خرید خانه در ترکیه ، استانبول و آلانیا و گرفتن اقامت

یکی از دلایلی که خرید خانه در ترکیه این روزها پرطرفدار است و گروه بسیار زیادی از علاقمندان به خرید ملک و سرمایه گذاری در خارج از کشور ، ترکیه را ترجیح میدهند ، داشتن حق دریافت اقامت روی خرید خانه در ترکیه است . شاید اگر سرمایه گذاری در ترکیه حق گرفتن اقامت را به شخص سرمایه گذار و خانواده ایشان نمی داد ، خرید و سرمایه گذاری  در ترکیه پر طرفدار نمیشد . در این مطلب ابتدا شرایط گرفتن اقامت ترکیه با خرید ملک را به صورت کلی و با تمام جزییات بررسی میکنیم .

 

گرفتن اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در ترکیه

بر اساس قوانین ترکیه که سالهاست همان روال را دارد ، در صورتی که شما نسبت به خرید ملک در هر یک از شهرهای ترکیه اقدام نمایید ، میتوانید برای خودتان و افراد درجه اول خانواده تان که شامل همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال میباشد ، اقدام کنید .  در حال حاضر هیچ سقفی برای قیمت خرید ملک برای اقامت ترکیه تعیین نشده است و شما با خرید یک آپارتمان کوچک نیز میتوانیید برای گرفتن اقامت اقدام نمایید .

خرید خانه در آلانیا

روال کار به این صورت است که پس از اینکه ملک را خریداری کردید و سند به نام شما شد ، به صورت آنلاین بزای شما از اداره مهاجرت شهری که در آن نسبت به خریداری ملک اقدام کرده اید ، وقت  گرفته میشود ، در زمان مقرر شما همراه با مدارکی که شامل  اصل و کپی پاسپورت و ۶ قطعه عکس ، ترجمه رسمی سند ازدواج و شناسنامه ها میباشد  ( شرکت املاک به صورت دقیق لیستی از مواردی که میبایست آماده کنید را در اختیار شما قرار میدهد .) به اداره مهاجرت مراجعه کرده و مدارک خود را تحویل میدهید و کارت اقامت شما پس از مدت حدود ۲ هفته به آدرس محل اقامت شما ارسال میشود .

آیا بدون خرید ملک در ترکیه میتوان اقامت گرفت ؟

در این بخش سوالی که به درستی برای علاقمندان به خرید خانه در استانبول ترکیه و همینطور سرمایه گذارانی که قصد خرید ملک را دارند مطرح میشود این است که ، با توجه به اینکه با اجاره ملک نیز میتوان نسبت به دریافت اقامت ترکیه اقدام نمود ، چرا ملک بخریم و چرا در ترکیه سرمایه گذاری کنیم ؟

در پاسخ به این دوستان و به عنوان جواب برای سوالی که به درستی مطرح می کنند ، باید بگوییم که درست است که با اجاره ملک میتوانند در ترکیه اقامت بگیرند اما اولا این اقامت از نوع اقامت توریستی میباشد و هر زمانی دولت ترکیه میتواند روند دادن این اقامت را کنسل کند و یا از تمدید آن خوددرای کند . این اتفاق بارها در ترکیه رخ داده است ، اکر شما اخبار ترکیه را تعقیب کنید ، متوجه میشوید که دفعات متعددی دولت ترکیه از تمدید اقامت افرادی که با اقامت توریستی بیشتر از یکسال در ترکیه اقامت داشته اند ، جلوگیری کرده است .

خرید خانه در استانبول

در واقع اگر شما قصد بررسی شرایط ترکیه برای اقامت و سرمایه گذاری و خرید آپارتمان در آلانیا و استانبول ترکیه را دارید ، برای سال اول شاید اجاره ملک در استانبول و دریافت اقامت روی اجاره ملک پیشنهاد مناسبی باشد ، اما برای طولانی مدت توصیه نمیشود و در واقع ریسک بزرگی است .

تفاوت دیگری که دریافت اقامت از طریق اجاره با دریافت اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه دارد ، نوع این اقامت ها میباشد . اقامتی که شما با اجاره ملک دریافت میکنید از نوع اقامت های توریستی میباشد . این اقامت ها برای شما هیچ گونه سابقه ای محسوب نمیشوند . اما اقامت های روی خرید ملک در ترکیه از نوع اقامت های سرمایه گذاری هستند .

اقامت هایی که در ترکیه به خریدار داده میشود از چه نوعی هستند ؟

وقتی شما در ترکیه ملک خریداری میکنید ، نوع اقامتی که روی سند ملکی خودتان دریافت میکنید از نوع اقامت سرمایه گذاری میباشد . این اقامت ها ممکن است از لحاظ ظاهری به اقامت های توریستی شبیه باشند اما در واقع بسیار متفاوتند ، با این اقامت ها شما در ترکیه به عنوان یک سرمایه گذار دارای اقامت هستید که برای شما سابقه محسوب میشود و در صوزنیکه این اقامت ها را بدون وقفه تمدی کنید و مدت ۵ سال متوالی را در ترکیه زندگی کنید ( در ط،ل این ۵ سال  فقط ۶ ماه میتوانید خارج از ترکیه باشید ) ، به شما حق شروع مراحل شهروندی داده میشود و میتوانید حق شهروندی ترکیه را دریافت کنید .

به علاوه اگر جزو افرادی هستید که مایل نیستید در ترکیه زندگی کنید اما مایل هستید که اقامت این کشور را دریافت کنید ، میتوانید با خیال راحت اقامت خود را هر سال تمدید کنید . در واقع تا زمانی که سند ملک به نام شما میباشد ، هر سال میتوانید اقامت خودتان را به راحتی تمدید کنید .

بنابراین اگر مایل هستید تا اقامت کشور ترکیه را دریافت کنید ، میتوانید با خرید ملک در ترکیه ، نسبت به دریافت اقامت این کشور اقدام کنید و علاوه بر این سرمایه گذاری مطمینی نیز در کش،ر ترکیه انجام دهید ، یادمان باشد در تمام نقاط دنیا ، سرمایه گذاری روی املاک و مستغلات یکی از مطمین ترین سرمایه گذاری ها محسوب میشود .

درباره ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و رسیدن به جواب سوال هاینان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید . ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان هستیم . ما در تمامی طول مسیر مهاجرت و خرید ملک در ترکیه همراه شما خواهیم بود و شما را به درستی راهنمایی خواهیم کرد .

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next