قوانین دریافت شهروندی ترکیه مجددا تغییر یافت و از سال 2023 قابل اجراست

 

همانطور که در مقاله های قبلی قوانین دریافت شهروندی ترکیه ، اشاره نمودیم . دولت ترکیه قصد بر سخت گیری های بیشتر در اخذ شهروندی ترکیه به اتباع خارجی خواهد داشت . طبق آخرین آمار قوانین دریافت شهروندی ترکیه مجددا تغییر یافت و از آغاز سال 2023 قابل اجرا خواهد بود . با ما همراه باشید تا این تغییرات را مورد بررسی قرار دهیم .

تغییرات در قوانین دریافت شهروندی ترکیه در 5 سال گذشته

همانطور که می دانید تا سال 2017 برای دریافت شهروندی از طریق خرید ملک ، خریدار می بایست ملکی به ارزش 1 میلیون دلار خریداری می نمود تا بتواند از این طریق شهروندی ترکیه را دریافت نماید . در سال 2018 دولت ترکیه برای رونق در بخش اقصادی خود و جذب سرمایه گذاران خارجی این مبلغ را از 1 میلیون دلار به 250 هزار دلار تغییر داد . این تغییر باعث شد تا سرمایه گذاران بسیاری از سراسر جهان اقدام به خرید املاک و مستغلات در کشور ترکیه نمایند . اما از همان زمان پیش بینی می شد که این قوانین به سرعت تغییر خواهد کرد .
در اوایل سال 2021 مبلغ سرمایه گذاری در بخش املاک برای دریافت شهروندی از 250 هزار دلار به 400 هزار دلار تغییر کرد . در حال حاضر هم که به آغاز سال 2023 نزدیک میشویم قوانین دریافت شهروندی ترکیه مجددا تغییر یافت و از سال 2023 قابل اجرا می باشد .

قوانین جدید دریافت شهروندی ترکیه در سال 2023

قوانین دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه مجددا تغییرکرد . در این قسمت تغییرات قوانین سال 2023 با قوانین پیش از آن را بررسی خواهیم کرد . با ما همراه باشید .
در گذشته اگر دو خانواده برای مثال با هم ملکی به ارزش 800 هزار دلار خریداری می کردند . هر 400 هزار دلار از این مبلغ برای یک خانواده کافی بود و هر دو خانواده می توانستند بر روی یک ملک شهروندی خود را دریافت نمایند . در قوانین جدید سال 2023 بر روی هر ملک فقط یک خانواده میتواند شهروندی دریافت نماید و شهروندی به خانواده دوم تعلق نمیگیرد . حتی اگر قیمت خرید خانه چندین برابر شهروندی هم باشد به ازای هر ملک یا آپارتمان فقط یک خانواده واجد شرایط دریافت شهروندی از طریق خرید ملک در ترکیه می باشد .
اگر خریداری قصد دارد مبلغ 400 هزار دلار سرمایه را در خرید چند آپارتمان تقسیم کند و مجموعا به مبلغ 400 هزار دلار یا بالاتر برساند . برای دریافت شهروندی باید سند تمامی ملک ها آماده باشد در صورتیکه در گذشته با قرار داد محضری که جایگزین سند می باشد این کار میسر بود . از سال 2023 قرار داد محضری فقط در صورتی قبول می شود که تمامی واحد های خریداری شده در یک پروژه باشد و اگر از پروژه های متفاوت اقدام به خرید میکنید قرار داد محضری را از شما برای صدور شهروندی قبول نمی کنند .

طبق قانون جدیدی که از سال ۲۰۲۳ قابل اجراست اگر خریداری اقدام به خرید ملک دست دوم نماید ، برای دریافت شهروندی سند این ملک نباید در سه سال گذشته از نام یک خارجی به نام شخص یا شرکت ترکی منتقل شده باشد ، در صورت انتقال شامل دریافت شهروندی نمی باشد .

جمله آخر دریافت شهروندی ترکیه

با توجه به اینکه قوانین دریافت شهروندی ترکیه مجددا تغییر یافت ، پیش بینی می شود که این تغییرات و سخت گیری های بیشتر برای اخذ شهروندی این کشور ادامه خواهد داشت . اگر قصد خرید ملک در کشور ترکیه و اخذ شهروندی این کشور را دارید ، نباید زمان را از دست بدهید . جهت کسب اطلاعات ملکی در ترکیه و مشاوره خرید ملک در این کشور می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین مجرب ما در ترکیه ارتباط برقرار نمایید . مشاورین ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما و مشاوره تخصصی در زمینه خرید ملک در ترکیه می باشند . همچنین برای کسب آخرین اخبار و اطلاعات املاک و مستغلات در ترکیه ، ما را در اینستاگرام دنبال نمایید .

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next