انواع اقامت قبرس شمالی

 

قبرس نیز مانند کشورهای دیگر برای مهاجران دارای انواع اقامت است. در این مقاله انواع اقامت قبرس شمالی و وروش های دریافت اقامت دائم در قبرس شمالی را مورد نقد و بررسی قرار خواهیم داد . با ما همراه باشید :

قبرس شمالی 

قبرس سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه می‌باشد که به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شده است. این جزیره و به کشورهای ترکیه، سوریه و لبنان، فلسطین، مصر و یونان نزدیک می‌باشد. به همین جهت میتوان گفت این جزیره میان اروپا،خاورمیانه و آفریقا قرار دارد.پایتخت این کشور شهر نیکوزیا است. در بخش شمالی به دلیل سلطه‌ی کشور ترکیه اکثر مردمی که در قبرس شمالی زندگی می‌کنند ترک زبان هستندو به جهت وابستگی به کشور ترکیه دین اسلام دارند.اما بیشتر مردم دانش زبان انگلیسی نیز دارند. واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه بوده هرچند مبادلات اموال منقول و غیر منقول بر اساس پوند انگلستان که پول دوم این کشور هست، میباشد. به علاوه قوانین رانندگی و قوانین حقوقی نیز طبق قوانین انگلستان است.

انواع اقامت قبرس شمالی 

در این قسمت انواع اقامت قبرس شمالی را به ترتیب برایتان شرح خواهیم داد :

اقامت قبرس شمالی ازطریق خرید ملک

یکی از آسان ترین و سریع ترین راه ها برای دریافت اقامت در قبرس شمالی خرید ملک،خرید آپارتمان، خرید ویلا و خرید زمین است.شما با خرید ملک در قبرس شمالی میتوانید برای خود و تمام اعضای خانواده اقامت قبرس شمالی را دریافت کنید. با توجه به اینکه قیمت ملک در قبرس شمالی بسیار مقرون به صرفه است و شرایط های خرید اقساطی ویا وام بانکی برای خرید ملک وجود دارد و از آنجایی که خرید ملک در قبرس شمالی خود سرمایه گذاری بدون ریسکی محسوب میشود و املاک سالیانه 5 تا 15 درصد افزایش نرخ دارند، این روش برای دریافت اقامت روشی بسیار موفق و در عین حال پرسود محسوب میشود.

این روش گرفتن اقامت به 21 روز کاری زمان نیاز دارد . مدارک مورد نیاز برای دریافت این نوع اقامت شامل پاسپورت،عکس پرسنلی،مدارک وآزمایشات پزشکی ،مدارک و قرادداد ثبت شده ی ملک و یا شند ملک، نامه ی شهرداری( نامه ی مختار)،نامه ی گردش حساب و تمکن بانکی میباشد که به اداره ی پلیس مهاجرت تحویل داده شده و پروسه ی اقامت شما آغاز میشود . لازم به ذکر است شما تنها با پرداخت 30% ارزش ملک خریداری شده میتوانید پروسه ی اقامت خود را شروع کنید . برای دریافت اقامت دائم شما باید 5 سال اقامت خود را سالیانه تمدید وسپس اقدام به دریافت کارت سفید و اقامت دائم کنید.

اقامت  از طریق تحصیل در دانشگاه ها و مدارس اینترنشنال و معتبر

یکی دیگر از راه های دریافت اقامت قبرس شمالی، تحصیل در دانشگاه های معتبر و مدارس است. قبرس شمالی دارای دانشگاه های معتبر با رنکینگ بالای جهانی میباشد. از جمله این دانشگاه ها : دانشگاه مدیترانه ی شرقی EMU، دانشگاه بین المللی قبرس CIU، دانشگاه آمریکایی گیرنه GIRNE AMERICAN UNIVERSITY  و دانشگاه خاور نزدیکNEU  میباشند که همگی دارای رتبه ی بالای جهانی و تائیدیه وزارت علوم ایران بوده  و در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد،دکتری و فوق دکتری در تمامی رشته ها و با محیط اینترنشنال سالانه تعداد زیادی دانشجو از کشور های مختلف جذب میکنند.

همچنین مدارس دولتی و اینترنشنال در قبرس شمالی مورد تایید کشور های اروپایی و آمریکایی هستند. دانشجویان ویا دانش آموزان با تحصیل در این دانشگاه ها و مدارس میتوانند برای خود و والدین خود اقامت دریافت کنند. برای این کار نیاز به پاسپورت ،مدارس تحصیلی و ثبت نام دانشگاه ها، آزمایشات پزشکی و حساب بانکی دارید.

اقامت قبرس شمالی از طریق کار وشغل

دریافت اقامت و اجازه ی کار در قبرس شمالی نیز جزو یکی دیگر از روش های اقامت مطمئن در قبرس شمالی است. در این روش شما باید با ارسال رزومه خود به شرکت های مختلف، شغلی دریافت کرده و شرکت مربوطه پروسه ی اقامت و اجازه ی کار شما را انجام میدهد وشما با ارائه ی مدارک لازم ، پاسپورت و آزمایشات پزشکی میتوانید اقامت دریافت کنید.این روش دریافت اقامت با توجه به  پیداکردن شغل کمی سخت تر از سایر روش ها است اما از آنجایی که شما دارای حقوق و مزایا و بیمه سالیانه هستید، جزو یکی از راه های مطمئن برای مهاجرت به شمار می آید. برای دریافت اقامت دائم شما باید 5 سال اقامت خود را سالیانه تمدید وسپس اقدام به دریافت کارت سفید و اقامت دائم کنید.

اقامت قبرس شمالی از طریق سرمایه گذاری و یا راه اندازی کار

ازدیگر روش های اخذ اقامت سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت و برند و راه اندازی یک بیزینس می باشد. از آنجایی که قبرس شمالی کشوری در حال توسعه هست و پتانسیل چشمگیری برای مشاغل مختلف دارد . این روش نیز علاوه بر درآمد زایی خوب جزو روش های ایمن برای مهاجرت به حساب می آید . در این روش سرمایه گذار باید دارای یک طرح بیزینسی باشد که آن را به دولت قبرس ارائه دهد و با انجام روند اداری مربوطه میتواند شرکت ثبت کرده و بیزینس مربوطه را راه اندازی کند .  اگر شرکت ثبت شده شما سالانه بیمه و مالیات خود را در این کشور پرداخت کند می توانند اقامت خود را تمدید نمایند .  پس از 5 سال اقدام به دریافت  اقامت دائم قبرس شمالی کنید.

وجمله آخر درباره انواع اقامت قبرس شمالی

در این مطلب انواع اقامت قبرس شمالی را مرور کردیم . بهترین راه و ساده ترین راه دریافت اقامت قبرس شمالی ، اقامت از طریق خرید ملک در قبرس شمالی می باشد . اگر قصد خرید ملک در قبرس شمالی و دریافت اقامت قبرس شمالی را دارید ، می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در قبرس شمالی تماس حاصل فرمایید . مشاورین ما به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی خواهند کرد و در تمام این مسیر در کنار شما خواهند بود . 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next