متراژ نت و بروت در املاک ترکیه به چه معناست ؟

هنگام خرید ملک در ترکیه، اندازه آن یکی از مهم ترین عواملی است که باید در نظر بگیرید. در ترکیه اندازه یک ملک، با متراژ خالص نت Net و متراژ ناخالص بروت Brut بیان می شود. هیچ استاندارد واحدی برای تبلیغات املاک در ترکیه وجود ندارد و در نتیجه، افراد، هنگام خرید ملک در استانبول، با تفاوت های زیادی در اندازه املاک مواجه خواهند شد، زیرا برخی از شرکت های ساختمانی، از اندازه گیری خالص استفاده می کنند، در حالی که برخی دیگر از اندازه گیری ناخالص استفاده می کنند. از همین رو است که در نظر داشتن متراژ نت و بروت در خرید ملک در ترکیه، از اهمیت بالایی برخوردار است.
در ادامه با ما همراه باشید یا متراژ خالص و ناخالص املاک در ترکیه را مورد بررسی قرار دهیم .

متراژ نت و بروت چیست؟

بروت یا متراژ ناخالص، کل مساحت فضای محصور است که از دیوارهای بیرونی ملک اندازه گیری می شود. این از اصطلاحات معاملاتی در خرید ملک در ترکیه است که همه چیز را در یک ملک، از جمله مکان های استفاده نشده، مانند مناطق بین دیوارها، در بر می گیرد. این مقدار فضایی است که یک ملک اشغال می کند، مهم نیست که از آن فضا استفاده می شود یا خیر.
این در حالی است که نت یا متراژ خالص، مساحت فضای قابل استفاده ای است که برای اثاثیه، تجهیزات و افراد در دسترس است. نت، اساساً متراژ بروت، منهای فضای غیرقابل استفاده است. مساحت های موجود در متر مربع خالص، از سطح تمام شده داخلی دیوارهای اطراف آنها اندازه گیری می شوند، به استثنای هر منطقه ای که توسط ستون های ساختاری، شفت ها یا سطوح تکمیل شده بیرونی محدود شده است.


اتاق‌ها، سرویس های بهداشتی، آشپزخانه و بالکن، همه در هنگام بررسی کل مساحت قابل استفاده ملک، محاسبه می ‌شوند. اگر بخواهیم به زبانی ساده تر بگوییم که متراژ نت و بروت چیست، باید بگوییم که متراژ نت، مقدار فضای داخل یک خانه از دیوارهای مرزی به سمت داخل است. متراژ بروت یا ناخالص، شامل محوطه ‌های بیرونی مانند باغ‌ های محوطه‌ سازی شده، پارکینگ ‌ها یا امکانات اجتماعی مجتمع آپارتمانی، می‌شود. متراژ نت داخلی به مناطقی مانند آسانسور یا راه پله های عمومی اشاره دارد.
این در حالی است که در مقایسه، نت یا متراژ خالص، مقدار فضایی است که در یک خانه می توان از آن استفاده فیزیکی کرد. این را می توان با متراژ خالص خارجی مانند بالکن ها و تراس ها یا متر مربع خالص داخلی که به فضای قابل استفاده داخل اتاق ها اشاره دارد، تعریف کرد.

و جمله آخر

اگر قصد خرید ملک و آپارتمان در کشور ترکیه را دارید می توانید با مشاورین ما در ترکیه تماس حاصل فرمایید . مشاورین ما تمامی اطلاعات متراژ نت و بروت هر آپارتمان و پروژه را به صورت دقیق برای شما محاسبه کرده و استعلام دقیق خواهند گرفت . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید و همچنین از طریق وبسایت و اینستاگرام ما از آخرین اخبار املاک و مستغلات در ترکیه با خبر شوید .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next