افزایش قیمت املاک و مستغلات در ترکیه

اگر قیمت املاک و مستغلات در ترکیه را تعقیب میکنید ، حتماً اطلاع دارید که قیمت املاک در ترکیه ظرف یک ماه گذشته به شکل صعودی در حال بالا رفتن میباشد. اما دلیل افزایش قیمت املاک و مستغلات در ترکیه چیست و این افزایش قیمت ادامه دارد و یا اینکه دچار ریزش و رکود خواهد شد ؟

فروش بسیار زیاد واحد های مسکونی در سال گذشته 

در طول سال گذشته تقاضای بسیاری زیاد برای خرید ملک در ترکیه موجب شد تا قیمت ها بر اساس افزایش تقاضا بالا برود ، علاوه بر این فروش تعداد زیادی واحد موجب شد تا در اغلب مجتمع های مسکونی ، واحد های ارزان قیمت تر و کوچک تر را فروخته شود . به همین دلیل اغلب واحدهای باقیمانده در بیشتر مجتمع های مسکونی واحدهایی هستند که متراژ بزرگتری دارند و یا اینکه به دلیل اینکه در طبقات بالاتر واقع شده اند ، گرانتر هستند . بنابراین اولین دلیل افزایش قیمت املاک در ترکیه ، تقاضای بازار در فصل گذشته و فروش واحدهای ارزان قیمت میباشد .

بالا رفتن قیمت دلار و تاثیرآن بر افزایش قیمت املاک و مستغلات در ترکیه

پایین آمدن ارزش لیر ترک در مقابل دلار در طول چند ماه گذشته موجب شده است تا قیمت تمام مصالح ساختمانی گرانتر شود و به همین دلیل قیمت املاک در ترکیه افزایش یافته است . تغییر قیمت دلار نه تنها موجب افزایش قیمت املاک و مستغلات در ترکیه شده است ، بلکه برخی از شرکت های ساختمانی لیست قیمت های فروش واحدهای خود را به دلار تبدیل کرده اند . بالا رفتن قیمت دلار یکی از اصلی ترین دلایل بالا رفتن قیمت ملک در ترکیه  میباشد.

رشد سالیانه در شهرهای بزرگ

هر سال قیمت املاک در ترکیه رشد قیمتی را تجربه می کنند این رشد که در شهرهای بزرگ بیشتر از شهرهای کوچک تر است ، نسبت به مناطق مختلف شهر ها نیز متغییر است . به علاوه رشد ملک در مناطق ویژه سرمایه گذاری بیشتر از مناطق دیگر میباشد .

مجموعه موارد ذکر شده موجب افزایش قیمت ملک در ترکیه گردیده است و در حال حاضر شاهد افزایش قیمت بین ۳۰ تا ۶۰  درصد در مناطق مختلف ترکیه میباشیم . پیشنهاد میکنیم اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید و در طول چند ماه گذشته اطلاعات  و قیمت های املاک و مجتمع های مختلف را دریافت کرده اید ، مجدداً اطلاعات ، قیمت دریافتی را کنترل کنید ، جزییات واحدهای موجود و نرخ های به روز رسانی شده را از مشاور املاک خود دریافت کنید .

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next