محدودیتهای اخذ اقامت ترکیه در سال 2022

 

پیش از بررسی محدودیتهای اخذ اقامت ترکیه ، ابتدا به بررسی دلیل این محدودیتها می پردازیم . در سالهای اخیر بسیاری از سرمایه گذاران و اتباع خارجی از سراسر جهان برای سرمایه گذاری و ادامه زندگی به کشور ترکیه آمدند . در کنار این سرمایه گذاران بسیاری از اتباع خارجی به روش های مختلف از جمله اجاره ملک ، ماندن در کشور بدون ویزا و غیره اقدام به زندگی در این کشور نمودند .

بسیاری از این افراد اقدام به کارکردن غیر قانونی و بدون اجازه کار نمودند . بسیاری از مشاغل توسط این افراد اشغال شد . همه این مشکلات در کنار هم باعث شد که اکثر دست اندر کاران پیشبینی کنند که دولت ترکیه قوانین سفت و سخت تری نسبت به اخذ اقامت این افراد اتخاذ کند . دیری نگذشت که در ماه جون سال 2022 دولت قوانین جدیدی نسبت به اخذ اقامت و شهروندی این کشور تصویب و اجرا کرد .

در این مطلب به محدودیتهای اخذ اقامت ترکیه که در سال 2022 تصویب و اجرا شده خواهیم پرداخت . با ما همراه باشید .

 

محدودیت اخذ اقامت ترکیه از طریق اجاره ملک

طبق محدودیتهای اخذ اقامت ترکیه که به تازگی تصویب و اجرا شده است . دیگر با اجاره ملک توسط اتباع خارجی ، اقامت سالیانه به آنها داده نمی شود . کسانی که تا به حال اقدام به اخذ اقامت از طریق اجاره ملک نموده اند ، باید پس از اتمام زمان اقامت خود از طرق دیگری همچون خرید ملک و یا دریافت اجازه کار اقدام به اخذ اقامت ترکیه نمایند . در غیر این صورت در زمان اتمام اقامت خود باید کشور را ترک نمایند .

 

محدودیتهای اخذ اقامت با خرید ملک

طبق قوانین جدید دولت ترکیه برای اخذ اقامت با خرید ملک ، خریدار در صورتی می تواند برای خود و خانواده خود اقامت ترکیه دریافت نماید که ارزش ملک خریداری شده بیش از 75000 دلار باشد . همچنین این ارزش ملک باید از طرف دولت تایید شود . مبلغ خرید ملک نیز باید به صورت نقدی پرداخت شود و خرید خانه به صورت قسطی شامل دریافت اقامت نمی شود .

 

نکته : اگر ملکی به صورت قسطی خریداری نمایید که مبلغ آن مثلا 200000 دلار باشد و شما به صورت نقدی مبلغ 75000 دلار آن را پرداخت نمایید . می توانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید .

 

ممنوعیت اخذ اقامت ترکیه در 1200 محله در کشور ترکیه

در سالهای گذشته اگر تراکم جمعیت خارجی در یک محله بیش از 25% می شد ، در اون محله دیگر اقامت برای اتباع خارجی صادر نمی شد . در آن زمان نزدیک به 800 محله در سراسر کشور ترکیه ممنوعیت اخذ اقامت داشتند . طبق قوانین جدید تصویب شده تراکم جمعیت خارجی از 25% به 20% در هر محله کاهش یافت . این کاهش باعث شد تا نزدیک به 400 محله دیگر نیز وارد لیست ممنوعیت اقامت شوند . در این مناطق با خرید ملک نیز نمیتوانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید .

 

نکته : این قانون فقط در مورد اخذ اقامت ترکیه قابل اجرا می باشد و اخذ شهروندی با خرید ملک هیچ ممنوعیتی در هیچ محله ای در سراسر ترکیه را ندارد .

 

جمله آخر

با توجه به محدودیتهای اخذ اقامت ترکیه که برایتان شرح دادیم ، بهترین پیشنهاد برای دریافت اقامت ترکیه به شما عزیزان خرید ملک در ترکیه به ارزش 75000 دلار می باشد . برای اطلاع از مناطق ممنوعیت اخذ اقامت با خرید ملک و مشاوره دقیق در این زمینه ، از طریق راههای ارتباطی با مشاورین مجرب ما در تماس باشید . ما بهترین مسیر برای رسیدن به مقصد را برایتان انتخاب خواهیم کرد .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next