تاریخچه نام شهر آلانیا

تاریخچه نام شهر آلانیا

تاریخچه اسم شهر آلانیا داستان بسیار جالبی دارد . نام این شهر در طول قرن ها چندین بار تغییر کرده است. آلانیا در زبان لاتین به نام کوراسیسیوم و در یونانی به نام کوراکسیون به معنای (شهر برآمده) معروف است.

تاریخچه اسم شهر آلانیا

کلیسای کاتولیک روم هنوز هم نام لاتین آن را در سلسه نام‌های شهربه رسمیت می‌شناسد. تحت امپراطوری بیزانس این شهر به نام (کالانورس) به معنای کوه زیبا مشهور شد. سلجوقیان نام شهر را به علائیه تغییر دادند که از نام سلطان علاالدین کیقباد گرفته شده‌است.در قرن ۱۳ و ۱۴ تاجران ایتالیایی شهر را به نام (کاردلورو) نام گذاری کردند.

شهر زیبای آلانیا

در سال ۱۹۳۰ مردم آلانیا باخبر شدند که آتاتورک قصد دارد روز ۹ مارس از آسپندوس در آنتالیا بازدید کند. کمیته‌ای از شهر برای خوش آمدگویی به آتاتورک به آنتالیا رفت. این کمیته به رهبری حمداله امین پاشا از آتاتورک برای بازدید آلانیا دعوت نمود. آتاتورک به آنها گفت که در سفری دیگر از آلانیا بازدید می‌کند. در بازدید آتاتورک از آنتالیا در سال ۱۹۳۱ او بنا بر قولی که به مردم آلانیا در سال گذشته در آسپندوس داد، به آلانیا آمد و با دیدن موزهای سبز و باغ‌های پرتقال و قلعه آلانیا و برج قرمز و کارخانه کشتی سازی احساس شگرفی کرد.

سال ۱۹۳۵ مصطفی کمال آتاتورک از شهر بازدید نمود و در بازگشت او به آنکارا زمانی که او در کشتی بخار بود،‌ تلگرافی از شهر به کشتی بخار فرستاده شد.

شهر دیدنی و زیبای آلانیا

آن زمان تلگراف ها از سربازخانه در دنیزلی ارسال می شد که به اشتباه به جای علائیه، نام آلانیا ارسال شد و آتاتورک همان نام را در پاسخ فرستاد و به احترام آتاتورک نهایتاً با تغییر حروف در واژه علائیه نام شهر را به آلانیا تغییر دادند که گذارش شده است به دلیل یک تلگراف اشتباهی در سال 1933 اتفاق افتاده است.

درباره ما

اگر قصد خرید ملک در آلانیا ، استانبول ، آنتالیا و ازمیر را دارید . میتوانید به صورت مستقیم با مشاوره مربوط در این شهر ارتیاط بر قرار نمایید و در صورت لزوم می توانید به دفاتر این شرکت در شهر های نامبرده مراجعه نمایید .  مشاورین ما آماده ارائه خدمات در کشور ترکیه به شما عزیزان می باشند . از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید .

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next