بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی کدامند ؟

 

انتخاب بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی نسبت به خواسته های مهاجران بسیار متفاوت است . اگر علاقه به زندگی در کلان شهرهای ترکیه را دارید : استانبول ، آنتالیا ، آنکارا ، بورسا و ازمیر از بهترین شهر های ترکیه برای زندگی به شمار می روند . همچنین اگر شهر های خلوت تر و کوچکتر را مد نظر دارید می توان به آلانیا ، بدروم ، مارماریس ، مرسین ، ساپانجا و ایزمیت اشاره کرد . در بین این شهرهای کوچک آلانیا ، ساپانجا و ایزمیت دارای انرژی و پتانسیل زیادی جهت توسعه شهری می باشند .

 

شهرهای ترکیه برای زندگی و سرمایه گذاری

کشور ترکیه به دلیل دارا بودن آب و هوای معتدل ، هزینه کم زندگی نسبت به اروپا و سایر نقاط جهان ، جاذبه های دیدنی و گردشگری فراوان و غذاهای سنتی لذیذ ، یکی از بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت و زندگی محسوب می شود . ترکیه کشوری بزرگ و دارای شهرهای بسیار است . هر شهر در این کشور امکانات و جاذبه های متفاوتی دارد .

در ادامه به بررسی بهترین شهر های ترکیه برای زندگی خواهیم پرداخت ، با ما همراه باشید :

شهر استانبول ، پایتخت فرهنگی ترکیه

شهر استانبول

استانبول یکی از مشهورترین شهرهای جهان می باشد و در شمال غربی کشور ترکیه قرار دارد . شهر استانبول در دو قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است و حدود 16 میلیون نفر را در خود جای داده است . این شهر به قدری گسترش یافته که هر نوع امکانات رفاهی زندگی که نیاز داشته باشید در آن وجود دارد .

امکانات آموزشی و بهداشتی در این کلان شهر ، باکیفیت بالا و بی شمار می باشند . در تمامی مناطق این شهر مدارس دولتی و موسسات آموزشی خصوصی یافت می شود . به همین خاطر می توان استانبول را از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی خانوادگی محسوب کرد .

استانبول زندگی پرجنب و جوش در کنار رویدادهای فرهنگی ، فعالیتهای اجتماعی و فعالیتهای هنری را ارائه می دهد . فعالیتهای ورزشی نیز در این کلان شهر فراوان می  باشد . کادیکوی ، بشیکتاش ، بی اغلو و شیشلی از بهترین مناطق استانبول با بالاترین کیفیت زندگی می باشند .

 

آنتالیا ، مهد گردشگری ترکیه

شهر آنتالیا

شهر آنتالیا یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری در تمامی جهان می باشد . آنتالیا در جنوب ترکیه واقع شده است . آنتالیا یکی از کلان شهر های ترکیه محسوب می شود که حدود 2.5 میلیون نفر را در خود جای داده است . این شهر هر دو امتیاز زندگی شهری و استراحتگاههای تعطیلاتی را به طور همزمان ارائه می دهد .

آنتالیا به پایتخت گردشگری ترکیه مشهور است . شهر آنتالیا دارای جامعه مهاجران متفاوتی می باشد . پیدا کردن کار برای کسانی که به زبان انگلیسی مسلط هستند در مغازه ها ، رستوران ها ، کافه ها و هتل های آنتالیا بسیار آسان است .

این شهر کیفیت زندگی بالایی را به ساکنان خود اختصاص داده است .علاوه بر امکانات شهری مدرن ، این شهر امتیازات اقامتگاههای گردشگری را نیز دارا می باشد . آنتالیا بهترین مقصد گردشگری با آفتاب و شن و ماسه در کشور ترکیه محسوب می شود . آنتالیا دارای سواحل برای شنا با پرچم آبی ، جنگل های سرسبز و زیبا و اماکن تاریخی فراوان است .

آب و هوای معتدل این شهر شنا کردن را برای 6 ماه در سال ممکن می سازد . همچنین زمستان های معتدل شرایط زندگی راحت تری را به ساکنین ارائه می دهد . اگر آب و هوای معتدل و خوب برای انتخاب بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی در نظر گرفته شود ، آنتالیا بهترین شهر برای زندگی در ترکیه می باشد .

 

شهر آنکارا ، پایتخت کشور ترکیه

شهر آنکارا

آنکارا دومین شهر توسعه یافته ترکیه و پایتخت این کشور می باشد . جمعیت این شهر نزدیک به 6 میلیون نفر می باشد . شهر آنکارا به شهر دانشجویان و افسران مشهور است . زیرا ادارات دولتی و دانشگاههای زیادی در آنکارا وجود دارد . دانشگاهها ، سازمان های بزرگ سلامت و ادارات دولتی نقش به سزایی در توسعه و پویایی آنکارا داشته اند . فعالیتهای صنعتی توسعه یافته نیز در فعالیتهای اقتصادی آنکارا بسیار حائز اهمیت است .

تمامی این عوامل نقش مهمی در ایجاد اشتغال برایبسیاری از مردم و ساکنین آنکارا دارند . امکانات زندگی و رفاهی با کیفیت همانند مدارس و دانشگاهها ، بیمارستان ها و مراکز خرید در آنکارا به آسانی در دسترس است . فرصتهای شغلی متعدد ، اقامت در این شهر را برای مهاجرین راحت تر نموده است .

با توجه به خصوصیات و امکانات شهر آنکارا ، می توان آن را یکی از بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی به شمار برد . منطقه چانکایا در میان دیگر مناطق این شهر از کیفیت بسیار بالایی برای زندگی برخوردار است .

 

بورسا ، شهر سبز ترکیه

شهر بورسا

یکی از کلان شهرهای ترکیه که در شمال غربی این کشور قرار دارد ، بورسا نام دارد . به دلیل وجود پارک ها و جنگل های فراوان و سر سبز در بورسا ، ساکنین محلی به آن بورسای سبز می گویند . از جنگل ها و مناظر طبیعی و سرسبز بورسا به خوبی مراقبت و محافظت میشود .

از دیگر خصوصیات این شهر ، میراث تاریخی آن است . این شهر در طول تاریخ خانه تمدن های بسیاری بوده است . همچنین بورسا در قرن چهاردهم پایتخت امپراطوری عثمانی بوده است .

بورسا شهری توسعه یافته با امکانات رفاهی و اجتماعی کامل محسوب می شود . بورسا در مقایسه با استانبول ، آنکارا و آنتالیا جمعیت کمتری دارد . همچنین هزینه زندگی و مسکن نسبت به سایر کلان شهرهای ترکیه ارزان تر است .

همچنین شهر بورسا به استانبول بسیار نزدیک است . موقعیت جغرافیایی بورسا برای ساکنین این شهر بسیار سود آور است . این شهر در منطقه مرمره قرار دارد که حدودا بیش از 30 درصد جمعیت ترکیه در آن است . از بورسا به راحتی با استفاده از هواپیما ، کشتی ، اتوبوس و خودروی شخصی متوان به استانبول رفت .

بورسا به عنوان بزرگترین مرکز ورزش های زمستانی و اسکی در کشور ترکیه محسوب می شود . پیست اسکی الو داغ یکی از معروفترین جاذبه های این شهر است . بسیاری از اسکی بازان داخلی و بین المللی هر ساله در فصل زمستان به بورسا سفر می کنند و در پیست اسکی الوداغ به اسکی و تفریحات زمستانی می پردازند .

 

شهرهای کوچک در ترکیه برای زندگی و مهاجرت

شهر ایزمیت

با توجه به این که شهرهای بزرگ انواع امکانات رفاهی را دارند ، اما شهرهای کوچک در ترکیه برای زندگی راخت تر ، ترافیک کمتر ، آب و هوای تمیزتر و هزینه های زندگی کمتر ی را شامل می شوند .

اگر به دنبال زندگی و مهاجرت به شهر های کوچک و به دور از شلوغی و سرو صدا هستید ، شهرهای کوچک زیادی در ترکیه وجود دارند که می توانید به زندگی آرام و به دور از شلوغی شهر های بزرگ در آن بپردازید .

از شهر های کوچک کشور ترکیه که می توانند مقاصد خوبی برای زندگی و مهاجرت باشند می توان به آلانیا ، بدروم ، ایزمیت ، مارماریس و ساپانجا اشاره کرد . شهر های آلانیا ، ایزمیت و ساپانجا پتانسیل خوبی برای رشد و توسعه در بین دیگر شهر ها را دارا هستند .

همچنین سرمایه گذاری در این سه شهر می تواند بسیار سود آور باشد و طی چند سال سرمایه شما را چند برابر کند .

 

جمله آخر بهترین شهرهای ترکیه 

با توجه به بررسی بهترین شهرهای ترکیه برای زندگی ، اگر قصد مهاجرت و زندگی در هر یک از  شهرهای کشور ترکیه را دارید ، متوانید از طریق راههای ارتباطی با مشاورین ما در کشور ترکیه در تماس باشید . می توانید تمامی اطلاعات لازم جهت مهاجرت و زندگی ، اقامت و شهروندی  و خرید ملک در ترکیه را از مشاورین ما دریافت نمایید . مهاجرت و زندگی در یک کشور دیگر یک رویا نیست ، یک تصمیم است .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next