کنتسل دونوشوم در ترکیه چیست ؟

اگر درباره خرید ملک در ترکیه تحقیق کرده باشید و یا برای خرید ملک به استانبول سفر کرده باشید ، حتما اسم کنتسل دونوشوم را شنیده اید . اگر تا به حال با این عبارت آشنا نشده اید با ما همراه باشید تا در این باره بیشتر بدانیم .

 

کنتسل دونوشوم

دولت ترکیه برای نوسازی شهرهای خود و خانه های فرسوده که عمر مفید خود را سپری  کرده اند . و یا ممکن است بر اثر بلایای طبیعی آسیب های جدی رامتحمل شوند ، قانون کنتسل دونوشوم را صادر و اجرا نموده است .

طبق قانون 6306 تمام ساختمان هایی که زندگی اقتصادی خود را در شهر ها و روستاهای سراسر ترکیه به پایان رسانده اند یا در معرض خطر فروپاشی قرار دارند ، با استفاده از وام ساخت و ساز ، کمک اجاره بها ، هزینه شهرداری و مزایای مالیاتی ارائه شده توسط دولت ، بازسازی خواهد شد .

امتیازات دولت در سیستم کنتسل دونوشوم

درواقع دولت برای جلوگیری از تخریب خانه هایی که عمر مفید خود را ازدست داده اند و یا ممکن است بر اثر بلایای طبیعی آسیب های جدی به بار آورند ، این سیستم را از سال 2012 راه اندازی نموده است . در این سیستم چنین خانه هایی توسط دولت خریداری شده و در محل آنها پروژه های جدید ایجاد می شود .

بسیاری از پروژه های در حال ساخت در کشور ترکیه در سیستم کنتسل دونوشوم قرار دارند . دولت برای خرید در این پروژه ها شرایط و امتیازاتی را برای خریداران در نظر می گیرد . پرداخت تنها یک درصد مالیات و عدم پرداخت هزینه انتقال سند از جمله این امتیازات می باشد .

نکته : گاهی دیده می شود که در چنین پروژه هایی ، امتیازات را از طرف شرکت سازنده اعلام می نمایند . در صورتیکه این امتیازات از طرف دولت ترکیه به خریداران اعطا می شود .

 

درباره ما

اگر قصد خرید آپارتمان در استانبول را دارید که در سیستم کنتسل دونوشوم قرار داشته باشد ، می توانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در استانبول ترکیه در ارتباط باشید . شما می توانید اطلاعات تمامی پروژه های قرار گرفته در این سیستم را از ما دریافت نمایید .

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next