ثبت شرکت در قبرس شمالی

با توجه به محیط اقتصادی در حال پیشرفت قبرس شمالی ، جمهوری ترک قبرس شمالی موقعیتهای جدیدی را برای سرمایه گذاران خارجی در نظر گرفته است . قانون اساسی ثبت شرکت در قبرس شمالی ، تمامی قوانین لازم الاجرا در شرکت ها ، مراحل تشکیل شرکتها ، ارگان ها و اختیارات و مسئولیت آنها را تعیین کرده است . این قانون با نام LAW CAP 113  خوانده می شود .

برای ثبت شرکت در قبرس شمالی حداقل دو نفر لازم است ، که یکی از آنها حتما باید از ترک های قبرس شمالی باشد . اگر فعالیت های شرکت مربوط به املاک یا ساخت و ساز باشد ، نماینده قبرسی باید 51% از سهام شرکت را داشته باشد .

نکته : تمامی شرکت های ثبت شده در قبرس شمالی بر اساس نوع فعالیت شامل پرداخت مالیات می شوند و مالیات ها متغیر است .

 

چرا ثبت شرکت در قبرس شمالی

 • کمترین فساد اداری در منطقه
 • امنیت مالی
 • گسترش رفاه در قبرس شمالی
 • امکان اخذ اقامت سالیانه و اقامت دائم قبرس شمالی
 • امکان اخذ پاسپورت
 • سرمایه گذاری سودمند
 • مالیات کم
 • هزینه های مقرون به صرفه

 

انواع شرکت های قابل ثبت در قبرس  شمالی

در کشور قبرس شمالی انواع مختلفی از شرکت وجود دارد . هر کدام از این شرکت ها قوانین مخصوص به خود را دارند . در این بخش به انواع ثبت شرکت در قبرس شمالی و توضیحاتی درباره آن ها می پردازیم :

 

شرکت تاجران انفرادی

اشخاص حقیقی که قصد دارند در هرصنعتی مانند تجارت ، کشاورزی ، تولید ، تعمیر و نگهداری و خدمات فعالیت داشته باشند ، می توانند با ثبت این شغل ها با نام خود ، کسب و کار خود را راه اندازی نمایند . ثبت نام مشاغل اشخاص حقیقی در اداره ثبت شرکت ها انجام می پذیرد . تجارت انفرادی متعلق به یک شخص حقیقی می باشد و تعهدات این تجارت نیز به عهده شخص حقیقی ( مالک ) است . تمامی در آمد ها و مالیات های ناشی از فعالیتهای این شرکت ، به عهده شخص مالک است .

 

شرکت مشارکتی

شرکت مشارکتی ، تمام کار های اداری و مالی را خودش تهیه می نماید . سود حاصل از مشارکت در این نوع شرکتها شامل مالیات بر درآمد نمی باشد . هر یک از شرکاء به طور جداگانه مسئول پرداخت مالیات بر در آمد سهمش از سود شرکت می باشد . همچنین هر شریک شخصا مسئول سهم خود از هر گونه ضرر و زیان شرکت و تعهدات آن می باشد .

نکته : سود و زیان شرکت مشارکتی ( تضامنی ) بین شرکا به نسبت سهام آنها تقسیم می شود . در شرکت های مشارکتی با مسئولیت محدود ، یک یا چند شریک دارای مسئولیت نا محدود و الباقی شرکا دارای مسئولیت محدود می باشند . شریکی که مسئولیت محدود دارد نمی تواند در امور اداره شرکت دخالت نماید .

 

شرکت با مسئولیت محدود محلی

یکی از مهمترین تصمیماتی که باید هنگام ثبت شرکت با مسئولیت محدود خصوصی اتخاذ نمایید ، در اختیار گرفتن یا نگرفتن مالکیت اموال غیر منقول توسط شرکت است . این تصمیم علاوه بر اینکه بر برنامه ریزی ساختار شرکت تاثیر دارد ، می تواند به این معنی باشد که در صورت عدم وجود ساختار شرکتی مناسب ، ممکن است با محدودیت ها و الزامات خاصی مواجه شوید .

در صورتیکه شرکت با هدف تملک و نگهداری اموال غیر منقول ثبت شود ، اکثریت سهامداران و هیئت مدیره نباید متشکل از اشخاص حقیقی یا حقوقی خارجی باشد .

شرکت با مسئولیت محدود ، به این معنی است که مسئولیت سهامداران در قبال تعهدات شرکت به ارزش سهامی که دارند ، محدود می شود . شرکتهای با مسئولیت محدود به دو دسته شرکتهای مسئولیت محدود و شرکت های مسئولیت محدود خصوصی تقسیم می شوند .

در شرکت های مسئولیت محدود خصوصی حداقل تعداد سهامداران 2 نفر و حداقل تعداد مدیران 1 نفر می باشد . در شرکت های مسئولیت محدود حداقل تعداد سهامداران 7 نفر و حداقل تعداد مدیران 2 نفر است .

 

نکته : در شرکت هایسهامی خاص ، سهامداران موجود نمی توانند سهم خود را بدون به سهامداران فعلی به اشخاص دیگر واگذار کنند . شرط حق تقدم همیشه در اساسنامه شرکت با مسئولیت محدود خصوصی لحاظ می شود . در شرکتهای با مسئولیت محدود سهامداران آزادانه می توانند سهام خود را به شخصی که سهامدار شرکت نیست واگذار نمایند .

 

شعب شرکت های خارجی

امکان ثبت شعبه یک شرکت خارجی در کشور قبرس شمالی وجود دارد . اگرچه این گونه شرکت ها خارجی تلقی می شوند ، اما مشمول همان قوانین و مقررات 113 هستند . برای تاسیس شعبه یک شرکت خارجی در قبرس  شمالی ، تایید شورای وزیران این کشور الزامی است . همچنین حداقل سرمایه شعبه اصلی شرکت خارجی باید 100.000 دلار آمریکا باشد .

 

شرکت های منطقه آزاد

شرکت های فعال در منطقه آزاد قبرس شمالی در سازمان منطقه آزاد این کشور ثبت می شوند . تفاوت اصلی شرکت های با مسئولیت محدود محلی با شرکت های آزاد در این است که شرکت های آزاد مشمول مالیات شرکت و مالیات بر ارزش افزوده نمی شوند . شرکت های مناطق آزاد فقط مالیات بیمه اجتماعی و کمک های صندوق تامین مالی کارکنان خود را پرداخت می نمایند .

 

شرکتهای تجاری بین المللی

شرکتهای تجاری بین المللی ، فعالیتهای خود را خارج از قبرس شمالی انجام می دهند . این نوع شرکت ها مشمول 1% مالیات بر شرکت می شوند . علاوه بر این فقط مالیات بر درآمد ، بیمه اجتماعی و سهم صندوق تامینی کارکنان خود را پرداخت می نمایند .

 

شرایط ثبت شرکت در قبرس شمالی

تمامی شرکتها در قبرس شمالی به استثنای شعب شرکتهای محدود خارجی  باید طبق شرایط زیر ثبت شوند :

 • حد اقل دو سهامدار
 • حد اقل یک مدیر
 • یک منشی
 • آدرس ثبت شده
 • حداقل سرمایه 100.000 دلار آمریکا

دریافت پاسپورت با ثبت شرکت در قبرس شمالی

پاسپورت کشور قبرس شمالی دسته بندی های مختلفی دارد و پاسپورت این کشور برای کسانی که قصد دارن به سایر کشورها بدون ویزا سفر کنند بسیار مناسب است . برای اخذ پاسپورت کشور قبرس شمالی باید به مدت 10 سال در این کشور زندگی نمایید . همچنین شغل و درآمد شما و تسلط به زبان ترکی یا انگلیسی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت . اگر همه چیز درست باشد شما می توانید پاسپورت این کشور را دریافت نمایید .

 

و جمله آخر

اگر قصد ثبت شرکت در قبرس شمالی یا خرید ملک در قبرس شمالی یا تحصیل در قبرس شمالی را دارید ، مشاورین ما می توانند به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی نمایند . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین مجرب ما در قبرس شمالی در ارتباط باشید . ما پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان خواهیم بود .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next