جهش قیمت املاک در ترکیه

جهش قیمت املاک در ترکیه

قیمت املاک و مستغلات در ترکیه رکورد زد . اما این بار نه تنها قیمت املاک و مستغلات ، بلکه تعداد فروش املاک در طول دو هفته گذشته رکورد جدیدی بر جای گذاشت . جهش قیمت املاک در ترکیه از جایی شروع شد که بر اساس دستور رئیس جمهوری ترکیه ، بانکهای ترکیه شروع به دادن وام هایی با بهره های بسیار پایین و شرایط پرداختی بسیار ویژه ای به شهروندان ترک کردند . بر اساس مصوبه جدید دولت در صورتی که شهروند کشور ترکیه باشید ، میتوانید به دو صورت از شرایط وام های کم بهره برای خرید ملک در ترکیه استفاده کنید .

اگر ملکی را در یکی از پروژههای ساختمانی شرکت دولتی Emlak konut بخرید ، فقط با پرداخت 5 درصد از ارزش ملک میتوانید ملک خود را تحویل بگیرید . پس از گذشت 2 سال 15 درصد دیگر را میپردازید و برای پرداخت 80 درصد دیگر میتوانید از وام بانکی 15 ساله با بهره 0.64 درصد سالیانه استفاده کنید . میتوان گفت برای صاحب خانه شدن ، بهترین شرایطی است که یک فرد با هر میزان درآمدی میتواند ملکی را مطابق با بودجه و سلیقه خود خریداری کند و صاحبخانه شود . اگر هم مایل باشید ملکی را که دست دوم است و یا متعلق به شرکت های سازنده دیگری به غیر از شرکت Emlak Konut است را خریداری کنید ، میتوانید تا حدود 75 درصد از ارزش کارشناسی شده ملک را از بانک وام بگیرید و در طول مدت 10 سال با بهره بانکی 0.79 درصد بازپرداخت کنید .

ارائه این شرایط برای خرید ملک به شهروندان ترک ، موجب جهش قیمت املاک در ترکیه شده و موجب شده تا تعداد بسیار زیادی واحد مسکونی در طول دو هفته گذشته در ترکیه به فروش برسند . بازار املاکی که در طول چند سال گذشته ، کاملا وابسته به فروش به خارجیانی بود که قصد سرمایه گذاری در ترکیه و دریافت اقامت و شهروندی این کشور را داشتند و پیش بینی میشد که با توجه به شرایط پیش آمده بر اثر ویروس کرونا ، دچار رکود شود ، به یکباره پر از شهروندان ترک شد که با توجه به شرایط پیش آماده شروع به خرید ملک کردند . این حرکت ناگهانی و افزایش تقاضا برای خرید ملک در ترکیه ، موجب بالا رفتن قیمت املاک و مستغلات در سراسر ترکیه گردیده و تعداد زیادی ملک با شرایط فوق به فروش رسیده اند. بنابراین اگر قبلا ٌ قصد خرید ملک در ترکیه را داشتید و قیمت املاک در ترکیه را بررسی کرده بودید ، تعجب نکنید اگر  در حال حاضر با فزایش قیمت بین 10تا 25 درصد مواجه میشوید .

اما سوالی که در حال حاضر برای بسیاری از خریداران ملک مطرح است این است که با توجه به افزایش ناگهانی قیمت ها آیا زمان مناسبی برای خرید ملک در ترکیه است و یا باید منتظر کاهش قیمت ها باشیم ؟ واقعیت این است که شرایط موجود در دنیا را نمیتوانیم پیش بینی کنیم . اما در ارتباط با بازار ترکیه چیزی را که به صورت قطعی میتوانیم بگوییم این است که  با توجه به بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی ، قیمت واحدهای نوساز در ترکیه نسبت به سالهای گذشته افزایش چشمگیری خواهد داشت .

اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری در ارتباط با قیمت واحدهای مسکونی نوساز و دست دوم داشته باشید، با همکاران ما در بخش مشاوره برای فروش املاک تماس بگیرید تا با کامل ترین اطلاعات در خدمت شما باشند . یک شماوره خوب و حرفه ای به شما کمک خواهد کرد تا بهترین ملک را با توجه به سلیقه و بودجه خودتان انتخاب کنید .

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next