مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه

مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه

یکی از دغدغه های والدین تحصیل فرزندان به بهترین حالت ممکن است. این نگرانی ها از سالهای پیش از دبستان آغاز شده و تا قبولی در یک دانشگاه ایده آل و مناسب و حتی زمان فارق التحصیلی ادامه خواهد داشت. ساختن زندگی و آینده ای مطلوب برای فرزندان آرزویی است که هر پدر و مادری با امید رسیدن به آن تمام سختی ها را به جان میخرند . مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه میتونه راهی برای رسیدن به این هدف باشد .

تحصیل در خارج از ایران یکی از آرزوها و رویاهایی است که گاها والدین برای انجام آن متحمل هزینه های بسیار زیادی میشوند. نداشتن اطلاعات کافی باعث میشود که شما به آن خواسته مطلوب مد نظرتان را نیابید. در این قسمت بلاگ ما قصد د اریم اطلاعات مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه  برای شما علاقه مندان به اقامت در کشور ترکیه شرح دهیم و یک اطلاعات کلی در عین حال جامع در اختیار شما والدین عزیز مهاجر قرار دهیم.

برای تحصیل فرزندان عزیزتان چند نکته مهم حائز اهمیت است:

 • هزینه پرداخت شهریه مد نظر به صورت سالیانه
 • روزانه یا شبانه بودن مدرسه
 • مدرسه دولنی یا خصوصی
 • سن فرزند عزیز شما

اینها مسائلی می باشد که شما را به انتخاب درست سوق خواهد داد. ترکیه با رشد چشمگیر خود در بسیاری از مسائل طی سال های اخیر و همچنین وجود مدارس بین المللی از کاندیدای مناسب تحصیل میباشد.. شهر استانبول از این حیث بالاترین درجه کیفیت را به شما عزیزان ارائه خواهد کرد البته لازم به ذکر است که در تمامی شهرهای این کشور حضور در مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه به راحتی امکان پذیر است.

مدراس ترکیه در 3 دسته خلاصه میشوند

 • مدرسه های دولت
 • مدرسه های خصوصی
 • مدرسه های بین المللی

ترکیه یکی از کشورهایی می باشد که شرایط رشد و پیشرفت بالایی را در خود دارد. حال این رشد میتواند در زمینه تجارت باشد و یا می تواند در زمینه تحصیل افراد باشد. یکی از گزینه های بسیار مناسب که شما می توانید برای تحصیل فرزندان خود انتخاب نمایید مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه می باشد.

مدارس بین المللی و تحصیل در ترکیه علاوه بر کیفیت بالای آموزش مزایای دیگری نیز به همراه دارد که به چند مورد اشاره می نماییم:

 • هزینه مناسب برای دریافت اقامت ترکیه
 • مدت زمان کوتاه برای دریافت اقامت ترکیه
 • سیستم استعدادیابی مدارس بین المللی ترکیه
 • هزینه های مناسب برای تحصیل در ترکیه

مدارس دولتی ترکیه که در تمام مناطق شهر و حتی در روستا ها نیز وجود دارد ،برای تحصیل رایگان میباشد و شما میتوانید از خدمات تحصیلی رایگان برای آموزش فرزندانتان استفاده کنید . زبان اصلی در این مدارس زبان ترکی بوده و تمام امتحانات و دروس به زبان ترکی برقرار میشود . در برخی از شهر ها به دلیل شلوغی و تقاضای زیاد ، مدارس دولتی فقط میتوانند در محوطه و محله خود نسبت به ثبت نام دانش آموزان اقدام کنند .

مدارس خصوصی ترکیه ، از استاندارد بسیار بالایی برخوردارند . در این مدارس که از جمله معروف ترین آنها میتوان به کالج باغچه شهیر و همینطور دوال کالج اشاره کرد ، علاوه بر زبان اصلی که ترکی میباشد ، 2 زبان خارجی دیگر نیز به صورت گسترده به دانش آموزان تدریس می گردد . این مدارس که در اغلب شهر های ترکیه و در شهرهای بزرگ نیز در اغلب محل ها دارای شعباتی هستند ، تسبتاٌ از شهریه های گرانی برخوردارند .

مدارس بین المللی ترکیه  دارای شعبات کمی در شهر های بزرگ هستند و در شهرهای کوچک مدارس بین المللی شعباتی ندارد . در این مدارس زبان اصلی دانش آموزان زبان خارجی ( غیر ترکی ) خواهد بود و همچنین برای ثبت نام در این مدارس دارای شعبه هایی در سطح شهر می باشند که شما بهتر است ابتدا مدرسه مورد نظر خود را انتخاب نموده و پس از مراحل ابتدایی اقدام به خرید خانه در ترکیه و یا اجاره خانه در ترکیه نمایید و تا بتوانید از این طریق اقدام به دریافت اقامت ترکیه برای خود و فرزندان خود نمایید.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next