خرید انواع زمین در ترکیه و مزایای آن

در دنیای امروزی اگر فردی مقداری سرمایه دارد ترجیح می دهد برای جلوگیری از کاهش ارزش پول خود ، به خرید ملک یا زمین در کشورهای دیگر روی آورد . به عنوان مثال زمینی برای ساخت ساز یا کشاورزی در کشور ترکیه خریداری می نماید . تا پیش از سال ۲۰۱۸ برای اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه می بایست ملک یا زمینی به ارزش یک میلیون دلار خریداری نمود اما در حال حاضر این مبلغ به ۴۰۰۰۰۰ دلار تغییر یافته است . همین امر سبب شد تا تعداد زیادی از اتباع خارجی اقدام به خرید ملک و زمین در کشور ترکیه نماید و تابعیت این کشور را نیز دریافت نمایند . خرید زمین در ترکیه برای سرمایه گذاران خارجی مزایا و امتیازات ویژه ای به همراه دارد که در ادامه به طور کامل آنها را بررسی خواهیم کرد ، با ما همراه باشی :

مزایای خرید انواع زمین در ترکیه

خرید زمین در کشور ترکیه مزایای بسیاری با خود به همراه دارد . اگر شما هم قصد خرید زمین در این کشور را دارید در ابتدا مزیت های خرید زمین در ترکیه را بررسی نمایید و با آگاهی کامل اقدام به خرید انواع زمین در این کشور نمایید . مزیت‌های مهم خرید انواع زمین در ترکیه بدین ترتیب می باشد :

 • خرید زمین در کشور ترکیه یک سرمایه گذاری امن و مطمئن برای خریداران خارجی به حساب می آید چون ارزش زمین های ترکیه رو به رشد می باشد و با رشد ارزش این زمین ها نه تنها سرمایه شما حفظ می شود بلکه ارزش آن چندین برابر خواهد شد .
 • رشد ارزش زمین در ترکیه سبب می شود تا در برابر تورم های موجود ، سرمایه گذاران کمتر دچار خسارت مالی شوند .
 • خرید زمین در ترکیه برای اتباع خارجی با قیمت بیش از ۴۰۰۰۰۰ دلار باعث می شود تا بتوانند تابعیت ترکیه را دریافت کنند و از حقوق شهروندی این کشور برخوردار شوند .
 • با دریافت شهروندی ترکیه شرایط زندگی ، تحصیل و کار راحت تر فراهم می شود و می توانید از بیمه برخوردار شوید . همچنین می تواند با پاسپورت ترک بدون محدودیت به کشورهایی مثل اروپا و آمریکا سفر نماید .
 • قیمت زمین در کشور ترکیه نسبت به بسیاری از کشور های جهان مناسب تر است و خرید آن برای افراد با توان اقتصادی معمولی میسر می باشد .
 • خرید زمین در ترکیه امکان دریافت وام های بانکی با سود بسیار کم را برای خریداران مهیا می سازد .
 • اگر سرمایه شما برای خرید زمین کمتر از ۴۰۰۰۰۰ دلار باشد می توانید به جای اخذ شهروندی ، اقامت این کشور را که به طور سالیانه قابل تمدید است را دریافت نمایید و بعد از ۸ سال اقامت پی در پی می توانید تابعیت ترکیه را دریافت نمایید .

خرید انواع زمین در ترکیه

خریداران می توانند دو نوع زمین در ترکیه خریداری نمایند . می توانند زمین به منظور سرمایه گذاری و ساخت و ساز خریداری نمایند یا می‌توانند زمین کشاورزی جهت سرمایه گذاری و کاشت محصول خریداری نمایند.

خرید زمین به منظور ساخت و ساز

اگر قصد دارید با خرید زمین به منظور ساخت و ساز ، تابعیت یا اقامت کشور ترکیه را دریافت نمایید باید در مدت زمان ۲ سال اقدام به ساخت و ساز و بهره برداری از زمین خریداری شده را انجام دهید .
برای خرید زمین در این کشور جهت سرمایه گذاری باید به دنبال شهر هایی باشید که همواره قیمت زمین در آن شهر ها در حال صعود باشد . استانبول ، آنکارا ، ازمیر و آلانیا شهر های مناسب برای خرید زمین و سرمایه گذاری در ترکیه می باشند .
اگر قصد ساخت و ساز و فروش زمین را دارید باید به این نکته توجه کنید که ساخت زمین متناسب با سلیقه و خواسته های مردم ترکیه باشد .

خرید زمین کشاورزی در ترکیه

با توجه به قابلیت ها و پتانسیل هایی که کشور ترکیه در زمینه کشاورزی دارا می باشد ، افراد زیادی به خرید زمین های کشاورزی ترغیب می شوند . مزایایی که باعث می شود بسیاری از سرمایه گذاران زمین کشاورزی خریداری نمایند بدین گونه است :

 • حاصل خیز بودن زمین های کشاورزی ترکیه باعث رشد هرچه بیشتر محصولات کشاورزی می باشد و میزان برداشت محصولات نیز افزایش می یابد .
  آب و هوای این کشور برای فعالیت‌های کشاورزی بسیار خوب و مساعد می باشد .
 • با توجه به موقعیت جغرافیایی و تجاری کشور ترکیه ، این کشور قادر است محصولات کشاورزی خود را در سطح گسترده ای در جهان صادر کند .
 • کیفیت محصولات کشاورزی ترکیه در جهان شناخته شده و زبانزد مردم سراسر جهان می باشد . از این رو می توانید محصولات خود را به راحتی در سراسر جهان به فروش برسانید .
 • دولت ترکیهوهمواره سرمایه گذاران خارجی را در بخش کشاورزی سرمایه گذاری مانند را حمایت و پشتیبانی می نماید و تسهیلات ویژه و بسیار مطلوبی را به این سرمایه گذاران ارائه می دهد .

بهترین شهر ها برای خرید انواع زمین در ترکیه

خرید زمین در ترکیه توسط اتباع خارجی باعث می شود تا بتوانند اقامت ، پاسپورت و حقوق شهروندی ترکیه را دریافت نمایند . همچنین تجربه و لذت یک سرمایه گذاری مطمئن ، امن و پرسود را داشته باشند . اما سوالی که ذهن اکثر خریداران را مشغول می کند این است که بهترین شهر های ترکیه برای خرید انواع زمین در ترکیه کدامند ؟ بهترین شهر ها برای خرید زمین در ترکیه شهر هاییدهستند که از نظر امکانات و موقعیت مکانی در وضعیت مطلوبی قرار گرفته اند . این شهر ها عبارتند از : استانبول ، آنتالیا و آلانیا ، آنکارا ، ازمیر ، بورسا و فتحیه .

نکاتی مهم درباره خرید انواع زمین در ترکیه

 • پیش از هر کاری از کارشناسان مجرب کمک و مشاوره بگیرید. کارشناسان ما با بیش از ۱۲ سال سابق در زمینه خرید و فروش زمین و املاک در ترکیه ، آماده پاسخگویی به سوالات شما در این زمینه و مشاوره تخصصی در زمینه خرید انواع زمین در ترکیه می باشند.
 • قبل از خرید زمین در کشور ترکیه ، در این باره تحقیق کنید و زمین مورد نظر را از همه جهات بررسی نمایید. شما می توانید با مراجعه به سایت شهرداری منطقه ، زمین مد نظر را از جهت موقعیت و وضعیت مورد بررسی قرار دهید.
 • بررسی نمایید زمینی که در کشور ترکیهدمی خواهید خریداری نمایید دارای تاییدیه شهرداری باشد.
 • خرید زمین در کشور ترکیه برای اتباع خارجی از نظر مساحت دارای محدودیت می باشد و اتباع خارجی نمی توانند بیش از ۳۰ هکتار زمین خریداری نمایند.
 • خرید زمین در مناطق امنیتی و نظامی در کشور ترکیه ممنوع است .
 • اگر زمینی را به قصد ساخت و ساز در ترکیه خریداری نمایید ، می بایست زمان ساخت را به دولت ترکیه اعلام نمایید.
 • در زمان خرید زمین به مسائلی مانند آب و هوای منطقه ، میزان سرمایه ، قوانین ترکیه و نیروی کار برای ساخت و ساز یا کشاورزی توجه نمایید .
 • اتباع خارجی برای خرید زمین در کشور ترکیه باید از سازمان ثبت و نقشه برداری اراضی استعلام بگیرند.
 • اگر با خرید زمین به مبلغ ۴۰۰۰۰۰ دلار ، شهروندی و تابعیت ترکیه را دریافت نمایید تا مدت زمان مشخص شده اجازه فروش زمین را نخواهید داشت.
 • سند رسمی ملک و زمین در ترکیه تاپو نام دارد . تاپو توسط اداره کل تاپو در کشور ترکیه تنظیم و صادر می شود . تاپو زمانی معتبر می باشد که در قسمت وسط و پایین آن دارای مهر باشد و عکس مالک در قسمت راست تاپو قابل مشاهده باشد.
 • هزینه مالیات زمین در کشور ترکیه برای مناطق شهری ۲ درصد و مناطق غیر شهری ۱ درصد می باشد . این مالیات توسط دولت صرف هزینه های آب و فاضلاب ، آتش نشانی ، خدمات قانونی و … می شود.

جمله آخر

خرید زمین در کشور ترکیه جهت ساخت و ساز یا کشاورزی شرایط ایده آلی برای خریداران به همراه دارد . دریافت اقامت ، پاسپورت ، حقوق شهروندی و استفاده از امکانات پیشرفته ، از جمله مزایای خرید زمین در ترکیه می باشد . فراموش نکنید زمانی شرایط شهروندی شما در ترکیه انجام می شود که زمین خریداری شده بیش از ۴۰۰۰۰۰ دلار ارزش داشته باشد و این ارزش توسط دولت تایید شده باشد .
خرید زمین کشاورزی در ترکیه با توجه به آب و هوای مناسب و حاصلخیزی خاک ، قطعا جهت سرمایه گذاری سود آور خواهد بود . قیمت زمین در شهر هایی مثله ازمیر ، بورسا ، آنکارا و آلانیا در مقایسه با شهر های دیگر مناسب تر می باشد . در استانبول قیمت زمین چندان ارزان نیست اما هر سال رشد و سود قابل توجهی به همراه دارد .
اگر شما هم قصد خرید زمین برای ساخت و ساز یا کشاورزی در کشور ترکیهرا دارید پیش از هر اقدامی با مشاورین و کارشناسان مجرب ما در ترکیه ارتباط بر قرار نمایید .
کارشناسان ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما و مشاوره دقیق و اصولی در این زمینه می باشند . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی در پایین صفحه با ایشان در ارتباط باشید . همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار ترکیه و دیدن پروژه های مسکونی و انواع زمین های کشاورزی و تجاری ما را در اینستاگرام دنبال نمایید .

برای دریافت تخفیف های ویژه با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با مشاور

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next