اقامت ترکیه

اقامت ترکیه

اقامت در کشور ترکیه امروزه سوالات مکرری را در ذهن علاقمندان به زندگی در ترکیه ایجاد کرده که ما به تعدادی از آنها اشاره میکنیم ، برخوردار بودن از امتیازی به عنوان اقامت در ترکیه در ماه می سال 2012 میلادی در ترکیه تصویب شد . تا قبل از این تاریخ دارندگان گذرنامه ایرانی فقط با ثبت شرکت و فعال بودن آن به طور واقعی در ترکیه میتوانستند از مزایای اقامتی نیز بهره مند شوند اما بعد از این تاریخ ایرانی ها با خرید ملک و سرمایه گذاری در این زمینه نیز میتوانند از امتیاز اقامت یکساله قابل تمدید برخوردار شوند . به طور کلی در اکثر کشورهای جهان نیز با خرید ملک بین 3 تا 5 سال از اقامت موقت برخوردار میشوید و بعد از طی کردن این سالیان میتوانند درخواست اقامت دائم از آن کشورها کنند.
از چه طریق می توان اقامت در ترکیه را کسب کرد؟

 ازدواج : از طریق ازدواج با یک شهروند ترکیه می توان اقامت این کشور را دریافت کرد.

استخدام: با توجه به تخصص و حرفه مورد نیاز، شرکت های ثبت شده در ترکیه می توانند برای فرد مورد نظر خود از وزارت کار این کشور درخواست اجازه کار کرده و در صورت مثبت بودن نتیجه این درخواست و دریافت اجازه کار به آن فرد اقامت ترکیه یک ساله داده می شود

 خرید ملک : بنا بر قانون شماره 6458 که در تاریخ 11.04.2013 در روزنامه رسمی جمهوری ترکیه منتشر شده است اتباع خارجی با خرید ملک می توانند اقامت یک ساله این کشور را گرفته و تا هشت سال این اقامت را تمدید کرده و پس از هشت سال می توانند برای اقامت دائم مراجعه نمایند

 تحصیل: یکی دیگر از راه هایی که اشخاص می تواند درترکیه اقامت یک ساله دریافت کند تحصیل در یکی ازدانشگاه های این کشورمی باشد.

  ثبت شرکت: ثبت شرکت به تنهایی حق دریافت اقامت را به اشخاص نمی دهد اما پس ازدریافت اجازه کار از طریق ثبت شرکت می توان اقامت یکساله رادریافت کرد.

 اقامت توریستی: با عقد قرارداد اجاره نامه در ترکیه و تایید این قرارداد در یکی از دفاتر اداره ثبت اسناد این کشورمی توان اقامت شش ماهه توریستی دریافت کرد.


چه مدارکی برای اخذ اقامت ترکیه لازم است ؟

پر کردن فرم مخصوص اقامت ترکیه در سایت اداره مهاجرت وتعیین وقت قبل

چهار قطعه عکس پشت سفید و واضح

سند رسمی ملک به نام شما و یا اجاره نامه رسمی ملک به نام شما

بیمه یکساله

پرینت حساب بانکی

اصل پاسپورت که حداقل یکسال اعتبار داشته باشد

پرداخت مالیات مربوط به دوره اقامت


آیا اقامت ترکیه به صورت موقت میباشد و یا این اقامت ها به صورت دائمی هستند ؟

      اقامت هایی که  در نتیجه خریداری ملک  صادر شده باشد ، در صورتی که تا مدت زمان  پنج سال ملک خرید شده فروخته نشود این اقامت تا پایان پنج سال هر سال تمدید شده و پس از آن می توان برای اقامت دائم در این کشور درخواست مجوز کرد. همچنین با داشتن پنج سال اقامت دائم و یا اجازه کار بدون وقفه می توان برای دریافت تبعیت ترکیه اقدام نمود که اگر پس از طی مراحل اداری و قانونی پاسخ به این درخواست مثبت باشد شخص دیگر شهروند رسمی کشور ترکیه خواهد شد و می تواند از تمامی حقوق شهروندی این کشور برخوردار شود. اما اقامت هایی که بر روی اجاره نامه گرفته میشوند ، از نوع اقامت های توریستی میباشند و در صورت تمدید نیز به صورت سابقه جهت دریافت تابعیت ترکیه محسوب نمیشوند و فقط به شما اجازه اقامت کوتاه مدت را میدهند.


ما چگونه میتوانیم برای اخذ اقامت در ترکیه به شما کمک کنیم ؟

همکاران ما در دفتر ترکیه به تمام سوالات شما در ارتباط با اقامت ترکیه با دقت و همراه با اطلاعات به روز پاسخ می دهند ، کافیست با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره رایگان ما در زمینه اقامت ترکیه استفاده کنید . علاوه براین کلیه خدمات مربوط برای اقامت ترکیه برای عزیزانی که از طریق دفتر ما اقدام به اجاره ملک در ترکیه و یا خرید ملک در ترکیه اقدام مینمایند ، انجام میشود . برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در دفتر ترکیه تماس بگیرید .

برای دریافت تخفیف های ویژه با ما تماس بگیرید

تماس مستقیم با مشاور

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next