قوانین جدید دولت ترکیه برای حمایت از خریداران خارجی

قوانین جدید دولت ترکیه برای حمایت از خریداران خارجی

در طول سالهای گذشته شکایاتی از طرف خارجیانی که در ترکیه ملک خریده اند مبنی بر اینکه ملک را بیشتر از ارزش اصلی آن خریداری کرده اند ثبت شده است . به همین دلیل و به منظور حمایت از سرمایه گذاران خارجی قوانین جدید دولت ترکیه برای حمایت از خریداران خارجی تصویب شده است .

قوانین جدید دولت ترکیه برای حمایت از خریداران خارجی

یه موجب این قوانین که از تاریخ چهارم مارس ۲۰۱۹ در سراسر ترکیه اجرا خواهد گردید کلیه اتباع خارجی قبل از هر گونه معامله و نقل و انتقال سند نیاز به گزارش ارزشیابی ملک با ذکر ارزش آن میباشند . با استناد به این گزارش از فروش ملک با رقم های بالاتر از قیمت واقعی جلوگیری خواهد شد .

گزارش ارزشیابی ملک توسط بخش ارزیابی املاک و مستغلات و با واریز مبلغ ۲۰۰۰ لیر ترکیه صادر میشود و از تاریخ صدور به مدت ۳ ماه دارای اعتبار خواهد بود . مطابق این قانون اکیدا به خارجیان تاکید شده است تا از خرید املاکی که فاقد گزارش ارزشیابی هستند خودداری کنند .

قوانین جدید دولت ترکیه برای حمایت از خریداران خارجی برای املاکی که در حال ساخت میباشند و به اتمام نرسیده اند نیز دریافت میشود و  کارشناس مربوطه به صورت تخمینی ارزش ملک را در زمان اتمام آن مبنای کار خود قرار میدهند . لازم به ذکر است که رقم کارشناسی شده ملک روی سند ملک نیز ذکر خواهد گردید .

علاوه بر این اجرای قوانین جدید دولت ترکیه برای حمایت از خریداران خارجی موجب میشود تا از فرار مالیاتی نیز جلوگیری شود .برخی از فروشندگان ملک برای اینکه مالیات کمتری واریز کنند قیمت املاک را بسیار کمتر از قیمت فروش نشان میدهند و بر اساس رقم کمتر مالیات به دولت میدهند که با توجه به گزارش ارزشیابی ملک از این به بعد موظف خواهند بود بر اساس رقم کارشناسی شده به دولت مالیات بدهند.

مشاورین مجرب ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان در زمینه خرید ملک در ترکیه می باشند . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در ارتباط باشید . ما در تمامی مسیر مهاجرت و سرمایه گذاری همراه شما خواهیم بود .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next