پذیرش تحصیلی در دانشگاه EMU در قبرس شمالی و شهریه و خوابگاه

با خواندن مطالب معرفی دانشگاه EMU و مزایای تحصیل در دانشگاه EMU و رشته های تحصیلی به خوبی با این دانشگاه آشنا شده اید . در این مقاله به چگونگی پذیرش تحصیلی در دانشگاه EMU و شهریه های رشته های مختلف تحصیلی و خوابگاه ها و رتبه جهانی این دانشگاه پرداخته ایم . با ما همراه باشید .

پذیرش تحصیلی در دانشگاه EMU در قبرس شمالی

به طور معمول درخواست های پذیرش تحصیلی در دانشگاه EMU در رشته های کارشناسی هر دو سال یکبار مورد موافقت قرار می گیرد و دانشجو باید علاوه بر پر کردن فرم درخواست پذیرش تحصیلی، یک کپی رسمی ترجمه شده از آخرین مدرک تحصیلی (برای مثال دیپلم)، یک قطع عکس رنگی پاسپورتی، فتوکپی پاسپورت، ترجمه شناسنامه و کارت ملی و مدرک زبان (در صورت وجود) را برای دپارتمان پذیرش emu قبرس شمالی بفرستد.

چنانچه متقاضی پذیرش تحصیلی در دانشگاه EMU از مدرک زبان انگلیسی معتبر برخوردار نباشد، باید در آزمون مهارت سنجی زبان دانشگاه پیش از شروع کلاسها شرکت کند. اما در حالت کلی، اغلب دانشجویان پذیرفته شده و جدید دانشگاه که قصد دارند با مدرک دیپلم به تحصیل در مقطع کارشناسی دانشگاه مدیترانه شرقی بپردازند، اولین سال تحصیلی خود را صرف گذراندن دوره های آماده سازی زبان دانشگاه می کنند.

از این رو دانشجویان بین المللی این امکان را دارند تا بدون نیاز به ارائه مدرک زبان بین المللی و دریافت ویزای تحصیلی، نامه پذیرش تحصیلی در دانشگاه EMU قبرس شمالی را دریافت کرده و در آنجا مهارت زبان خود را برای ادامه تحصیل ارتقا دهند.

به بیانی دیگر، با شرکت در دوره یکساله آماده سازی زبان emu قبرس، دانشجو می تواند خود را برای سطح زبان تحصیل در دانشگاه و دروس دانشگاهی آماده کرده و به راحتی با محیط و سیستم آموزشی برترین دانشگاه قبرس تطبیق یابد.

در صورتی که دارای مدرک زبان انگلیسی معتبر باشید، می توانید بدون نیاز به صرف وقت در دوره های آماده سازی زبان، مستقیما در مقطع کارشناسی به ادامه تحصیل در قبرس شمالی بپردازید.

اما برای دریافت پذیرش تحصیلی مقطع ارشد emu، شما نیازمند داشتن مدرک کارشناسی دانشگاه و سایر شرایط ذکر شده در بالا هستید، همچنین ممکن است بنابر رشته انتخابی تعدادی از دروس و دوره های پیش نیاز نیز برای شما در نظر گرفته شود که گذراندن آنها بیش از یکسال زمان نخواهد برد.

به طور معمول، درخواست های پذیرش تحصیلی مقاطع تکمیلی دانشگاه مدیترانه شرقی دوبار در سال در ترم های پاییز و بهار پذیرفته می شوند و ددلاین ارسال درخواست ها در وبسایت رسمی دانشگاه اعلام می گردد.

در حالت کلی مدارک مورد نیاز برای درخواست پذیرش مقطع کارشناسی ارشد و یا دکترای موسسه آموزشی emu قبرس شمالی به شرح زیر است:

  • ترجمه رسمی مدرک کارشناسی با حداقل معدل CGPA 4
  • فتوکپی برابر اصل و ترجمه شده دیپلم و سایر مدارک تحصیلی دانشجو
  • ریز نمرات دانشگاهی
  • مدرک زبان انگلیسی ( درصورت وجود)
  • 3 توصیه نامه دانشگاهی (فارغ التحصیلان قبلی EMU نیازی به ارائه این مورد ندارند)
  • انگیزه نامه تحصیلی
  • فتوکپی پاسپورت و کارت ملی
  • عکس رنگی قطع پاسپورت
  • برنامه تحصیلی دانشجو
  • رزومه تحصیلی دانشجو

 

شهریه سالانه دانشگاه مدیترانه شرقی (EMU)

بنابر اطلاعات ارائه شده توسط وبسایت رسمی دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس، در حال حاضر شهریه اغلب رشته های دانشگاهی در مقطع کارشناسی دانشگاه EMU به طور تقریبی بین 8570 تا 20.161 دلار برآورد شده است.

از این رو هزینه تحصیل در رشته هایی نظیر هنر و علوم، تجارت و اقتصاد، امور مالی، رسانه و ارتباطات، کامپیوتر و فناوری، گردشگری و مهمان نوازی معادل 8569 دلار آمریکا برای هر سال است.

در این بین هزینه تحصیل در رشته های مهندسی، معماری، آموزش و پرورش، دندانپزشکی، حقوق، علوم سلامت، داروسازی و پزشکی دانشگاه EMU قبرس بالاتر بوده و از 10.480 تا 20.161 دلار آمریکا متغیر است.

اما خوشبختانه متقاضیان تحصیل در این دانشگاه تراز اول قبرس می توانند در سال تحصیلی جدید از تخفیف بورسیه تحصیلی 50 درصدی برخوردار شده و تنها با پرداخت حداقل 4.484 دلار به ازای هر سال به تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه بپردازند.

در این بین شهریه و هزینه تحصیل در مقاطع ارشد و دکترا به دو دسته کلی دارای پایان نامه و بدون آن تقسیم می شود و  بین 1167 تا 3 هزار دلار در هر ترم هزینه دارد که پس از دریافت بورسیه تحصیلی 50 درصدی به نصف این مبلغ کاهش می یابد.

در صورتی که دارای رزومه تحصیلی درخشان باشید، این امکان را دارید تا از دانشگاه Emu برای بورسیه merit و یا همان مبتنی بر شایستگی درخواست داده و در رشته هایی نظیر پزشکی و داروسازی، بدون نیاز به پرداخت شهریه دانشگاهی به تحصیل بپردازید.

در عین حال دانشجویان واجد شرایط مقاطع دکترا نیز امکان دریافت کمک های پژوهشی، بورسیه تحصیلی و حقوق ماهانه را از دانشگاه خواهند داشت.

 

رتبه دانشگاه EMU در قبرس و جهان

 

در حال حاضر موسسه آموزشی مشهور emu قبرس دارای رتبه 1 در میان تمام دانشگاه های قبرس و رتبه 1521 در جهان است. اما بنابر آمار سازمان رنکینگ THE دانشگاه مدیترانه شرقی دارای رتبه 801 تا 1000 جهان، براساس رنکینگ میزان تاثیرگذاری دارای رتبه 401 تا 600 در سال 2021، رنکینگ 501 تا 600 دنیا برای رشته های مهندسی و فناوری و رتبه 601 تا 800 برای رشته های علوم فیزیکی است.

 

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه EMU

 

برای افرادی که تصمیم به پذیرش تحصیلی emu را دارند اطلاع از خوابگاه نیز مهم است. خوابگاه های دانشجویی EMU قبرس به دو دسته داخل دانشگاه On campus و خارج از دانشگاه Off campus تقسیم می شود. اقامتگاه های مدرن داخلی EMU دارای ظرفیت اسکان 10 هزار نفری بوده و اولویت اسکان با دانشجویان سال اولی و تازه وارد است.

به طور معمول هزینه اقامت در این نوع از خوابگاه های دانشگاه مدیترانه شرقی قبرس شمالی بین 160 تا 280 یورو در ماه است. در مجموع موسسه آموزشی emu دارای 15 خوابگاه دانشجویی داخل دانشگاه است.

خوابگاه های داخلی emu آپارتمان هایی مبله با سالن استراحت، آشپزخانه، حمام، دستشویی و بالکن هستند. این درست است که اولویت اصلی با دانشجویان ورودی و سال اولی است، اما به علت تقاضای زیاد دانشجویان، باید در سریع ترین شکل ممکن برای رزرو خوابگاه اقدام کنید. شما امکان پخت و پز و آماده سازی غذا را در خوابگاه خود داشته و می توانید در صورت تمایل از وعده های ارائه شده در سال غذاخوری استفاده کنید.

اما بسیاری از دانشجویان بین المللی تمایل به اقامت در خوابگاه های خصوصی دانشجویی خارج از محوطه دانشگاه و یا همان off campus دانشگاه  EMU را دارند. (در اطراف فاماگوستا)
در این حالت خانه های زیادی با استانداردها و اجاره های متنوع در دسترس دانشجویان دانشگاه مدیترانه شرقی قرار دارد. از این رو شما می توانید به عنوان یک دانشجوی بین المللی بنابر بودجه خود یک آپارتمان یک طبقه استودیویی، دو خوابه و یا سه خوابه را در نقاط مختلف شهر و یا در نزدیکی دانشگاه اجاره کنید.

به طور معمول بنابر نوع ساختمان و نزدیکی به مرکز شهر، اجاره این نوع از خانه ها در قبرس بین 150 تا 550 دلار آمریکا متغیر است و می توان قرارداد را به صورت 6 ماه و یا یکساله تنظیم کرد.

در این حالت دانشجو باید علاوه بر اجاره ماهیانه هزینه قبوض برق، آب، اینترنت، گاز و غیره را نیز متقبل شود. بر همین اساس این امکان وجود دارد تا با اجاره مشترک یک خانه با چند دوست دانشجو، مقدار اجاره و هزینه های ماهانه قبوض را بین چند نفر تقسیم کنید و از این طریق هزینه های ماهانه خود را کاهش دهید.

به طور کلی حداقل هزینه برآورد شده برای اقامتگاه مسکونی در قبرس بین 180 تا 250 یورو، هزینه زندگی در هر ماه حداقل 65 یورو، هزینه غذا و خورد و خوراک ماهانه 75 یورو است و بخاطر وجود شاتل و یا همان سرویس رایگان دانشگاه، نیازی به پرداخت هزینه ماهانه برای حمل و نقل نیست.

 

پذیرش تحصیلی در دانشگاه EMU از طریق مشاورین ما 

 

اگر قصد ثبت نام و پذیرش تحصیلی در دانشگاه EMU در قبرس شمالی را دارید ، جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در قبرس شمالی از طریق راههای ارتباطی تماس حاصل فرمایید . مشاورین ما با سالها تجربه در پذیرش دانشجو از ایران به قبرس شمالی می توانند به بهترین شکل ممکن شما را راهنمایی نمایند .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next