خرید خودرو صفرو کارکرده در ترکیه و نکاتی مهم در این باره

خرید خودرو صفرو کارکرده در ترکیه و نکاتی مهم در این باره

اکثر کسانی که به ترکیه مهاجرت کرده اند یا کارهایی در این کشور دارند که نیاز دارند مدت زمانی طولانی در ترکیه باشند به خرید خودرو صفروکارکرده درترکیه می اندیشند . خرید خودرو در این کشور علاوه بر راحتی و رفاه ، موجب صرفه جویی در هزینه های رفت آمد نیز می شوند . در این پست چگونگی خرید خودرو صفرو کارکرده در ترکیه را برایتان شرح داده ایم و نکاتی مهم در زمینه را برایتان جمع آوری کرده ایم . با ما همراه باشید :

خرید خودرو در ترکیه

 

در ترکیه نیز مانند اکثر کشور های جهان خرید خودرو به ۲ صورت : خرید خودرو های صفر و خرید خودروهای کارکرده انجام می پذیرد . هر کدوم از این روش ها شرایط و مزایای مخصوص خود را دارند که در ادامه به صورت کامل بررسی کرده ایم .

 

خرید خودرو صفر در ترکیه

 

برای خرید خودرو صفر کیلومتر باید کارت اقامت ترکیه را داشته باشید یا باید از زمان ویزای پاسپورت شما در ترکیه بیش از ۲ ماه باقی مانده باشد . اولین اقدام برای خرید خودرو صفر در ترکیه مراجعه به سایت کمپانی سازنده خودرو می باشد . در سایت می توانید مدل و نوع خودرو ها را ببینید و حتی آنها را با هم مقایسه کنید .

بعد از انتخاب نوع خودرو به نزدیکترین نماینده کمپانی سازنده مراجعه نمایید . شما می توانید اطلاعات کامل خودرو و شماره حساب کمپانی را از نماینده فروش دریافت نمایید . بعد از پرداخت مبلغ به حساب کمپانی و در دست داشتن اصل رسید بانکی به همان نمایندگی مراجعه کرده و خودرو خود راتحویل بگیرید . تمامی خدمات سند به نام زدن ، بیمه و خدمات جانبی توسط خود کمپانی انجام خواهد گرفت و در نهایت خودرو با پلاک ترکیه به شما تحویل خواهد شد .

پیشنهاد می شود جهت بیمه کردن خودرو توسط کمپانی ، در زمان خرید اقدام نمایید و هزینه های آن را نیز محاسبه و در زمان پرداخت مبلغ خرید خودرو ، آن را نیز پرداخت نمایید .

 

خرید خودرو های کار کرده در ترکیه

 

اگر قصد خرید خودرو های کار کرده در ترکیه را دارید ، می توانید از ۳ طریق این کار را عملی کنید :

 •  خرید خودرو های کارکرده از نمایشگاه های اتومبیل

 •  خرید خودرو های کارکرده از کمپانی سازنده

 •  خرید خودرو های کارکرده از اشخاص

اگر قصد خرید خودرو های کارکرده در کشور ترکیه را دارید بهتر است از یکی از ۳ روش بالا استفاده نمایید . یکی از مزایای خرید خودرو های کارکرده از نمایشگاه یا کمپانی ، موضوع عیب یابی و فنی خودرو می باشد . این شرکت ها و نمایندگی ها بر روی خودرو های کارکرده تست بدنه و پیشرانه فنی خود را انجام داده و خودرو را به صورت تضمینی با کارت گارنتی ۳ ساله به شما تحویل می دهند .

بعد از انتخاب خودرو و توافق با نماینده فروش و در دست داشتن پاسپورت و کارت اقامت به دفتر اصلی نوتر مراجعه  می کنید . در مدت زمان انجام عملیات انتقال سند باید کارهای تسویه حساب خودرو را انجام دهید و سپس کارت جدید خودرو را تحویل بگیرید . فراموش نکنید که هزینه دفتر اسناد رسمی برای کارهای اداری انتقال سند خودرو بر عهده خریدار یعنی شما می باشد .

 

نکاتی مهم در زمینه خرید خودرو صفرو کارکرده در ترکیه

 

 •  هر فرد خارجی که اقامت ترکیه را دارد فقط اجازه خرید یک خودرو ، چه صفر ، چه کارکرده را بیشتر ندارد .
 •  هر فرد خارجی که کارت اقامت ترکیه را دارد می تواند یک خودرو از کشور خود به ترکیه وارد نماید . این خودرو می تواند به مدت یکسال در خاک ترکیه بماند و بعد از آن باید به کشور مبدا بازگردانده شود . به این عمل کاپوتاژ خودرو گفته می شود .
 •  اکثر کمپانی های خودرو سازی در ترکیه ، بخش فروش خودرو های کارکرده را در نمایندگی های خود ، دارند . البته گزینه های کارکرده کم و متقاضی برای آنها بسیار است .
 •  پلاک خودرو های اتباع خارجی با حرف M مشخص می شود که نشانگر خارجی بودن صاحب خودرو می باشد .
 •  اگر قصد خرید خودرو کار کرده از اشخاص را دارید ، به سایت‌های معتبر واسطه مراجعه نمایید . این سایت‌ها اغلب خورو را کارشناسی می کنند ، قیمت می‌گذارند و در نهایت آن را گارانتی می نمایند . یکی از معتبرترین سایتها برای این کار سایت Let go می باشد.
 •  در زمان خرید خودرو های کارکرده از خرید خودروهای بیش از ۱۰ سال عمر ممانعت کرده و اکسپرتیز ( کارشناسی فنی خودرو ) ، تسویه حساب ، مالیات و جریمه های خودرو را از فروشنده یا نمایندگی بخواهید .
 •  پرداختی های مربوط به خرید خودرو را مستقیم از حساب خود به حساب فروشنده انتقال دهید تا در اگر مشکلی پیش آمد قابل رهگیری باشد و از پرداخت پول نقد جددا خودداری فرمایید .
 •  باید بدانید که فقط اعضای خانواده خریدار اجازه رانندگی با خودرو را دارند و اگر شخص دیگری اقدام به رانندگی و استفاده از خودرو نماید جریمه خواهد شد .
 •  اتباع خارجی می‌توانند بدون پرداخت مالیات مصرف کننده یا مالیات بر ارزش افزوده اقدام به خرید خودرو نمایند اما مالیات بر جاده که به صورت سالانه است را باید پرداخت نمایند .

حتما پیش از خرید خودرو با اشخاص و مشاورین این کار مشورت نمایید و از راهنمایی ایشان استفاده کنید . ما با بیش از ۱۲ سال سابقه درخشان در کشور ترکیه آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در این زمینه می باشیم . با ما در ارتباط باشید و ما را در اینستاگرام دنبال نمایید . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی در پایین همین صفحه با مشاورین ما در ترکیه تماس حاصل نمایید .

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next