هزینه های زندگی در ترکیه چقدر است ؟

هزینه های زندگی در ترکیه

یکی از سوالهایی که برای تمام کسانی که مایل به زندگی در ترکیه هستند ، مطرح میباشد ، در ارتباط با هزینه های زندگی در ترکیه میباشد . تقریبا ٌ تمام مشتریانی که برای خرید ملک با ما تماس میگیرند ، مایل هستند راجع به هزینه های زندگی در ترکیه اطلاعاتی داشته باشند . علیرغم آنچه که ممکن است به نظر شما بیاید ، ترکیه برای زندگی کشور ارزانی نیست و هزینه ها در این کشور نیز پایین نیست به خصوص اگر شما در داخل ترکیه درآمدی نداشته باشید . علاوه بر این باید توجه داشته باشید که هزینه ها بر اساس استاندارد و سبک زندگی هر فرد متفاوت خواهد بود . در این بخش برخی از هزینه هایی را که شما برای زندگی در ترکیه با آنها سر و کار خواهید داشت را برایتان لیست کرده ایم.

هزینه مسکن در ترکیه 

در صورتی که شما صاحبخانه نباشید و مایل به اجاره ملک در ترکیه باشید ، هزینه مسکن ، مهمترین و بیشترین هزینه شما خواهد بود . هزینه مسکن براساس شهرهای مختلف ترکیه ، مساحت ملک ، امکانات مجتمع مسکونی و محله ، متفاوت است . گرانترین شهر برای اجاره ملک استانبول است . در این شهر کاملا بر اساس ، قیمت اجاره ملک متفاوت است و هرچقدر به سمت مرکز قدیمی شهر استانبول و مناطق تجاری این شهر نزدیک میشوید ، هزینه اجاره بالاتر خواهد بود. در حال حاضر  اجاره یک آپارتمان یکخوابه در غربی ترین بخش های استانبول ، حدود 1000 لیر ترک برای شما هزینه خواهد داشت و اما همین آپارتمان در بخش های مرکزی شهر از 2500 لیر به بالا خواهد بود.

هزینه شارژ مجتمع های مسکونی در ترکیه

یکی دیگر از هزینه های زندگی در ترکیه ، هزینه شارژ ساختمان در مجتمع های مسکونی میباشد . هر یک از مجتمع ها بر اساس امکاناتی که در اختیار ساکنین قرار میدهند ، هزینه شارژ را بر اساس متر مربع حساب میکنند و ماهیانه جزو هزینه هایی است که میبایست بپردازید . اگر مایل به پرداخت هزینه شارژ ماهیانه نیستید ، بهتر است از مجتمع های ملک اجاره کنید که امکانات زیادی نداشته باشند . در مجتمع های مسکونی شارژ بر اساس امکاناتی که دارند و بر اساس هر متر مربع  2.5 لیر تا 7 لیر محاسبه میگردد .

هزینه انرژی ( برق – گاز – آب ) در ترکیه

در ترکیه انرژی گران است و هزینه برق و گاز جزو هزینه های گران محسوب میشود. بر اساس فصل و سیستم گرمایش و سرمایشی که مصرف میکنید ، هزینه برق و گاز متفاوت میباشد .

هزینه خوراک در ترکیه  

در ترکیه هزینه موادغذایی در مقایسه با ایران از قیمت مناسب تر و همینطور ثبات بیشتری برخوردار است . کیفیت مواد غذایی در ترکیه بسیار خوبه و اغلب محصولات ترکیه به کشورهای دیگر صادر میشود و تنوع اجناس بسیار بالاست . در ارتباط با هزینه رستوران ها نیز در ترکیه هم میتوانید از رستوران های ارزان قیمت با کیفیت خوب و ارزان استفاده کنید و هم میتوانید از رستوران های بسیار لوکس و گران قیمت استفاده کنید . اما به صورت کلی در ترکیه ، کیفیت و مواد غذایی در مقایسه با ایران بهتر و قیمت مواد غذایی نیز ارزانتر و با ثبات تر میباشد .

هزینه پوشاک در ترکیه 

ترکیه یکی از بهترین تولید کنندگان پوشاک در دنیا است و به همین دلیل قیمت پوشاک در ترکیه بسیار ارزانتر از ایران است و لباس های تولید شده در ترکیه نیز از کیفیت خوبی برخوردارند . در واقع اگر از مارک ها و تولیدات داخل ترکیه خرید کنید میتوانید پوشاکی با کیفیت خوب و قیمت مناسب تهیه کنید .

هزینه حمل و نقل 

مانند اغلب کشورهای دنیا ، هزینه تاکسی در ترکیه گران است و اگر از وسیله نقلیه شخصی هم استفاده میکنید ، برای هر لیتر بنزین حدود 6 لیر ترک باید بپردازید . اما وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس ، متروبوس ، مترو و مینی بوس با قیمت مناسب تمام منطق مختلف شهرها را به راحتی پوشش میدهند و قابل استفاده هستند و حدود 80 درصد از جمعیت ترکیه برای حمل و نقل از وسایل نقلیه عمومی استفاده می کنند .

با توجه به تمام نکاتی که در بالا ذکر شده ، اگر شما در ترکیه صاحب ملک باشید و نیازی به پرداختن اجاره ماهیانه که اصلی ترین هزینه در ترکیه میباشد ، نداشته باشید ، در مجموع مابقی هزینه های ترکیه به صورت کلی در مقایسه با ایران ارزان تر و با ثبات تر است که البته همانطور که اشاره کردیم هزینه های شما در ترکیه بستگی بسیار زیادی به سبک و استاندارد زندگی هر فرد دارد . امیدواریم در این مطلب توانسته باشیم بخش از سوالات شما را در ارتباط با هزینه های زندگی در ترکیه را پاسخ بدهیم .

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next