مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی

مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی

 

همانطور که میدانید قبرس شمالی و جنوبی پیش از سال 1973 یک کشور بودند . بعد از پیشروی کشور ترکیه در سال 1973 کشور قبرس به دو کشور قبرس شمالی و قبرس جنوبی تقسیم شد . در این مقاله سعی بر آن داشته ایم تا این دو کشور را از همه جهات با هم مقایسه کنیم . برای مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی با ما در این مطلب همراه باشید .

 

هر دوی این کشور ها برای مهاجرت و سرمایه گذاری بسیار مناسب می باشند که به سلیقه و خواسته های مهاجرین و سرمایه گذاران بستگی دارد اما بعد از مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبی با هم می توان دریافت که قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی برای مهاجرت و سرمایه گذاری مناسب تر است .

 

فرهنگ قبرس شمالی و جنوبی

مردم قبرس جنوبی از نسل یونانیان هستند و فرهنگ غربی دارند در حالی که ساکنین قبرس شمالی ترک هستند و فرهنگ شرقی دارند و فرهنگ شرقی به فرهنگ ما بیشتر نزدیک است .

 

ارز رایج کشور

 

ارز رایج در قبرس جنوبی یورو می باشد و ارز رایج در قبرس شمالی پوند انگلیس و لیر ترکیه می باشد .

 

زبان رسمی در قبرس 

در کشور قبرس جنوبی زبان رسمی کشور یونانی می باشد اما زبان ارمنی و عربی قبرسی نیز در این کشور رایج است . زبان رسمی کشور قبرس شمالی ترکی می باشد اما زبان انگلیسی نیز دراین کشور به دلیل توریستی بودن بسیاررایج است .

 

هزینه های زندگی

هزینه های روزمره زندگی در قبرس جنوبی با هزینه های زندگی در اروپا برابر است این در حالیست که هزینه های زندگی در قبرس شمالی حدود 25% کمتر از اروپا و قبرس جنوبی می باشد .

 

خرید ملک و زمین در قبرس شمالی و جنوبی

قیمت هر متر مربع زمین در قبرس جنوبی بالاتر از قبرس شمالی می باشد . همچنین بازار خرید ملک در این دو کشور بسیار متفاوت می باشد . در قبرس جنوبی به دلیل وجود محدودیت ساخت و عرضه ملک ، به سختی میتوان یک آپارتمان نوساز را از سازنده خریداری نمود . به طور کلی بازار املاک در قبرس شمالی یک بازار املاک دسته دوم می باشد و معمولا باید خانه های قدیمی یا چند سال ساخت خریداری نمود و همچنین امکان فروش ملک تا 18 ماه به خریدار داده نمی شود . این در حالیست که در قبرس شمالی می توانید با پرداخت هزینه کمتر ، یک واحد کاملا نوساز را به طور مستقیم و با شرایط اقساطی طولانی مدت از سازنده خریداری نموده و امکان فروش ملک را بلافاصله بعد از انتقال سند خواهید داشت .

 

امنیت در قبرس شمالی و قبرس جنوبی

 

شاخص امنیت در قبرس جنوبی 58% تا 78% می باشد و میزان جرم و جنایت در این کشور 22% تا 42% می باشد این در حالیست که شاخص امنیت در قبرس شمالی 87% تا 92% می باشد و میزان جرم و جنایت در این کشور بین 8% تا 13% می باشد . این نشان دهنده آن است که قبرس شمالی از نظر امنیت نسبت به قبرس جنوبی در جایگاه بهتری قرار  دارد .

 

تحصیل

هزینه های تحصیل و ثبت نام در دانشگاههای قبرس شمالی نسبت به قبرس جنوبی و اروپا بسیار مناسب تر می باشد و همین نکته باعث شده که بسیاری از دانشجویان قبرس شمالی را برای تحصیل انتخاب نمایند . همچنین وجود شعبه هایی از دانشگاههای بین المللی در این کشور که مدارک معتبر جهانی صادر میکنند باعث محبوبیت بیشتر این کشور در میان دانشجویان خارجی شده است .

 

جاذبه های تفریحی ، گردشگری و تاریخی

 

با توجه به اینکه قبرس شمالی از نظر مساحتی از قبرس جنوبی کوچکتر می باشد اما در زمان تقسیم دو کشور بسیاری از شهر های تاریخی همانند گیرنه و زیباترین ساحل قبرس یعنی لانگ بیچ در قبرس شمالی قرار گرفتند . می توان به قاطعیت گفت که تفریحات و اماکن گردشگری در قبرس شمالی بیشتر از قبرس جنوبی می باشد .

 

اخذ اقامت با خرید ملک

جهت اخذ اقامت قبرس جنوبی از طریق خرید ملک ، خریدار باید مبلغی بین 300000 یورو برای املاکی که نیاز به بازسازی دارند تا 500000 یورو برای املاک نوساز پرداخت نماید تا بتواند اقامت این کشور را دریافت نماید . این در حالیست که در قبرس شمالی با خرید ملک به هرمبلغی ، خریدار می تواند برای خود و خانواده خود اقامت در یافت نماید .

 

ما در قبرس شمالی

همانطور که در ابتدای مقاله نیز گفتیم با مقایسه قبرس شمالی و قبرس جنوبیقب می توان دریافت که قبرس شمالی مقصد بهتری برای مهاجرت و سرمایه گذاری نسبت به قبرس جنوبی می باشد . ما با سالها تجربه در قبرس شمالی آماده ارائه خدماتی چون خرید آپارتمان ، خرید ویلا و زمین ، اخذ اقامت ، ثبت شرکت ، راه اندازی کسب و کار و ثبت نام دانشجویان در دانشگاههای قبرس شمالی می باشیم . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در قبرس شمالی تماس حاصل فرمایید . همچنین می توانید برای اطلاع از آخرین اخبار املاک در قبرس شمالی ما را در اینستاگرام دنبال نمایید .

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next