مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

در این مطلب با مراحل خرید ملک در قبرس شمالی آشنا خواهید شد ، اما پیش از این مراحل شما در ابتدا باید با مشاورین مجرب ما در قبرس شمالی مشاوره نمایید . بعد از مشاوره دقیق و تصمیم گیری به خرید ملک در قبرس شمالی می توانید مراحل ذیل را به ترتیب سپری نمایید و صاحب ملک مورد نظر خود در قبرس شمالی شوید . با ما همراه باشید .

مراحل خرید ملک در قبرس شمالی چگونه است ؟

۱. انتخاب ملک در قبرس شمالی

شما باید در ابتدا ملک موردنظر خود را در قبرس شمالی برای خرید انتخاب کرده و در مورد قیمت و شرایط پرداخت با فروشنده به توافق برسید. شرایط خرید و قیمت ممکن است نیاز به مذاکره با فروشنده داشته باشد.

۲. پیش پرداخت بابت خرید ملک در قبرس شمالی

هنگامی‌که با فروشنده به توافق رسیدید، باید مبلغی بین ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ پوند به‌عنوان پیش‌پرداخت به مالک بپردازید تا از جانب شما مطمئن گردد و ملک را به شخص دیگری نفروشد.

 

۳. بررسی ملک مورد نظر در قبرس شمالی

پس از پرداخت ودیعه، شما باید شخصاً یا از طریق وکیل مهاجرتی به بررسی ملک جهت اطمینان از قرارداد بپردازید. در این مرحله، شما باید بررسی کنید که ملک خریداری‌شده عاری از هرگونه قرض، وام مسکن، بدهی و… است. در صورت وجود مشکل در هریک از این موارد، مبلغ پیش‌پرداخت سریعاً به حساب شما بازگردانده می‌شود و قرارداد باطل خواهد شد.

۴. تنظیم قرارداد از مهمترین مراحل خرید ملک در قبرس شمالی

قرارداد فروش به زبان انگلیسی توسط وکیل خودتان یا دفتر اسناد رسمی معتبر تنظیم می‌شود. در این قرارداد، تمام شرایط و ضوابط فروش ملک، مشخصات ملک، طرح پرداخت و باقی موارد لحاظ می‌شود. در این مرحله می‌توان هرگونه اصلاح یا تغییری در مفاد قرارداد ایجاد نمود. پس‌ازاینکه هم شما هم فروشنده به توافق رسیدید، قرارداد ملک مربوطه در یک دفتر اسناد رسمی با حضور دو شاهد، منعقد می‌شود. سپس شما بین ۱۰ الی ۱۴ روز فرصت دارید تا کل مبلغ یا (در صورت توافق قبلی) اولین قسط ملک را پرداخت کنید.

 

بر اساس قانون جدید خرید ملک در قبرس شمالی، پس از امضای قرارداد، خریدار باید ظرف ۲۱ روز، حق تمبر را پرداخت کند و قرارداد را در اداره ثبت‌اسناد املاک، ثبت کند. شایان‌ذکر است که حق تمبر خرید ملک در قبرس شمالی، ۰٫۵ درصد از کل قیمت ملک است.

 

هدف از این قانون جدید حفاظت از حقوق مالکیت خریدار است. پس از ثبت قرارداد در ثبت اسناد و املاک، فروشنده نمی‌تواند این ملک را به شخص دیگری بفروشد یا آن را تحت رهن و اجاره قرار دهد.

 

۵. مجوز خرید ملک در قبرس

خریداران غیر ترک قبرسی باید برای اخذ مجوز انتقال سند مالکیت، به انجمن شهرداری قبرس شمالی مراجعه کنند. برای خرید ملک در قبرس شمالی باید درخواست مجوز خرید (PTP) بدهید. این کار بین ۲۰۰ الی ۱۰۰۰ پوند هزینه دارد. مدارک لازم برای اخذ مجوز خرید ملک در قبرس شمالی عبارت‌اند از: فتوکپی پاسپورت و گواهی سوءپیشینه.

 

۶. انتقال سند مالکیت در قبرس شمالی 

هنگامی‌که مجوز خرید را از انجمن شهرداری قبرس شمالی دریافت کردید، باید هم شما و هم فروشنده مالیات مربوط به انتقال ملک را پرداخت کنید و پس‌ازآن، فروشنده سند مالکیت را به نام شما در اداره ثبت‌اسناد و املاک قبرس شمالی منتقل می‌کند.

 

درباره ما و مراحل خرید ملک در قبرس شمالی 

ما با سالها تجربه در زمینه فروش ملک در ترکیه و قبرس شمالی ، آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما و همراهی شما در تمامی مراحل خرید ملک در قبرس شمالی خواهیم بود . جهت کسب اطلاعات بیشتر میتوانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در قبرس شمالی تماس حاصل فرمایید . همچنین میتوانید از طریق وبسایت و اینستاگرام ما از آخرین اخبار و رویدادهای ترکیه و قبرس شمالی مطلع شوید .

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next