شرایط جدید دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

 

با توجه به بالا بردن نرخ در یافت شهروندی از250.000 دلار به 400.000 دلار ، پیش بینی می شد که در پروسه دریافت اقامت با خرید ملک نیز تغییراتی حاصل شود . در ماه می سال 2022 این تغییرات صورت گرفت و شرایط جدید دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک از طرف دولت اعلام شد .

 

شرایط جدید دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک به چه صورت است

مهمترین تغییر در این قوانین مبلغ خرید ملک می باشد . از ماه جون سال 2022 تنها کسانی با خرید ملک شامل اقامت می شوند که ملک خریداری شده توسط آنها در شهر های بزرگ بیش از 75000 دلار و در شهر های کوچک بیش از 50000 دلار ارزش داشته باشد . البته شرایط دیگری هم نوشته شده که ما به صورت کامل برایتان شرح خواهیم داد :

  1. قیمت ملک در شهرهای بزرگ بیش از 75.000 دلار و در شهر های کوچک بیش از 50.000 دلار باشد
  2. ملک خریداری شده نباید تجاری باشد و حتما باید مسکونی باشد
  3. ارزش ملک باید کارشناسی و تایید شود
  4. ملک مورد نظر باید دارای اسکان یا همان پایان کار باشد
  5. هزینه خرید باید به صورت نقدی باشد و فیش بانکی پرداختی با قیمت ملک بر روی سند مطابقت داشته باشد .

نکاتی مهم در این باره

  1. این قانون از ماه جون 2022 قابل اجرا می باشد و کسانی که پیش از این خانه خریده و اقدام به اخذ اقامت کرده اند شامل این قانون نمی باشند
  2. برای کسانی که در چند سال گذشته اقدام به خرید کرده اند اما اقامت دریافت نکرده اند . اگر قیمت روی سند زیر مبالغ مذکور باشد با ید ملک را دوباره کارشناسی کنند . اگر بعد از کارشناسی قیمت زیر مبالغ مذکور باشد ، اقامت به شما تعلق نخواهد گرفت .
قوانین جدید اخذ اقامت با خرید ملک در ترکیه

در باره ما

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اقامت ، شهروندی ، خرید ملک و آپارتمان و کلیه مسائل حقوقی در ترکیه می توانید از طریق پل های ارتباطی با مشاورین مجرب و حرفه ای ما در ارتباط باشید . ما در تمامی طول مسیر مهاجرت و خرید ملک در ترکیه همراه شما خواهیم بود .

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next