانادا، بلژیک، آلمان، فرانسه، کره جنوبی و چین همکاری داشته و برنامه تبادل دانشجو را نیز با این موسسات آموزشی به اجرا در آورده است.

رشته های تحصیلی در دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)

موسسه آموزش عالی مدیترانه شرقی در قبرس شمالی رشته های متنوعی را در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا به دانشجویان دارای پذیرش تحصیلی ارائه می دهد که شامل موارد زیر می شود:

 • تجارت، امور مالی و اقتصاد
 • مهندسی و فناوری
 • هنر، طراحی و موسیقی
 • زبان، ادبیات و آموزش و پرورش
 • بیولوژی، سلامت و پزشکی
 • رسانه و ارتباطات
 • گردشگری و مدیریت هتل
 • سیاست، تاریخ و حقوق
 • ریاضیات و انفورماتیک

 

جمله آخر

حال که با مزایای تحصیل در دانشگاه EMU و رشته های تحصیلی آن آشنا شدید ،برای اطلاع از زمان پذیرش دانشجو و ثبت نام در این دانشگاه معتبر در قبرس شمالی از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در زمینه تحصیل در قبرس شمالی در ارتباط باشید .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next