بیمه درمانی در ترکیه

بیمه درمانی در ترکیه

ترکیه کشوری است که در چند سال اخیر روند رشد صعودی را در تمامی زمینه ها داشته است که به عنوان مثال میتوان به بهبود شرایط اقتصادی اشاره داشت و همچنین این کشور به  پیشرفت فوق العاده چشم گیر در دانشگاه ها و پیشرفت سطح تحصیلی و همچنین میتوان پیشرفت در زمینه پزشکی و صنایع نیز اشاره کرد. بر همین اساس پیشرفت های متعدد در تمامی زمینه ها نیز از نظر خدمات درمانی و سلامت نسبت به تمامی کشورهای همسایه و منطقه ای خود از پیشرفت چشم گیری برخوردار است. این امر سبب انگیزه بیمه درمانی در ترکیه برای ایرانیان نیز شده است.

این شرایط بیمه درمانی در ترکیه مهمترین عامل کاهش هزینه های درمانی و سهولت در روند درمانی شده است.با توجه به قوانین کشور ترکیه اتباع خارجی که تمایل به دریافت اقامت این کشور هستند حتما باید خود و خانوادشان که در این کشور زندگی میکنند توسط یکی از شرکت های بیمه نسبت به دریافت بیمه درمانی در ترکیه اقدام کنند.

اگر قصد مهاجرت و اقامت و اقامت کشور ترکیه را دارید با ما همراه باشید  در ادامه مطلب قصد توضیح و شرح چگونگی دریافت بیمه درمانی در ترکیه برای شما عزیزان را داریم

انواع بیمه درمانی در ترکیه

بر اساس قانون کشور ترکیه دولت این کشور موظف به بیمه کردن همه شهروندان کشور است و تمامی شهروندان باید بتوانند از خدمات درمانی به صورت رایگان ویا با حداقل هزینه و بسیار اندک برخوردار باشند. همچنین اتباع خارجی که قصد دریافت اقامت دائم یا موقت در کشور ترکیه را دارند حتما باید خود را بیمه کنند تا اجازه اقامتشان صادر شود و  همانند شهروندان عادی از خدمات  بیمه درمانی در ترکیه  استفاده کنند.

در نتیجه اگر شما به هر طریقی اعم از تحصیلی – سرمایه گذاری – ثبت شرکت کار – کار – ازدواج و…. قصد اقامت ترکیه را داشته باشید برای دریافت و تمدید اقامت حتما باید بیمه درمانی در ترکیه  داشته باشید.

اتباع خارجی به دو صورت میتوانند خود را بیمه کنند و تحت پوشش بیمه قرار بگیرند که در ادامه برای شما عزیزان توضیح میدهیم:

  1. بیمه دولتی که توسط شرکت های خصوصی: این بخش مختص اشخاص و سرمایه گذارانی است که درکشور ترکیه ثبت شرکت کرده اند و یا سرمایه گذار یک شرکت هستند و یا در یک شرکت ترک استخدام هستند که در این صورت کارفرما با پرداخت حق بیمه سالیانه میتواند برای آن شخص ذکر شده بیمه دولتی دریافت کنند.
  2. بیمه خصوصی توسط شرکت های خصوصی: این روش رایج ترین و آسان ترین کاری است که اتباع خارجی و به ویژه ایرانیان برای بیمه شدن استفاده میکنند. در نتیجه اگر شما به هر طریق دیگری غیر از سرمایه گذاری و کار برای اقامت ترکیه اقدام کردید باید از این طریق نسبت به دریافت بیمه اقدام کنید.

در این روش شما باید به یکی از شرکت های خصوصی در کشور ترکیه مراجعه کنید و با توجه به نرخ مصوب و نوع بیمه انتخابی پس از پرداخت هزینه صاحب بیمه درمانی در ترکیه  میشوید.

مزایای بیمه درمانی 

دریافت بیمه درمانی در ترکیه علاوه بر اینکه میتواند اقامت در این کشور را برای شما تضمین کند مزایای درمانی بسیاری دارد که در ادامه برای شما عزیزان شرح میدهیم

بیمه درمانی در ترکیه خدمات زیر را تحت پوشش قرار میدهد:

1- درمان های سرپایی

2- هزینه های بستری شدن در بیمارستان

3- خدمات ارائه شده در بیمارستان مانند اتاق عمل، بی هوشی، آزمایشگاه، رادیولوژی و…

4- شیمی درمانی، پرتو درمانی و دیالیز

5- هزینه های پیوند اعضا

6- درمان های دندان پزشکی و جراحی بینی که در اثر حادثه یا تصادف ایجاد شده باشد

7- کلیه آزمایش‌های میکروب شناسی و پاتوبیولوژی

9- رادیولوژی و تصویر برداری

10- ام آر آی

11- هزینه ی بستری شدن در بخش های مراقبت های ویژه

12- هزینه های دارو

13- ویزیت پزشک و کلیه آزمایش‌های لازم برای تشخیص و یا جلوگیری از بیماری ها

در پایان ذکر این نکته ضروری است که در انتخاب نوع بیمه و شرکت بیمه شونده، دقت کنید تا بتوانید از حداکثر خدمات ارائه شده از طریق بیمه ها بهره‌مند شوید.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next