مالیات در کشور ترکیه

مالیات در کشور ترکیه

اگر قصد سرمایه گذاری و زندگی در کشور ترکیه را دارید یکی از مسئله هایی که برای شما باید مهم باشد مالیات است .ترکیه در واقع به دلیل دنبال کردن مسیر کشور های اروپایی و آمریکا  دریافت مالیات را بسیار جدی میداند . در ادامه این مطلب باما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در رابطه با مالیات در کشور ترکیه با شما علاقه مندان خرید ملک در ترکیه در میان بگذاریم .

به طور کلی یکی از ستون های اصلی اقتصاد ترکیه مالیت است به همین دلیل اطلاع از انواع مالیات ها در ترکیه میتواند در تصمیم گیری شما برای سرمایه گذاری در ترکیه نقش مهمی داشته باشد . قبل از خرید ملک شما باید از این موضوع مطلع باشید که چه مقدار مالیات باید برای ملک خود بپردازید . شهروند هایی که دارای املاک میباشند باید در زمان های مشخصی از سال برخی مالیات هارا بپردازند که مالیات املاک نیز جزء یکی از این مالیات ها میباشد . این مالیات ها با ارزش منصفانه املاک محاسبه میشود . پرداخت مالیات بردارایی به شهرداری که ملک در آن منطقه قرار دارد صورت میگیرد . در صورتی که ملک مورد نظر خارج از شهر واقع شده باشد و شهرداری از سیستم الکترونیکی بهره مند نباشد میتوانید از طریق پرداخت مالیات از راه حواله پستی در تمام شهرداری ها و یا حساب بانکی شهرداری ها به شرط قید شماره مالیاتی املاک پرداخت کنید .

مالیات خرید ملک یا هزینه جابه جایی سند :

پس از دریافت سند مالکیت (تاپو ) باید 4% از ارزش ملک خود را به عنوان هزینه جابه جایی سند به  اداره مالیات پرداخت کنید . این رقم دقیقاٌ از روی ارزش ملک شما که توسط کارشناش تایید شده و روی سند ملک شما درج شده محاسبه میشود.

مالیات بر سود فروش املاک :

در صورتی که صاحب ملک ، ملک را کمتر از 5 سال داشته باشد و سپس تمایل به فروش ملک داشته باشد ، میبایست مالیات بر سود حاصله از فروش ملک را بپردازد . پرداخت رقم این مالیات بر اساس میزان سود حاصله متفاوت میباشد . اما اگر ملکی را 5 سال پس از خریداری آن بفروشید ، هر چقدر در این خرید و فروش سود کرده باشید ، متعلق به خود شماست و نیاز به پرداخت وجهی به عنوان مالیات ندارید .

مالیات سالیانه املاک در ترکیه :

مالیات سالیانه ملک با توجه به ملک شما به شکل های زیر میباشد .

املاک مسکونی : 0.1%

ملک تجاری : 0.4%

زمین های کشاورزی : 0.2%

زمین با مجوز ساخت آپارتمان تجاری 0.6%

اگر نیازمند کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با مالیات در کشور ترکیه میباشد باما در تماس باشید تا مشاوران مجرب ما با اطلاعات کامل آماده خدمات رسانی به شما باشند .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next