استانبول فقط محدوده اطراف میدان تکسیم نیست .

میدان تکسیم

تقریباٌ میتوان گفت که وقتی ملکی را برای خرید به علاقمندان به خرید ملک در استانبول پیشنهاد می کنیم ، اولین سوال این است : تا میدان تکسیم چقدر فاصله دارد ؟ در واقع میدان تکسیم به عنوان نقطه مرکزی در ذهن همه ما ثبت شده و چون اغلب ما در سفرهایی که به شهر استانبول داشته ایم ، در این منطقه اقامت داشتیم و به این محل اشراف داریم ، مایلیم ملکی را نزدیک به این منطقه برای خرید و اقامت انتخاب کنیم. میدان تکسیم ، آشنا ترین مکانی است که اکثر ما از استانبول میدانیم .

این میدان و خیابان های اطراف آن شامل خیابان استقلال ، خیابان جهانگیر و برج گالاتا ، توریستی ترین بخش استانبول را تشکیل میدهند.  90 درصد توریست هایی که برای گذراندن تعطیلات شهر استانبول را انتخاب می کنند ، اقامت در هتل های این منطقه را ترجیح میدهند . فضای توریستی این منطقه ، مرکزیت آن ، رستوران ها و کافه هایی که تا نیمه شب باز هستند ، مراکز خرید و دسترسی راحت در این منطقه موجب شده تا این منطقه محبوب ترین منطقه توریستی استانبول باشد. اما این منطقه توریستی شاید برای اقامت توریستی بسیار ایده آل باشد اما وقتی صحبت از مهاجرت و خرید ملک و اقامت طولانی مدت باشد ، این منطقه ممکن است برای تعداد زیادی از خریداران ملک ، انتخاب مناسبی نباشد

میدان تکسیم یا مناطق دیگر برای زندگی بهتر است ؟

1- فضای شلوغ این منطقه ممکن است برای اقامت های کوتاه مدت جذاب باشد اما وقتی صبحت از اقامت طولانی مدت به میان می آید ، معمولاٌ ترجیح اکثر افراد اقامت در محیط هایی آرام و به دور از هیاهو و شلوغی میباشد .

2- بخش زیادی از زیبایی منطقه تکسیم ، به خاطر بافت قدیمی و فضای نوستالژیک این منطقه است و اغلب بنا ها قدیمی هستند . آپارتمان ها و مغازههای قدیمی با تعدیلاتی که در داخل آنها انجام شده است ، برای اقامت و کار آماده شده اند اما در واقع برخی از بناها بسیار قدیمی هستند و امکان یکسری تغییرات در آنها امکان پذیر نیست. به عنوان مثال ، امکان قراردادن آسانسور در بسیاری از ساختمان های قدیمی این منطقه وجود ندارد .

3- البته در این منطقه چند مجتمع نوساز و لوکس نیز قرار دارند اما قیمت آنها به دلیل موقعیت محلی این منطقه و با ارزش بودن زمین در این منطقه ، بسیار گران است .

4- استانبول شهری با مساحتی به بزرگی 7 برابر بزرگتر از تهران است . تمام مناطق استانبول دارای تمام امکانات از جمله رستوران ها ، مراکز خرید ، مدرسه ، بیمارستان ، بازار های روزانه و به طور کلی کلیه امکانات کافی برای زندگی میباشد و وقتی شما شهر استانبول را برای زندگی انتخاب میکنید ، تمام احتیاجات خود را به راحتی  میتوانید در منطقه ای که زندگی میکنید ، برطرف کنید .

اولین قدم در زمان خرید ملک در استانبول ، استفاده از مشاوره صحیح برای انتخاب بهترین منطقه ای است که مناسب با استانداردهای شما برای زندگی باشد . شرکت سان اند سندز برای ارائه خدمات مشاوره تلفنی در خدمت شما میباشد . کافیست با ما تماس بگیرید تا اطلاعات دقیق در ارتباط با مناطق مختلف شهر استانبول  در اختیار شما قرار دهیم .

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next