خرید مسکن در ترکیه و دریافت اقامت سالیانه

اگر شما هم مایلید تا در ارتباط با خرید مسکن و گرفتن اقامت در ترکیه اطلاعات کافی داشته باشید ، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. ابتدا از پروسه خرید مسکن شروع میکنیم . همانطور که میدانید ترکیه به دلایل بسیاری از جمله  موقعیت جغرافیایی ، آب و هوا ، شرایط فرهنگی و نزدیک بودن زبان یکی از مکانهایی است که ما ایرانیان برای مسافرت و گشت ، گذار و حتی برای زندگی ترجیح میدهیم .

شهر های استانبول ، آنتالیا، آلانیا و ازمیر جزو مقاصدی است میزبان که اغلب توریست های ایرانی که برای تعطیلات به خارج از ایران سفر میکنند بوده است و  حتی بعضی از توریست ها سالیانه چندین بار به شهرهای مختلف ترکیه سفر میکنند .

 

خرید مسکن در ترکیه و اخذ اقامت

همین موارد موجب شده تا تعداد زیاد از مسافرین و توریست های ایرانی به فکر سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه باشند ، اگر به آماری که هر ساله منتشر میشود نگاهی بندازیم ، میبینیم که هر سال تعداد افراد سرمایه گذار بیشتر شده است . اما چه دلایلی موجب شده تا  سرمایه گذاری و خرید ملک و گرفتن اقامت در ترکیه ، اینقدر جذاب باشد که هر ساله تعداد زیادی از ایرانیان نسبت به خرید مسکن در این کشور اقدام کنند ؟

اخذ اقامت ترکیه با خرید مسکن

بدون شک قیمت ارزان ملک در مقایسه با ایران یکی از دلایلی است که موجب شده است علاقمندان نسبت به خرید مسکن در ترکیه اقدام کنند . اما شاید یکی از مهمترین دلایل دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید مسکن است که موجب شده است تا تعداد متقاضیان خرید ملک در ترکیه بیشتر شود.

با خرید چه کسانی شامل اخذ اقامت می باشند

بر اساس قوانین ترکیه با خرید ملک شما سهمی از زمین آن ملک را دارید و  به همین دلیل تا زمانی که ملک به نام شما است و شما صاحب قسمتی از خاک این کشور هستید ، میتوانید اقامت خود را در ترکیه تمدید کنید . در حال حاضر سقفی برای خرید ملک و دریافت اقامت از طرف دولت ترکیه تعیین نشده است و در واقع شما با خرید ملک به هر قیمتی در ترکیه میتوانید صاحب اقامت ترکیه باشید . علاوه بر این اگر به صورت خانوادگی قصد مهاجرت به ترکیه را دارید ، اقامت به همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال شما نیز تعلق میگیرد.

بعد از خرید ملک در ترکیه و دریافت سند ملک به نامتان میتوانید برای دریافت اقامت به صورت آنلاین درخواست پر کنید ، برای این کار لازم است فرمی را پر کنید ، که جز، خدماتی است که شرکت فروشنده ملک برای شما انجام میدهد . پس از آن از اداره مهاجرت به شما وقتی برای مصاحبه و کنترل مدارک داده میشود . با کمک مشاور املاک ، مدارک شما برای اراوه به اداره مهاجرت آماده میشود و ر،ز مصاحبه به اداره مهاجرت مراجعه میکنید و مدارک خود را تحویل میدهید . پس از حدود ۲ تا ۳ هفته کارت اقامت به آدرس شما ارسال میشود .

 اقامت ترکیه برای شما چه مزیتی دارد ؟

اولین مزیت اقامت ترکیه این است که به شما اجازه اقامت طولانی مدت ( یک سال ) میدهد . بر اساس قوانینی که در حال حاضر در ترکیه بر قرار است ، اگر بدون داشتن اقامت و صرفاً با داشتن مهر ویزایی که هنگام ورود به ترکیه در پاسپورت شما زده میشود ، بخواهید در ترکیه اقامت داشته باشید ، فقط اجازه دارید برای ۳ ماه در ترکیه اقامت کنید و سپس باید خارج شوید ، ۳ ماه را خارج از ترکیه بمانید . بنابراین اولین و مهمترین ویژگی داشتن اقامت ترکیه اجازه اقامت قانونی برای مدت طولانی است .

علاوه بر این اقامت هایی که روی خرید ملک داده میشود قابل تمدید شدن است و به شرطی که سند ملک به نام شما باشد ، میتوانید هر سال اقامت خود و خانواده را به صورت قانونی تمدید کنید و این یکی از مهمترین ویژگی های اقامت هایی است که با خرید ملک در ترکیه به خریدار داده میشود و از نوع اقامت های ویژه سرمایه گذاری است .

در این بخش لازم است به این نکته اشاره کنیم که اقامت هایی که به صورت توریستی و با اجاره ملک داده میشود ، از نوع اقامت های تورستی میباشد و اقامت های تورستی روش مطمینی برای اقامت در ترکیه محسوب نمیشوند چون دولت ترکیه مجبوریتی برای تمدید این نوع اقامت های توریستی ندارد و بنا. به هر دلیلی میتواند اقامت افرادی را که با اجاره ملک و از طریق اخذ اقامت در ترکیه اقامت داشته اند را تمدید نکند که بارها نیز اتفاق افتاده است .

دریافت اقامت ترکیه با خرید مسکن

مهمترین مزیت اخذ اقامت با خرید مسکن در ترکیه

و در آخر یکی از مهمترین مزایای داشتن اقامت ترکیه از طریق خرید ملک این است که این اقامت ها از نوع اقامت سرمایه گذاری هستند و در صورتیکه هر سال بدون وقفه این اقامت ها را تمدید کنید و درصورتیکه با این اقامت ها در طول ۵ سال متوالی بیش از ۴ سال و نیم در ترکیه اقامت داشته باشید ، میتوانید برای اخذ شهروندی ترکیه درخواست کنید و شهروند ترکیه شوید ، اما اقامت های توریستی این قابلیت را ندارند .

و جمله آخر

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید با مشاورین مجرب و حرفه ای ما تماس حاصل فرمایید . مشاورین ما در تمامی مسیر مهاجرت و خرید ملک در ترکیه در کنار شما خواهند بود . از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید .

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next