تفاوت های بخش آسیایی و اروپایی استانبول

تفاوت های بخش آسیایی و اروپایی استانبول

بخش آسیایی برای زندگی بهتره و یا بخش اروپایی استانبول ، کدام را برای زندگی و سرمایه گذاری انتخاب کنیم ؟ سوالی که بسیاری از علاقمندان به خرید ملک از ما میپرسند . واقعیت این است که هر کدام از این 2 منطقه ویژگیهای خود را دارند و شما بر اساس سلیقه خودتان میتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید . ما در این بخش سعی داشته ایم تا تفاوت های بخش آسیایی و اروپایی استانبول تا حدودی شرح دهیم .

تفاوتهای قسمت آسیایی و اروپایی

شاید جالب باشد بدانید که بخش آسیایی استانبول از بخش اروپایی این شهر قدمت بیشتری دارد . در واقع شهر استانبول در ابتدا در منطقه آسیایی استانبول شکل گرفته و سپس به سمت بخش اروپایی گسترش یافته است . در واقع در دوره ای که شهر استانبول تحت سلطه روم بوده و همچنین  در دوره عثمانی بخش اروپایی استانبول شکل گرفته و به همین دلیل بیشتر آثار تاریخی به جا مانده از دوره روم و عثمانی در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته اند و به همین دلیل بخش اروپایی استانبول بخش توریستی شهر را تشکیل می دهد و اغلب هتل های استانبول نیز در این بخش قرار گرفته اند .

بخش اروپایی استانبول به صورت کلی توریستی تر از بخش آسیایی استانبول است  و به همین دلیل جمعیت این بخش از استانبول بیشتر از بخش آسیایی است و حدود 60 درصد از جمعیت استانبول در بخش اروپایی این شهر زندگی میکنند .

در طول سالهای گذشته و بر اساس سرمایه گذاری های صورت گرفته در بخش املاک و مستغلات منطقه اروپایی استانبول ، این منطقه وسعت بسیار زیادی یافته  و در مناطق جدید این شهر ساخت و ساز های بسیار زیادی صورت گرفته است .اما بخش آسایی استانبول آرامتر و سرسبزتر از بخش اروپایی استانبول است و بیشتر جمعیت این منطقه ترک نشین هستند . در این مجتمع های ویلایی بیشتر از بخش اروپایی استانبول موجود میباشد که اغلب آنها منظره بسیار زیبایی از فضای سبز و همینطور تنگه بسفر دارند .

از لحاظ دسترسی و همینطور وجود مراکز خرید ، دانشگاهها ، رستوران ها ، بیمارستان ها و کافه تریا ها ، میتوان گفت که هر دو منطقه در یک سطح هستند و همه امکانات لازم نه تنها در دو بخش آسیایی و اروپایی ، بلکه در تمام مناطق مختلف این دو بخش به وفور وجود دارند و به راحتی در هر کدام از این مناطق که اقامت داشته باشید ، میتوانید به همه امکانات لازم دسترسی داشته باشید .

تفاوت های بخش آسیایی و اروپایی استانبول

یکی از تفاوت های بخش آسیایی و اروپایی استانبول نیز مربوط به وسایل نقلیه عمومی میباشد . با توجه به گسترش و رشد سریع در بخش اروپایی استانبول هنوز بخش های غربی و نوساز در این منطقه به خطوط مترو دسترسی ندارند . البته با توجه به ساخت و سازهای انجام شده ، تا پایان سال 2020 کلیه مناطق بخش اروپایی نیز میتوانند از خطوط مترو استفاده کنند .

در حال حاضر متروبوس ، تراموا و اتوبوس وظیفه حمل و نقل عمومی در بخش غربی استانبول را دارند و به خوبی این مناطق را از لحاظ خدمات نقلیه عمومی پوشش میدهند . بخش آسیایی استانبول با توجه به اینکه نسبت به بخش اروپایی استانبول گسترش کمتری داشته است ، داری خط اصلی مترو است که در امتداد با اتوبان اصلی ای5 در بخش شرقی استانبول پیش رفته است . البته این خط مترو دارای انشعابات کمتری نسبت به بخش اروپایی استانبول میباشد و مابقی رفت و آمد در منطقه آسیایی نیز از طریق اتوبوس امکان پذیر است .

درباره ما

شرکت سان اند سندز در دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول فعالیت داشته و در صورتی که تمایل به خرید ملک در هریک از این دو منطقه میباشید ، میتوانیم با پیشنهاد دادن بهترین مجتمع های مسکونی با مناسب ترین قیمت در خدمت شما باشیم .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next