وضعیت سربازی تبعه خارجی در ترکیه

 

وقتی صحبت مهاجرت در میان باشد سوال های زیادی برای والدین در رابطه با سربازی فرزندانشان پیش می آید . پسرانی که کمتر از 18 سال دارند میتوانند از کشور خارج شوند ؟ در صورتی که سربازی نرفته باشند می توانند کارت اقامت خود را دریافت کنند ؟ وضعیت سربازی تبعه خارجی در ترکیه چگونه است ؟ با گرفتن حق شهروندی ترکیه مشمول سربازی اجباری میباشند یا خیر ؟

وضعیت سربازی تبعه خارجی در کشور ترکیه چگونه است و چه قوانینی دارد ؟

از آنجا که کشور ترکیه جز یکی از قدرتمندترین نیروهای نظامی جهان میباشد ، دولت ترکیه تمام تمرکزش را روی تقویت ارتش گذاشته و به همین دلیل خدمت سربازی مقوله ای بسیار مهم و جدی برای این کشور میباشد . کشور ترکیه خدمت سربازی را برای تمام پسرهای بالای 21 سال اجباری اعلام کرده است مگر اینکه شخص بتواند معافیت خود را دریافت نماید .

مدت خدمت سربازی در کشور ترکیه

بر اساس قوانین موجود در ترکیه در ابتدا برای پسران بالای 21 سال مدت 18 ماه خدمت سربازی در نظر گرفته شده بود و بعد از آن در گذر زمان 18 ماه به 12 ماه کاهش پیدا کرد . در کشور ترکیه هم مانند کشور خودمان ایران ، سربازانی که تحصیلات دانشگاهی دارند دارای تخفیف زمانی در خدمت سربازی میباشد. به این صورت که افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند 6 ماه اول را به صورت اجباری و 6 ماه دوم را به صورت اختیاری میگذرانند .

امتیازات و محدودیت های سربازی اجباری در ترکیه شامل چه مواردی میباشد

همانطور که قبلا گفته شد در ترکیه برای تمامی پسران بالای 21 سال خدمت سربازی اجباری بوده و کشور ترکیه برای شروع دوره خدمت سربازی بازه سنی 21 تا 41 سال در در نظر گرفته است به این معنی که تمامی افراد در این بازه سنی می توانند برای خدمت سربازی به ارتش بپیوندند . در کشور ترکیه خدمت سربازی شامل دریافت حقوق نیز میباشد به این صورت که برای هر ماه خدمت سربازی مبلغی به عنوان حقوق ماهیانه به سربازان پرداخت میشود و همچنین برای سربازانی که 6 ماه دوم را به صورت اختیاری انجام میدهند مبلغ حقوق بیشتری پرداخت میشود و نکته مهم تر اینکه سربازان مشمول دریافت بیمه نیز میباشند .

تفاوت خدمت سربازی در ایران و کشور ترکیه

سربازی در کشور ترکیه و ایران دارای تفاوت هایی میباشد . در کشور ترکیه نداشتن کارت پایان خدمت برای زندگی شخصی افراد محدودیت ایجاد نمیکند . شخصی که کارت پایان خدمت نداشته باشد به راحتی میتواند گواهی نامه بگیرد ، برای ادامه تحصیل اقدام نماید ، ازدواج کند ، از خدمات بیمه بهره مند شود و حتی می تواند پاسپورت خود را دریافت کرده و به خارج از کشور مسافرت کند

شرایط وضعیت سربازی تبعه خارجی در کشور ترکیه

در کشور ایران پسران زیر 18 می توانند به راحتی از کشور خارج شوند و هیچ گونه منع قانونی نخواهند داشت اما افرادی که بالای 18 سال میباشند و قصد خروج از کشور را داشته باشند می توانند از سه روش برای خروج خود اقدام نمایند .

+ به پایان رساندن دوره سربازی و اخذ کارت پایان خدمت

+ گرفتن کارت معافیت

+ پرداخت وثیقه و دریافت نامه اشتغال به تحصیل

برای اینکه خارجی ها مشمول قوانین سربازی ترکیه شوند ، حتما باید حق شهروندی کشور ترکیه را دریافت نمایند اما کسانی که اقامت موقت یا دایم دارند موظف به گذراندن دوره سربازی در این کشور نمیباشند .

اگر فردی قبل از 22 سالگی موفق به دریافت پاسپورت ترکیه شده باشد موظف به گذراندن دوره سربازی میباشد اما به شرط اینکه در کشور ایران این دوره را سپری نکرده باشد . همچنین اگر فردی قبل از 18 سالگی وارد کشور ترکیه شده و چندین سال بعد پاسپورت کشور ترکیه را دریافت کرده باشد با توجه به قوانین این کشور موظف به گذراندن دوره سربازی میباشد . قوانین و وضعیت سربازی تبعه خارجی در ترکیه در حال حاضر به این صورت میباشد و هر گونه تغییرات احتمالی  از طریق همین سایت به شما اعلام خواهد گردید .

جمله آخر

اگر علاقمند به  خرید ملک در ترکیه ، ثبت شرکت در ترکیه  ، صدور بیمه در ترکیه و دریافت اقامت و شهروندی این کشور هستید . می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین مجرب و حرفه ای ما در ارتباط باشید .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next