قوانین جدید برای اخذ شهروندی کشور ترکیه

همانطور که میدانید ، قوانین جدید برای اخذ شهروندی کشور ترکیه تصویب شده است . مطابق تصمیم دولت ترکیه، حداقل مبلغ مورد نیاز جهت اخذ شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک از 250.000 دلار به 400.000 دلار افزایش پیدا کرده است. براساس قانونی که در روز سه‌شنبه 12 آوریل 2022 پس از بررسی در دولت در کابینه ترکیه تصویب شد، مبلغ مورد نیاز جهت سرمایه گذاری در ملک و زمین به منظور اخذ شهروندی کشور ترکیه، از 250.000 دلار به 400.000 دلار افزایش پیدا کرد. این موضوع پس از تائید رئیس ‌جمهور ترکیه، در روزنامه رسمی مورخ 13 می درج گردید. مطابق این سند از تاریخ 13 جون سال 2022 اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری در ملک و زمین، فقط به اشخاصی تعلق می‌گیرد که با سرمایه حداقل 400 هزار دلار اقدام به خرید ملک نمایند.

خریداران قبلی هم شامل قوانین جدید می شوند ؟

قوانین جدید اخذ شهروندی ترکیه

نکته ای که باید مورد توجه قرار بگیرد این است که با توجه به اینکه اجرایی شدن این قانون از تاریخ 13/06/2022، افرادی که قبل از این تاریخ نسبت به خرید ملک اقدام کرده باشند، می توانند مطابق شرایط قانون 250 هزار دلاری نسبت به اخد شهروندی اقدام کنند. مقررات جدید برای کسانی که قبلاً درخواست داده اند تأثیرگذار نمی باشد. ولیکن خریداران جدید و یا خریدارانی که تا تاریخ مذکور نسبت به تکمیل فرآیند خرید خود اقدام ننمایند، باید با پرداخت مبلغ جدید (400000 دلار) نسبت به اخذ شهروندی اقدام بنمایند. است. قابل پیش بینی است که با اعمال شرایط جدید، پس از 13 ژوئن 2022، کسب شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک سخت تر بشود، چراکه یافتن املاک مناسب برای درخواست شهروندی دشوارتر خواهد بود.

آیا در گذشته نیز تغییر قوانین اخذ شهروندی ترکیه اتفاق افتاده است ؟

قوانین جدید دریافت پاسپورت ترکیه

لازم بذکر است که تغییر مبلغ مورد نیاز جهت اخذ شهروندی پیش از این اتفاق افتاده است. با تصمیم دولت ترکیه در سپتامبر 2018 هزینه خرید خانه برای شهروندی کاهش یافت. در این سال، در راستای جلب سرمایه گذاری خارجی، هزینه خرید خانه برای شهروندی از 1.000.000 دلار به 250.000 دلار کاهش یافت.

اما درشرایط کنونی و با توجه به موارد زیر:

  • تورم اقتصادی
  • کاهش قدرت خرید ترک‌ها
  • موج روزافزون مهاجرین
  • افزایش قیمت ملک
  • بالا رفتن هزینه اجاره خانه‌ها

به نظرمی رسد در افزایش حداقل مبلغ اخذ شهروندی ترکیه، دولت دوهدف اصلی را دنبال می کند که عبارتند از:

  • اصلاح وضع موجود
  • پاسخ به انتقادات ناشی از ارائه شهروندی ارزان قیمت به مهاجران

درباره ما

برای دریافت اطلاعات بیشتر از قوانین جدید برای اخذ شهروندی کشور ترکیه ، خرید ملک در ترکیه و دریافت مشاوره رایگان با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید ، همکاران ما  آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما میباشند.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next