فرودگاه جدید استانبول

فرودگاه جدید استانبول

یکی از مجهز ترین و بزرگترین فرودگاه های دنیا که عده زیادی از ما همین روزها گذرمان به آن بیافتد فرودگاه جدید استانبول است که توجهات زیادی را به خودش جلب کرده است.بنابراین تصمیم گرفتیم شما را بیشتر با آن اشنا بکنیم پس تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات مفید تری در مورد این فرودگاه شگفت انگیز و پیشرفته به دست بیاورید.

پیش از آنکه بخواهیم اطلاعات دقیق تری از فرودگاه جدید استانبول ارائه دهیم لازم است ک بدانید فرودگاه دارای مساحتی بالغ بر 76 ملیون و 500 هزار متر مربع است و برای ساخت آن مبلع 12 میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.چند فاز از فاز های جدید فرودگاه همچنان در دست ساخت است که پیشبینی شده تا سال 2028 ساخت تمامی آنها به طور کامل به اتمام برسد.

اولین فاز فرودگاه جدید استانبول دارای سه باند بوده و سالیانه توانایی جابجا کردن 90.000.000 مسافر را دارد.ک البته این سه باند در اخر به شش باند افزایش پیدا خواهد کرد و ظرفیت جابجایی آن به 200.000.000 نفر مسافر میرسد. و همین امر باعث شده این فرودگاه به بزرگترین فرودگاه جهان تبدیل شود.همچنین فرودگاه جدید استانبول پوشش دهنده 350 مقصد در سراسر جهان است. و به 100شرکت هواپیمایی داخلی و خارجی خدمات مختلفی ارائه میدهد.

مسیر تاکسی ساختمان های عظیم ترمینال برج کنترل هواپیما  سیستم های ارتباطی آب و هوایی معماری خاص محوطه فرودگاه که شبیه به معماری مساجد استانبول ساخته شده است و برج مراقبت فرودگاه که شبیه به گل لاله طراحی شده است از ویژگی ها و امکانات این فرودگاه است که می توان به آنها اشاره کرد.همچنبن در این فرودگاه یک هتل با 451 اتاق احداث شده است که امکانات این فرودگاه را به حد عالی میرساند. این فرودگاه برای اولین بار باندش را به 34.183 لامپ دارای نور کافی  به طول 3750 متر و عرض 60 متر مجهز کرد.

به احتمال زیاد ایرانیان زیادی از این فرودگاه بازدید خواهند کرد. البته روند تکمیل شدنش را هم به زودی طی خواهد کرد.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next