شهر قاضی پاشا و دومین فرودگاه آنتالیا در این شهر

 

 

در شرقی ترین قسمت آنتالیا، منطقه ای است به نام شهر قاضی پاشا که فرودگاه دوم آنتالیا در آن واقع شده است. باغ های موز و میوه های گرمسیری در این منطقه به فراوانی یافت می شود .

قاضی پاشا در 180 کیلومتری مرکز آنتالیا قرار دارد و از ابتدای ورود با طبیعت بکر خود شما را در آغوش می کشد. ترکیه سالانه پذیرای 15 میلیون گردشگر است و مهمترین شهر گردشگری در این کشور آنتالیا است . شهر قاضی پاشا منطقه ای است که تمدن های بسیاری از دوران اول تا امروز در آن زندگی می کردند  . زیبایی های طبیعی قاضی پاشا در دامنه های کوه های توروس ، که بسیاری از گردشگران را به خود جذب می کند آماده سرمایه گذاری های جدید و میزبانی گردشگران بیشتر از سراسر جهان است .

قاضی پاشا با باغ های میوه گرمسیری و تولید سبزیجات به ویژه موز و آووکادو مهمترین مرکز تولیدات کشاورزی آنتالیا است. منطقه ای که انواع زیادی از سبزیجات به روسیه صادر می شود و از نظر کشاورزی جایگاه مهمی دارد. به طور خاص، این یکی از معدود فضاهای باز در ترکیه است که موز رشد می کند.

 

این شهر با داشتن 10 کیلومتر ساحل ، دریای نیلگون ، خلیج های دست نخورده وطبیعت بکرمقصد خوبی برای کسانیست که می خواهند در طبیعتی آرام تعطیلات خود را سپری کنند .

ساحل کورو چشمگیر ترین ساحل قاضی پاشاست ، که در میان مردم محلی  از محبوبیت خاصی برخوردار است . استخرهای طبیعی زیادی وجود دارد که 3 تای آنها بزرگ هستند. هنگامی که موجی وجود ندارد، ارتباط استخرهای طبیعی از دریا جدا می شود و منظره ای باشکوه ایجاد می کند.

خلیج پویراز که در چند کیلومتری ساحل کورو قرار دارد، یکی از زیباترین خلیج های قاضی پاشا است . این خلیج  از جایی شروع می شود که باغ های موز به پایان می رسد و رنگ فیروزه ای آب دریا تصویر قشنگی را ایجاد می کند . مخصوصاً کسانی که یک روز به کمپ می آیند به آنجا رفت و آمد می کنند.

منطقه اصلی تغذیه گردشگری قاضی پاشا، گردشگری آلانیا است. از آنجایی که گردشگری آلانیا بسیار توسعه یافته است و پتانسیل بسیار بالایی دارد، بسیاری از گردشگرانی که به آلانیا می آیند از قاضی پاشا بازدید می کنند .

قاضی پاشا شبکه تبلیغاتی و امکانات چندان قوی ندارد و به نوعی با منطقه همسایه ، آلانیا در گردشگری مرتبط است. این را از نام فرودگاه قاضی پاشا می توان فهمید که در بسیاری از نقاط به فرودگاه آلانیا معروف است. تورهای یک روزه زیادی از آلانیا به قاضی پاشا و بازدید از این شهر زیبا برگزار میشود .

 

نکته مهم : با توجه به قوانین جدید اقامتی  در بسیاری از مناطق شهر های ترکیه ممنوعیت دریافت اقامت وجود دارد و حتی با خرید ملک هم نمی توانید در این مناطق اقامت دریافت کنید . در قاضی پاشا به دلیل جمعیت کم هیچ محدودیتی اقامتی در هیچ کدام از محله های این شهر وجود ندارد . شما با خرید ملک به ارزش 75000 دلار ، می توانید به راحتی در این شهر اقامت ترکیه را دریافت نمایید . همین امر باعث شده تا بسیاری از سازنده ها و خریداران ملک  متوجه این شهر ساحلی زیبا شوند و اقدام به سرمایه گذاری در این شهر نمایند .

 

فرودگاه قاضی پاشا

فرودگاه قاضی پاشا به دلیل نزدیکی به شهر آلانیا بسیار حائز اهمیت است . پیش تر برای رسیدن به آلانیا ابتدا می بایست به آنتالیا با هواپیما سفر کنید . سپس با اتوبوس یک مسیر 2 ساعته را طی کنید ، تا به آلانیا می رسیدید . این فرودگاه حدود 40 کیلومتر با آلانیا فاصله دارد و طی کردن این مسافت حدود 25 دقیقه به طول می انجامد . این فرودگاه سالها پیش ساخته شده است ، و از آن بیشتر برای مقاصد باربری استفاده میشد . مردم محلی ساکن آلانیا ، آنامور و قاضی پاشا سالها در انتظار باز گشایی این فرودگاه برای حمل و نقل مردم بوده اند تا در سال 2009 بخش مسافربری این فرودگاه افتتاح شد و تا امروز سال 2022 همچنان به کار خود ادامه داده است .

 


تاریخچه شهر قاضی پاشا 

شهر قاضی پاشا دارای تمدنی کهن و پر از ناشناخته های تاریخی می باشد . اما به طور کلی این شهر ماجراجویی تاریخی خود را از حدود 2000 سال قبل از میلاد شروع کرده است . لووی ها شاخه ای از هیتی ها هستند و در منطقه ای زندگی می کردند که هیتی ها آن را کیزواتنا (چوکوروا ) و آرزاوا (منطقه آنتالیا) نامیده بودند . در واقع خرابه های شیر واقع در خرابه های اطراف کاراتپه (سیواسلی) این اطلاعات تاریخی را تائید می نماید .

 

سلینوس شهر تاریخی قاضی پاشا

تحقیقات نشان داده که در تمدن دیرینه قاضی پاشا ، در حدود سال 628 قبل از میلاد همزمان دو شهر با نام سلینوس وجود داشته است . اولی غار یونانی در سیسیل که مردم هیبلایا به عنوان یک ایالت محلی تاسیس کرده اند . دیگری شهری در جنوب آناتولی بوده است . این شهر بندری در کیلیکیه بوده که در دو طرف رودخانه حاجی موسا (کستروس) قرار داشته است . بقایای قلعه به جا مانده از آن زمان در حال حاضر همانند شبه جزیره است . اما در آن زمان به دلیل بالا بودن سطح آب ، این قلعه بر روی جزیره ساخته شده بوده است .

این جزیره در آن زمان در تجارت دریایی ، به خصوص تجارت دریایی مصر نقش مهمی داشته است . کلیساها و آب انبارهای آکراپول از بناهای مهمی هستند که تا به امروز باقی مانده اند. سایر ساختمان های شهر سلینوس در ساحل و در دامنه تپه قرار دارند. این سازه ها شامل حمام ها، آگوراها، کوشک سلجوقیان، قنات و منطقه نکراپل است.

 

 

در زمان فرمانروایی آنتیوخوس این شهر از فرمانروایی یونانیان به حاکمیت رومیان در آمد . تروجان پادشاه روم که در قرن اول میلادی به لشکرکشی به سواحل شرقی مدیترانه پرداخت ، بیمار شد و در بندر شهر سلینوس در مهمانخانه یک تاجر دزگذشت . هادریانوس که جانشین تاج و تخت بود به بندر سلینوس رفت تا جسد پادشاه را برای تشییع به روم باز گرداند . هادریانوس در سلینوس نیز آرامگاهی به یاد پادشاه ساخت . این آرامگاه مشخص می کند که در دوره مسیحیت که سلینوس برای مدتی ترایاناپولیس نامیده می شد ، مرکز اسقف نشینی سلوکیا – اسقف اعظم سیلیفکه بوده است .

 

در سال 1472 میلادی در دوره عثمانی فرمانده نیروی دریایی فاتیح سلطان محمت که گدیک احمد پاشا نام داشت . آلانیا و سلینتی ، آنامور و سیلیفکه را از شاهزاده کرامان اغلو گرفت و آن را جزو قلمرو عثمانی قرار داد .

جمله آخر

با توجه به تمامی خصوصیات طبیعی و تاریخی که در بالا به آن اشاره کردیم . و همچنین ساخت و ساز پروژه های جدید در منطقه قاضی پاشا و داشتن فرودگاه در این شهر کوچک پیش بینی می شود که در سالهای پیش رو این شهر پیشرفت قابل توجهی داشته باشد . اگر قصد خرید ملک درشهر قاضی پاشا یا سرمایه گذاری مطمئن در این شهر را دارید می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین مجرب ما در کشور ترکیه تماس حاصل فرمایید . مشاورین ما آماده ارائه بهترین راهکارهای خرید ملک و سرمایه گذاری در کشور ترکیه به شما عزیزان می باشند .

 

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next