مبنای محاسبه پرداخت های ما برای دریافت شهروندی ترک به چه صورتی میباشد ؟

محاسبه پرداخت های ما برای دریافت شهروندی ترک

همانطوری که احتمالاٌ همه شما اطلاع دارید ، مطابق با قوانین شهروندی در کشور ترکیه ، در صورت خرید ملکی به ارزش 250.000 دلار به بالا میتوانید شهروندی کشور ترکیه را تحت مدت کوتاهی کسب کنید . با توجه به شرایط موجود در بازار صرافیها و به دلیل اینکه متاسفانه ما در ایران امکان واریز کردن هیج هزینه ای را به صورت دلاری و مستقیم از طریق بانکی نداریم ، مبالغ واریزی برای دریافت شهروندی بیشتر به صورت لیره ترک صورت میگیرد . اما آیا میدانید مبنای محاسبه پرداخت های ما برای دریافت شهروندی ترک به چه صورتی میباشد ؟

مبنای محاسبه پرداخت های ما برای دریافت شهروندی ترک

در طول ماههای گذشته ، ارزش لیره ترک در برابر دلار پایین آمده و مرتباٌ نوسان داشته است و این امر موجب شده تا خریدارانی که برای دریافت شهروندی ترک اقدام به خرید ملکی به ارزش 250.000 دلار در ترکیه می کنند و مبلغ ملک را به صورت لیره معادل با رقم 250.000 دلار پرداخت میکنند ، مرتباٌ این سوال را داشته باشند که نرخ برابری ارزش دلار و لیر بر اساس چه مبنایی و چه تاریخی محاسبه میشود . بر اساس قوانین موجود در ترکیه مبنای محاسبه نرخ تبدیل دلار به لیر ترکیه ، نرخ تبدیل بانک مرکزی ترکیه به تاریخ یک روز قبل از واریز شدن مبلغ به حساب شرکت سازنده میباشد . به عنوان مثال اگر شما تاریخ 5 اکتبر مبلغی را واریز کرده اید، نرخ تبدیل لیر به دلار تاریخ 4 اکتبر مبنای محاسبه خواهد بود . در واقع اینکه شما سند ملک را چه تاریخی دریافت میکنید و چه تاریخی صاحب ملک خواهید شد ، در مبنای محاسبه تاثیری ندارد . مهم تاریخ واریز شدن مبلغ توسط شماست که مبنای محاسببات برای دریافت شهروندی ترکیه خواهد بود .

نکاتی که لازم است به آنها توجه کنید :

1- با توجه به بالا رفتن نرخ دلار در مقابل لیر ترک ، بهتر است خرید خود را کمی بالاتر از 250.000 دلار انجام دهید .

2- دقت کنید که قیمت ملک به صورت صحیح روی سند ذکر شود . حتماٌ هنگام عقد قرارداد به این موضوع توجه داشته باشید که برخی از شرکت های سازنده ، هزینه کلی شامل قیمت ملک همراه با هزینه سند را به خریدار اعلام میکنند ، اما هزینه سند را روی ارزش ملک بر روی سند ذکر نمیکنند و رقم واقعی ملک کمتر از 250.000 دلار خواهد شد .

3- حتماٌ قبل از خریداری ملک از ارزش واحد بر اساس گزارش کارشناسی مطلع باشید که رقم صحیح و بالای 250.000 دلار برای ملک مورد نظر شما کارشناسی شده باشد ، در غیر این صورت ملک مورد نظر قابل استفاده برای دریافت شهروندی ترکیه نخواهد بود .

در صورتی که تمایل دارید برای دریافت شهروندی ترکیه با کارشناسان ما مشاوره ای به صورت تلفنی و یا حضوری داشته باشید ، از طریق شماره های موجود در وب سایت با ما در تماس باشید تا اطلاعات دقیق را در اختیار شما قرار دهیم .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next