حساب بانکی در ترکیه

حساب بانکی در ترکیه

یکی از ملزومات اصلی برای معاملاتی چون خرید ملک در ترکیه و سایر سرمایه گذاری ها در ترکیه بازکردن حساب بانکی در ترکیه میباشد.افتتاح حساب بانکی در ترکیه و متصل شدن به بانک های بین المللی و انتقال وجه بین بانک های کشور های مختلف تبدیل به یکی از مهمترین دلایل مهاجرت سرمایه گذاران و علاقه مندان ایرانی به کشور ترکیه شده است.

طبق قوانین جدید کشور ترکیه  در مرحله اول باید مقیم این کشور بوده و کارت اقامت داشته باشید با توجه به اینکه تفاوتی ندارد که اقامت به صورت توریستی یا دانشجویی و یا کاری باشد. و در اصل باید این گونه گفت که بدون کارت اقامت امکان افتتاح حساب در این کشور وجود ندارد.

در حال حاضر تنها بانک هایی که برای ایرانیان حساب باز میکنند بانکهای زراعت و ایش هستند که شما با در دست داشتن مدارک ذیل با مراجعه به یکی از شعبات این دو بانک میتوانید حساب باز کنید.

مدارک مورد نیاز جهت افتتاح حساب بانکی در ترکیه :

 • اصل و کپی کارت اقامت
 • اصل و کپی پاسپورت
 • شماره مالیاتی

باید توجه داشته باشید که بانکهای ترکیه ماهانه برای نگهداری پول های شما از حساب بانکی شما کم کسر میکند . البته این هزینه نگهداری مربوط به حساب هایی است که هیچ گونه فعالیت و گردشی ندارند. اگر ماهیانه حساب شما گردش داشته باشد و یا هزینه های فاکتور های آب و برق را از حساب خود بپردازید بانک از شما هزینه ای مبنی بر نگهداری پول کسر نخواهد کرد .

حساب بانکی در ترکیه به شما این امکان را میدهد که علاوه بر پس انداز پولتان و ارتباط با کلیه بانکهای بین المللی در دسترس خود و نشان دادن تمکن مالی بتوانید سود سپرده نیز دریافت کنید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید  باشد. برای اطلاعات بیشتر و ارتباط با با شماره های ثبت شده داخل سایت تماس بگیرید.

Join The Discussion

3 thoughts on “حساب بانکی در ترکیه”

 • نیکا

  سلام خیلی ممنون از مطالب مفیدتون میخواستم بدونم اگه من ملکی رو در ازمیربخرم درمدت اقامتم چقدر مالیات و بابت چه چیزی باید پرداخت کنم؟

  Reply
  • املاک ترکیه

   سلام و ممنون از اینکه از سایت ما بازدید کرده اید. اگر راجع به مالیات ملک میپرسید . شما هر سال مبلغی را به شهرداری بابت مالیات ملک خودتان میپردازید که رقم جزیی است و بر اساس منطقه شهرداری و متر مربع واحد شما محاسبه می گردد و حدود 300 تا 700 لیره در هر سال میباشد . به جز این مالیات سالیانه شما فقط هزینه به نام زدن سند ملک را دارید که در حال حاضر بر اساس 4 درصد از ارزش ملک محاسبه میشود .

   Reply
 • نیکا

  سلام باتشکرازشما و اطلاعات مفیدی که ارایه میدین میخواستم بپرسم یک ایرانی بخواد ملکشو در ازمیر کرایه بده مقررات خاصی رو باید رعایت کنم ؟و اینکه اگر مستاجر کاری خلاف عرف جامعه یا قانون در طی مدت اجاره انجام بده به مالک و اقامتش ربطی داره یا نه ؟خیلی ممنون

  Reply

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next