فروش ملک در ترکیه رکورد زد

فروش ملک در ترکیه

طبق آمار رسمی منتشر شده ، فروش ملک در ترکیه در سال 2018 رشد بسیار زیادی داشته و رکورد جدیدی ثبت کرده است. به طور کلی در شهرهای مختلف ترکیه حدود 40.000 خارجی نسبت به خرید ملک اقدام نموده اند که این رقم نسبت به سالهای گذشته به صورتی چشمگیری افزایش داشته است . بر اساس آمار منتشر شده ، در سال 2017 حدود 22.000 ملک در ترکیه به فروش رسیده بود و در مقایسه میتوان گفت که در سال 2018 افزایش و رشد فروش ملک در ترکیه شگفت آور بوده است .

فروش ملک در ترکیه بار دیگر رکرد شکنی کرد

از دلایل عمده افزایش فروش ملک در ترکیه در ترکیه ، میتوان به دریافت شهروندی ترکیه با استفاده از خرید ملک اشاره کرد . چون با توجه به بررسی آمار فروش در طول سال 2018 ، از ماه سپتامبر که این قانون به تصویب رسیده است ،آمار خرید و فروش ملک در ترکیه سرعت بیشتری به خودگرفته است .به صورت کلی بیشتر خرید و فروش ها در شهرهای استابول ، آنتالیا ، ازمیر ، بورسا و ترابزون صورت گرفته است . اما رکورد ها به همینجا بسنده نکرد .

در سال 2022 و بعد از دوره کرونا یک بار دیگر فروش ملک در ترکیه رکورد شکنی کرد . در این سال روسها و ایرانیان سر دسته خرید ملک در ترکیه بودند . خرید ملک در ترکیه اینبار جوری رکورد زد که دولت ترکیه در قانون جدیدی که از 13 جون 2022 اجرا می شود ، نرخ سرمایه گذاری برای اخذ شهروندی را از 250.000 دلار به 400.000 دلار تغییر داد . پیش بینی می شود که به زودی نرخ سرمایه گذاری برای دریافت شهروندی همانند سابق به 1 میلیون دلار بازگردد .

فروش ملک در استانبول

وقتی آمار فروش ملک در ترکیه را بررسی میکنیم، بیشترین خرید و فروش ملک در ترکیه مربوط به شهر استانبول میباشد . استانبول کلاٌ شهر بسیار جذابی بوده و یکی از زیباترین شهرهای دنیا میباشد . به علاوه عوامل متعددی از جمله ساخت و ساز پروژههای بزرگ و با امکانات مناسب برای خارجی ها ، امکان اشتغال ، داشتن دانشگاهها و مدارس بین المللی و دسترسی بسیار راحت از مناطق مختلف دنیا موجب شده است تا این شهر در لیست ملک در ترکیه رتبه شماره یک را کسب کند .

خرید ملک در آنتالیا

در ارتباط با آمار فروش ملک در ترکیه ، شهر آنتالیا در رده دوم قرار گرفته است و پس از استانبول بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است . اما باید توجه داشته باشید که استان آنتالیا شامل مناطقی مانند آلانیا ، سیده ، بلک و کمر است که بسیار مورد علاقه خارجی ها بوده و در واقع بیشترین آمار فروش املاک در آنتالیا مربوط به شهرهای کوچکتر میباشد . آب و هوای مدیترانه ای ، منظره زیبای دریا و امکانات بسیار خوب مجتمع های نوساز در این مناطق از عوامل جذب خریداران بوده است .

خرید ملک در ازمیر

شهر ازمیر در لیست فروش ملک در ترکیه در رتبه سوم قرار دارد . این شهر که در طول چند سال گذشته به نسبت استانبول و آنتالیا در فروش ملک به خارجیان پیشرفت نداشت و نسبتاٌ بافت شهری آن بافت محلی و به اصطلاح ترک نشینی بود ، از اواخر سال 2017 شروع به افزایش فروش ملک به خارجیان نمود و در سال 2018 توانست سرمایه گذران فراوانی را به سوی خود جذب کند .

شهر ازمیر با داشتن امکانات بسیار مناسب ، دانشگاههای متعدد ، مجتمع های مسکونی نوساز  و همینطور آب و هوای دلچسب و منظره زیبایی از دریای اژه ، یکی از مقاصد جدید برای سرمایه گذارانی است که قصد سرمایه گذاری در ترکیه را دارند .در سال 2022 بعد از دوره کرونا نیز این روند افزایشی فروش بسیار بالا رفت و به رکورد جدیدی برای فروش ملک در ازمیر رسید .

خرید ملک در بورسا

شهر بورسا که در نزدیکی استانبول قرار گرفته است ، در لیست فروش ملک در ترکیه در جایگاه بعدی قرار گرفته است . بیشتر سرمایه گذاری انجام شده در بورسا به جای خرید املاک مسکونی ، مربوط به خرید هتل ها و واحدهای تجاری و همینطور شهرک های صنعتی میباشد و آمار خرید واحدهای مسکونی نسبتاٌ کمتر میباشد .

فروش ملک در ترابزون

ترابزون یکی از زیباترین شهرهای ترکیه است که در بخش شمالی این کشور و در کنار دریای سیاه واقع شده است . این بخش از کشور ترکیه با وجود زیبایی های منحصر به فرد طبیعی خود ، بسیارناشناخته تر از بخش های دیگر ترکیه مانده بود . در طول چند سال گذشته سرمایه گذاری بسیار زیادی در این بخش در زمینه توریست و هتل سازی صورت گرفته است که بخش زیادی از آن توسط سرمایه گذاران خارجی انجام شده است و از این جهت در لیست ملک در ترکیه ، شهر ترابزون نیز در رتبه پنجم قرار گرفته است .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next