اجاره خانه در ترکیه و اقامت یکساله با اجاره نامه نوتری

پیرو سوالات متعددی که در رابطه با آخرین شرایط اخذ اقامت توریستی ترکیه با اجاره خانه در ترکیه از ما پرسیده شده ، تصمیم گرفتیم مطلبی را در این زمینه بنویسیم ، لطفا اطلاعات این بخش را با دقت مطالعه نمایید .

همانطور که میدانید افرادی که به ترکیه می آیند بیشتر از 90 روز نمی توانند بمانند و قبل از به پایان رسیدن این 90 روز حتما باید برای خرید یا اجاره خانه در ترکیه اقدام نمایند .

مواردی که لازم است قبل از اجاره خانه در ترکیه بدانید :

اجاره نامه محضری

+ ما در ترکیه چیزی به نام رهن و اجاره ملک نداریم . در ترکیه اغلب مالکین یک یا دو ماه اجاره خانه را به عنوان پیش پرداخت گارانتی نگه میدارند و در پایان سال بعد از کنترل ملک به مستاجر برمیگردانند .

+ بعضی از مالکین برای اجاره دادن واحد از مستاجر ضامن میخواهند تا قرارداد را تضمین کند.

+ بعضی از مالکین اجاره 6 ماه یا یک سال را از مستاجر درخواست میکنند .

+ اگر مالک واحد خود را به صورت مبله به شما اجاره دهد داخل قرارداد مشخصات تمامی وسایل موجودر آپارتمان ذکر خواهد شد و مستاجر موظف میباشد که در هنگام تخلیه ملک تمامی وسایل را به مالک تحویل دهد .

+ قبلا مستاجرین با در دست داشتن قرارداد اجاره خود به محضر مراجعه و قرارداد خود را محضری کرده و به اداره مهاجرت تحویل میدانند . اما از هفته گذشته در سیستم دولت ترکیه قانونی جدید اجرا شده است که با توجه به آخرین شرایط اخذ اقامت توریستی ترکیه با اجاره نامه محضری ، مستاجر باید به همراه صاحب خانه یا وکیل صاحب خانه به محضر مراجعه کرده و قرارداد خود را محضری نماید.

نوتر یا دفتر اسناد رسمی

مدارک لازم برای اقامت توریستی با اجاره ملک به شرح زیر میباشد :

+ اجاره نامه محضری

+ بیمه درمانی معتبر

+ فرم درخواست مصاحبه

+ چهار قطعه عکس بیومتریک

+ فیش پرداختی هزینه های اداره مهاجرت

+ کپی پاسپورت

+ آخرین مهر ورود به ترکیه

نکته مهم : با اجاره ملک تنها برای یک سال اقامت به شما تعلق میگیره و در سال دوم دیگر با اجاره ملک در ترکیه به شما اقامت داده نمی شود .  بعضی از منطقه های استانبول به دلیل اشباع جمعیت خارجی حتی برای سال اول نیز اقامت داده نمی شود . در موقع اجاره خانه به منطقه و حد جمعیت خارجی حتما توجه داشته باشید .

در یاره ما

اگر قصد خرید ملک در ترکیه یا اجاره ملک در این کشور را دارید ، با مشاورین ما ذر زمینه ملک در ترکیه تماس جاصل فرمایید . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در ارتباط باشید . ما پاسخگوی تمامی سوالات شما خواهیم بود .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next