اپلیکشن دولت الکترونیک ترکیه به نام E-DEVLET

اپلیکشن دولت الکترونیک ترکیه

این روزها برای تسهیل شدن کارهای اداری ، بسیاری از خدمات در فضای الکترونیک به شهروندان داده میشود . اپلیکشن دولت الکترونیک ترکیه نیز یکی از اپلیکیشن هایی است که برای افرادی که ساکن ترکیه هستند بسیار کاربردی و پر اهمیت است . در این متن میخواهیم در ارتباط با این اپلیکیشن اطلاعاتی رادر اختیار شما قرار بدهیم ت بتوانید با استفاده از این برنامه ، بسیاری از کارهای ادارای خود را به راحتی و بدون نیاز به مراجعه به اداره جات دولتی انجام دهید .

چه کارهایی را میتوانیم از طریق اپلیکشن دولت الکترونیک ترکیه انجام بدهیم ؟

_ دریافت برگه تایید آدرس به صورت آنلاین

–  اطلاع از مبالغ جریمه ماشین و پرداخت آنها به صورت آنلاین

–  ثبت گوشی تلفن همراه در سیستم ترکیه ( گوشی تلفن هایی که از خارج از ترکیه وارد این کشور میشوند ، فقط 90 روز قابل استفاده هستند و در طول این مدت میبایست در سیستم ترکیه ثبت نام شوند. )

–  پیگیری کلیه عوارض عبور و مرور و پرداخت به صورت آنلاین

–  پیگیری و پرداخت مالیات

–  پیگیری کلیه پرونده های قضایی و شکایات

–  دریافت حس کد ( کد ورودی که از زمان شروع پاندمی کرونا ، برای ورود به هر جایی لازم لازم میباشد )

–  دریافت کارت واکسن کرونا

علاوه بر اینها تمام دارایی هایی که به نام شما میباشد از جمله خطوط تلفن ، ماشین ، شرکت ، زمین و املاک نیز در این اپلیکیشن میتوانید کنترل کنید . اگر قبلاٌ گوشی تلفنی نیز به نام خود ثبت نموده اید نیز با جزییات گوشی به شما نشان داده میشود .

چگونه میتوانیم از اپلیکشن دولت الکترونیک ترکیه استفاده کنید ؟

این برنامه را میتوانید بر روی  گوشی تلفن خود نصب کنید ، این  اپلیکشن هم برای گوشی های اندروید و هم آیفون قابل استفاده است . اما برای دریافت رمز ورودی باید به اداره پست (پ ت ت ) مراجعه نمایید و با ارائه کارت اقامت خود و پرداخت 25 لیر ترک ، رمز ورودی به اپلیکیشن را دریافت کنید . این رمز به صورت پیغام به تلفن همراه شما ارسال میشود و بعد از اینکه بار اول از آن استفاده کردید میبایست رمز را تغییر بدهید . توجه داشته باشید که رمز ورودی بعد از گذشت 48 ساعت ، دیگر قابل استفاده نمیباشد .

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next