هزینه نگهداری آپارتمان ها در ترکیه یا شارژ ماهیانه بر چه اساسی محاسبه میشود ؟

هزینه نگهداری آپارتمان ها در ترکیه

اغلب ما که در مجتمع های مسکونی و یا آپارتمان ها ساکن هستیم ، با سیستم پرداخت شارژ ماهیانه آشنا هستیم . در تمام مجتمع های مسکونی ترکیه نیز شما در ازای دریافت خدماتی ، ماهیانه شارژ آپارتمان خود را پرداخت میکنید . اگر شما نیز علاقمند به خرید ملک در ترکیه هستید ، اطلاعات این بخش جزییات بیشتری را در ارتباط با هزینه نگهداری آپارتمان ها در ترکیه یا شارژ ماهیانه در اختیار شما قرار خواهد داد .

1- هزینه نگهداری آپارتمان ها در ترکیه یا شارژ ماهیانه در ترکیه دارای 2 بخش مجزا میباشد .

یک بخش ثابت هزینه ماهیانه ای است که شامل خدمات و سرویس های مجموعه ازجمله نگهبانی ، فضای سبز ، استخر ها ، محوطه بازی کودکان و کل سرویس هایی که به صورت ثابت در اختیار شما قرار میگیرد ، میباشد. این هزینه ماهیانه هر سال مشخص میشود و به ساکنین آپارتمان اعلام میشود . این هزینه های ثابت بر اساس خدماتی که مجتمع در اختیار شما قرار میدهد متفاوت است . به عنوان مثال مجتمعی که استخر سرپوشیده داشته باشد ، به دلیل بالا بودن هزینه نگهداری استخر ، هزینه نگهداری بیشتری نسبت به مجتمعی دارد که استخر سرپوشیده نداشته باشد .

یک بخش دیگری از شارژ ساختمان ، مربوط به هزینه هایی است که ثابت نیستند و به صورت ماهیانه متغیر هستند . این هزینه ها شامل هزینه آب گرم و همینطور هزینه گرمایشی ( شوفاژ و رادیاتور) میباشد که به صورت ماهیانه و بر اساس میزان نصرف شما محاسبه میشوند .

2-  هزینه نگهداری آپارتمان ها در ترکیه یا شارژ ماهیانه بر اساس متر مربع حساب میشود  و هر کدام از مجتمع های مسکونی مبنای متفاوتی برای محاسبه متر مربع دارند . در استانبول این مبلغ بین هر متر مربع 2 لیر تا 12 لیر متفاوت است . ساختمان های اداری نسبت به ساختمانی مسکونی هزینه نگهداری ماهانه بیشتری دارند .

3- قبل از عقد قرارداد برای خرید هر ملکی در ترکیه ، اطلاعات کامل در ارتباط با هزینه نگهداری یا شارژ ماهیانه آن ملک را از شرکت فروشنده دریافت کنید و به یاد داشته باشید هزینه های اعلام شده ، مربوط به هزینه های ثابت میباشد و هر ماه بر اساس میزان استفاده شما ، هزینه های غیر ثابت و متغییر به آن اضافه میشوند .

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next