مساحت خالص و مساحت ناخالص و اهمیت آن

تعریف مساحت خالص و مساحت ناخالص و اهمیت آن

با توجه به اهمیت و محبوبیت روزافزون خرید ملک در خارج از کشور و همچنین آپارتمان های لوکس و نوساز در ترکیه بدلیل شرایط قیمتی مناسب و شرایط پرداخت اقساطی و از همه مهمتر به دست آوردن سود زیاد و بالارفتن ارزش سرمایه گذاری بدلیل پیشرفت روزبه روز کشور ترکیه سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کرده است.اما در این میان عده ای کلاهبردار از برخی مسائل سوء استفاده میکنند و در متراژ ملک دست می برند از این رو مساحت خالص و ناخالص را یاد بگیرید و به کار برید .

تعریف مساحت خالص و مساحت ناخالص 

  • مساحت خالص در کل به معنای حجم داخلی یک واحد مسکونی که توسط دیوارها از فضای بیرونی جداشده است میگویند. به عبارت دیگر یعنی مقدار فضای داخل خانه که از لحاظ فیزیکی قابل استفاده است.
  • مساحت ناخالص به معنای فضاهای غیرقابل استفاده که شامل آسانسور – راه پله – ستون های ساختمانی و …. گفته میشود. به طور کلی یعنی همان فضای خارجی مساحت خالص خانه.
مساحت خالص و ناخالص

چرا اهمیت دارد؟

متاسفانه برخی از شرکت های ساختمانی این توضیحات مهم را به خریداران نمیدهند . خریدار بعد از معامله ملک با اطلاعات متفاوت متراژ ملک روبرو میشوند که این روزها با افزایش خرید ملک از قبیل بروز این مشکلات زیاد به چشم میخورد

  • اگر شرکتی بر اساس متراژ مساحت ناخالص تبلیغ کرده باشد . شرکت دیگری بر اساس متراژ مساحت خالص , متراژ بزرگتر ممکن است یک معامله به صرفه تر و ارزان تر به نظر برسد . اما در حقیقت این یک اشتباه فکری و یک وسوسه کاذب است چون در واقع ملک به ارزش فعلی بازار گرانتر است.
  • ملکی که به صورت متراژمساحت ناخالص تبلیغ شده باشد قطعا و تنها سه چهارم آن متراژ قابل استفاده خواهد بود . در حالی که اگر روی بروشور و تبلیغ بزرگ  به نظر برسد اما در حقیقت از آنچه که تصور میکنید کوچکتر است.
  • خوشبختانه امروزه با وجود دستگاه های اندازه گیری لیزری موجود در بازار سهولت امکان به دست اوردن اطلاعات دقیق متراژ برای خریداران فراهم شده است. از مزایای استفاده از این دستگاه, محاسبه فوری و دقیق متراژ مساحت خالص ملک میباشد که جلودار فریب خوردن سرمایه گذاران میشود.
  • اگر قصد پیش خرید ملک در ترکیه را دارید که هنوز تکمیل نیست و در مراحل ساخت است حتما نقشه و طرح های اجرایی که در آنها فضای مساحت ناخالص درج شده و در حال اجرا است را درخواست کنید , باید برای ثبت قرارداد مورد تایید قرار بگیرد.
مساحت ناخالص

درباره ما

برای کسب اطلاعات بیشتر از راههای سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در تماس باشید . مشاورین مجرب و حرفه ای ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما عزیزان می باشند .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next