خرید زمین در قبرس شمالی و مزایا و معایب آن

اگر قصد خرید زمین در قبرس شمالی را دارید، به جمع خریداران ملک که فرصتهای رشد سرمایه در جزیره زیبای مدیترانه ای را دریافته اند ملحق خواهید شد. جزیره قبرس به علت آب و هوای مطبوع، فرهنگ غنی، سرعت رشد اقتصادی بالا و موقعیت جغرافیایی خاص که در محل اتصال ۳قاره اروپا، آفریقا، و آسیا واقع شده در بین اروپایی ها به «دبی در مدیترانه» معروف است. خرید زمین در قبرس شمالی یکی از روشهای مهاجرت به کشور زیبای قبرس است که علاوه بر سود سرمایه گذاری، اخذ اقامت قبرس شمالی را آسان میکند.

مزایای خرید زمین در قبرس شمالی

خرید با پوند: خرید و فروش زمین در قبرس شمالی با پوند انگلستان انجام می‌شود بنابر این بر خلاف کشورهایی مانند ترکیه که املاک و مستغلات با لیر خریداری می‌شود، در قبرس شمالی خرید و فروش زمین همواره با پوند انگلستان انجام می‌پذیرد که باعث حفظ ارزش سرمایه گذاری در زمان تورم می‌شود.

رشد سالیانه ۱۰ درصد: خرید زمین در قبرس شمالی بطور متوسط ۱۰درصد در سال رشد قیمت دارد. محدودیت جغرافیایی اراضی قبرس شمالی از یک سو و اشتیاق خریداران بین المللی از سوی دیگر باعث افزایش تقاضا و رشد قیمت املاک و زمین در قبرس‌ می‌شود.

کاربری دلخواه: با خرید زمین در قبرس شمالی امکان ساخت ملک با نقشه و شرایط دلخواه وجود دارد و خریدار می تواند طبق سلیقه شخصی نقشه ساختمان را طراحی کند. از طرفی امکان خرید زمین برای کشاورزی یا دامداری نیز وجود دارد.

مالیات کمتر نسبت به خانه: مالیات و هزینه جانبی برای خرید زمین در قبرس شمالی حدودا ۵درصد است در حالی که مالیات خرید خانه در مواردی به ۱۰درصد هم میرسد.

معایب خرید زمین در قبرس شمالی

برای خرید زمین در قبرس شمالي برخی شرایط خاص وجود دارد که به آن می پردازیم

  • هر فرد خارجی (مانند ایرانی ها) فقط می‌تواند یک قطعه زمین خریداری کند.
  • هر فرد خارجی میتواند حداکثر ۱ دونوم (به ترکی استانبولی: Dönüm ) معادل 1338 متر مربع زمین خریداری کند. (خریداران ایرانی خارجی محسوب می‌شوند). البته امکان خرید زمین مازاد بر 1338 متر مربع بصورت غیر رسمی وجود دارد ولی امکان اخذ سند فقط برای هزار متر مربع وجود دارد. درصورت نیاز به خرید بیشتر از سقف تعیین شده سه روش وجود دارد (۱- استفاده از فرد دیگر که قابل اعتماد است ۲-ثبت شرکت در قبرس ۳-خرید بصورت قولنامه ای بدون سند)
  • زمینهای قبرس شمالی معمولا قطعات کوچک ندارند و عموما از ۵۰۰متر مربع به بالا هستند.
  • برای اخذ اقامت از طریق خرید زمین در قبرس شمالی ، نیاز به ارائه اجاره نامه خانه می‌باشد. اجاره نامه اثباتی بر حضور خریدار در قبرس شمالی است. بنابر این بعد از خرید زمین باید یک منزل در قبرس شمالی اجاره شود.
  • زمین خریداری شده باید عاری از هرگونه وام، قسط و بدهی باشد.
  • قرارداد فروش زمین در قبرس شمالی باید طی ۲۱ روز پس از امضا، در اداره ثبت اسناد و املاک قبرس شمالی ثبت شود.

نکاتی مهم درباره خرید زمین در قبرس شمالی

انتخاب اِیجِنت معتبر (agent): شاید اغراق نباشد اگر بگوئیم ایجنت مهمترین نقش را در خرید مطمعن املاک در قبرس شمالی بعده دارد. ایجنت شخصیت حقیقی یا شرکت حقوقی است که با در اختیار داشتن منابع اطلاعات حقوقی از کشور قبرس اقدام به ارائه خدمات به مشتریان میکنند.

سند مالکیت: اسناد مالکیت ملک در قبرس شمالی متنوع است و برخی از این اسناد فاقد اعتبار کافی جهت سرمایه گذاری ایرانیان است.

موقعیت زمین: در انتخاب شهر و موقعیت زمین دقت کافی داشته باشید. اگر چه شهرهای قبرس شمالی نزدیک بهم و ظاهرا شرایط یکسانی دارند ولی رشد قیمت برخی مناطق بیشتر است.

خرید زمین تجاری در قبرس شمالی

خرید زمین تجاری در قبرس شمالی بالاترین سطح سرمایه گذاری در زمین است. قیمت زمین تجاری در قبرس شمالی بر حسب موقعیت و شرایط می‌تواند ۵ تا ۱۰ برابر زمین معمولی هزینه داشته باشد.اما یک نکته مهم وجود دارد. امکان بهره برداری و ساخت تجاری چنین زمینی بصورت مستقیم برای ایرانی ها وجود ندارد و استفاده تجاری باید بر اساس طرح مصوب و در قالب ثبت شرکت انجام شود.

خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی

صنعت کشاورزی و دامداری بخش مهم چرخه اقتصاد در کشور قبرس است. خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی میتواند برای مقاصد تولید میوه مرکبات، زیتون، سبزی‌جات، و صیفی‌کاری انجام شود. همچنین میتوان از زمین بهره برداری پرورش دام مانند گوسفند، و بز، برای تولید محصولات گوشتی و لبنی استفاده کرد. قیمت خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی مقرون بصرفه است و با هزینه تقریبی ۵۰هزار پوند (معادل ۳.۵ میلیارد تومان) برای هر هکتار میتوان زمین مناسب کشاورزی خریداری کرد

معایب خرید زمین کشاورزی در قبرس شمالی

آبیاری زمینهای کشاورزی در فصول بی باران توسط چاه انجام می‌شود. بنابراین به علت محدودیت در سیستم آبیاری یافتن زمین کشاورزی مناسب و تولید محصولات کشاورزی متناسب با آب و هوا بسیار محدود است. از طرفی مجوز بهره برداری از زمین جهت مقاصد کشاورزی و دامداری برای خریداران خارجی  رایگان نیست و باید در قالب طرح کشاورزی و ثبت شرکت انجام شود که میتوانند هزینه و پیچیدگی مراحل ثبت اداری را بهمراه داشته باشد.

درباره ما

اگر قصد خرید زمین در قبرس شمالی را دارید ، کارشناسان مجرب ما در قبرس شمالی آماده مشاوره رایگان و پاسخگویی به تمامی سوالات شما در این زمینه می باشند . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی در همین صفحه با کارشناسان ما در قبرس شمالی در ارتباط باشید . همچنین برای اطلاع از آخرین اخبار قبرس شمالی ما را در اینستاگرام دنبال نمایید . 

برای دریافت تخفیف های ویژه با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با مشاور

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next