قوانین دریافت اقامت توریستی ترکیه 2021

قوانین دریافت اقامت توریستی ترکیه 2021

همانطوری که میدانید ، در طول سال گذشته ، بارها قوانین مربوط به اخذ اقامت توریستی در ترکیه تعویض شده است و قبل از پاندمی کرونا در ترکیه ، برای مدت کوتاهی ، دولت ترکیه تمدید اقامت توریستی برای خارجیان متوقف نموده بود. اما قوانین دریافت اقامت توریستی ترکیه 2021 تغییرات جزیی داشته است که در این بخش برای شما شرح میدهیم . لازم به ذکر است که دوستانی که نسبت به خرید ملک در ترکیه اقدام میکنند ، اقامت سرمایه گذاری روی سند ملکشان دریافت خواهد کرد که با اقامت توریستی متفاوت است و هر سال تمدید خواهد شد .

قوانین دریافت اقامت توریستی ترکیه 2021

اقامت توریستی ترکیه در واقع اقامتی است که برای مدت زمان کوتاه یکسال به متقاضیان داده میشود . ابن اقامت در واقع ارزان ترین روش دریافت اقامت در ترکیه است اما روش مطمئنی برای اقامت طولانی مدت محسوب نمیشود و  صرفاٌ اگر قصد دارید ابتدا به ترکیه مهاجرت کنید و یکسال اقامت داشته باشید و پس از یکسال ، تصمیم به خرید ملک و یا باز گشایی شرکت و یا تحصیل در دانشگاه را دارید ، این نوع اقامت را به شما پیشنهاد میکنیم . در واقع بعد از سال اول ، باید اقامت توریستی خود را به نوع دیگری از اقامت تبدیل کنید که اقامت های مطمئن تری برای ماندن شما در ترکیه میباشند .

نکته مهم دیگر در ارتباط با اقامت های توریستی که بارها در این وبسایت در ارتباط با آن به شما اطلاعات داده ایم ، این واقعیت است که اقامت توریستی حتی در شرایطی که تمدید شود ، برای شما سابقه ای محسوب نمیشوند و به هیج وجه حتی بعد از گذشت سالها نمیتوانند برای شما تبدیل به شهروندی ترک شوند .

  • مطابق با قوانین جدید ، در زمان پر کردن فرم ،عکس رنگی بیومتریک  کاملاٌ جدید میبایست مورد استفاده قرار بگیرد .
  • براساس قوانین دریافت اقامت توریستی ترکیه 2021 ، در زمان دریافت اقامت حتماٌ  زمان را یکسال ذکر کنید .فرم هایی که  اقامت های توریستی بالای یکسال پر کرده باشند ، رد میشوند.
  • اگر مایل به تمدید اقامت توریستی خود برای یکماه دیگر هستید ، حداقل یک ماه قبل از اتمام اقامت توریستی قبلی خود برای دریافت اقامت جدید اقدام کنید .
  • حتماٌ برای پر کردن فرم دریافت اقامت توریستی ، از بیمه معتبر استفاده کنید و اطلاعات آن را به درستی در بخش مربوط به خدمات بیمه درج کنید .

در صورتیکه ، در مدارک شما نقصی وجود داشته باشد ، یک ماه برای رفع نقص پرونده به شما زمان داده میشود. در حال حاضر اقامت های توریستی در صورت کامل بودن مدارک ، برای تمدید مشکلی ندارند و تمدید میشوند ، اما همانطور که اشاره کردیم ، کلا اقامت توریستی روش مطمئنی برای اقامت طولانی مدت در ترکیه نمیباشد.

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next