راههای مهاجرت به ترکیه

راههای مهاجرت به ترکیه

این روزها بازار مهاجرت بسیار پر طرفدار است و یکی از مقاصدی که بسیار مورد توجه و علاقه قرار گرفته است ‌‌، ترکیه میباشد. اگر بخواهیم به صورت کلی راههای مهاجرت به ترکیه را بررسی کنیم ، میتوانیم به روش های ذیل اشاره کنیم .

۱- سرمایه گذاری در بانک های ترکیه و دریافت شهروندی ترکیه

مانند تمام کشورهای دنیا ُ‌ترکیه هم از سرمایه گذاران دعوت میکند تا با سرمایه گذاری در بانک های این کشور بتوانند ، شهروندی ترکیه را دریافت کنند . شما با بلوکه کردن ۵۰۰.۰۰۰ دلار برای مدت ۳ سال در هر یک از بانکهای ترکیه میتوانید شهروندی این کشور را دریافت کنید . پروسه دریافت شهروندی ترکیه تنها ۴ ماه زمان خواهد برد و پس از مدت ۳ سال نیز میتوانید ۵۰۰.۰۰۰ دلار خود را که در بانک بلوکه کرده بودید ، از بلوکه خارج کرده و استفاده کنید.

۲- سرمایه گذاری در املاک و مستغلات در ترکیه و دریافت شهروندی ترکیه

در صورت خرید ملکی به ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار به بالا ( به شرط اینکه از لحاظ گزارش کارشناسی ، ارزش ۲۵۰.۰۰۰ دلار به بالا داشته باشد .) ، شخص خریدار میتواند به شرط اینکه به مدت ۳ سال ملک خریداری شده را نفروشد ، شهروندی ترکیه را دریافت کند . پروسه دریافت شهروندی ترکیه تنها ۴ ماه زمان خواهد برد و پس از مدت ۳ سال نیز میتوانید ملک خریدای شده را بفروشید . این روش این روزها پرطرفدارترین روش دریافت شهروندی ترکیه میباشد.

 

۳- ایجاد کسب و کار و استخدام ۵۰ نفر شهروند ترک و دریافت شهروندی ترکیه

یکی دیگر از روش های دریافت شهروندی ترکیه ، ایجاد کسب و کار نسبتاً بزرگی هست که ۵۰ شهروند ترک بتوانند در آن مشغول به کار شوند و به صورت رسمی بیمه باشند . با این روش صاحب کسب و کار میتواند برای اخذ شهروندی ترکیه اقدام کند اما به این نکته نوجه داشته باشید که این شرایط برای مدت ۳ سال باید ثابت نگه داشته  شود و شما حداقل برای مدت ۳ سال باید بتوانید کسب و کار خد،تان را با ۵۰ نفر کارمند ترک نگه دارید . البته پروسه دریافت شهروندی ترکیه تنها ۴ ماه زمان خواهد برد اما به مدت ۳ سال باید شرایطی را که تحت آنها به شما شهروندی داده شده است را ثابت نگاه دارید  .

 

۴-مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک در ترکیه

در صورتیکه که ملک خریداری شده کمتر از ۲۵۰.۰۰۰ دلار ( به هر ارزشی ) باشد ، شخص خریدار و خانواده ( همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال ) میتوانند برای اقامت ترکیه از نوع سرمایه گذاری را دریافت کنند . مطابق با قوانین ترکیه در حال حاضر ، در صورتیکه با این اقامت ها مدت ۵ سال متوالی در ترکیه اقامت داشته باشند و در طول این ۵ سال بیشتر از ۶ ماه را خارج از ترکیه نباشند ، حق دارند برای کسب شهروندی ترکیه درخواست کنند . این درخواست بررسی میشود و نهایتاً بعد از یک پروسه نسبتاً طولانی که حدود یک سال تا یک سال و نیم طول میکشد ، میتوانند شهروند ترکیه شده و پاسپورت ترکیه را دریافت کنند .

 ۵- مهاجرت به ترکیه از طریق اجاره کار رسمی و قانونی

در ترکیه به ۲ روش میتوان اجازه کار قانونی را کسب کرد . روش اول با ثبت شرکتی که حداقل ۵ کارمند ترک بیمه شده و رسمی داشته باشد و با این روش صاحب شرکت میتواند نسبت به دریافت اجازه کار قانونی اقدام نماید. روش دوم دریافت اجازه کار از طریق شرکتی است که به تخصص شما احتیاج داشته باشد و بتواند برای شما اجازه کار رسمی درخواست کند .

 

[cf7form cf7key=”free-consulting-migration”]

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next