مالیات ملک در ترکیه چقدر است ؟

 

با تصمیم ریاست جمهوری به شماره 5359که در روزنامه رسمی مورخ 29/3/2022 منتشر شد ، نرخ مالیات بر ارزش افزوده تحویل مسکن مجددا تنظیم شد . با ما همراه باشید تا مالیات ملک در ترکیه را بررسی نماییم .

 

مالیات ملک در ترکیه

همانطور که گفته شد قوانین مالیات مسکن در ترکیه در تاریخ 29/03/2022 طبق دستور ریاست جمهوری دوباره تنظیم شد . طبق قوانین جدید مالیات ملک در ترکیه ، خانه های با متراژ خالص کمتر از 150 متر مربع شامل 8% مالیت بر ارزش افزوده می باشند . خانه های با متراژ خالص بیش از 150 متر مربع شامل 18% مالیات می باشند . ارزش مالیاتی زمین ها نیز بر اساس متر مربع محاسبه می شود که مالیات 8% را فراهم می سازد . اگر مسکن مورد نظر در سیستم کنسل دونوشوم قرار داشته باشد شامل مالیات ارزش بر افزوده 1% می شود .

 

نکته : مالیات های گفته شده برای شهرها و کلان شهر ها در نظر گرفته شده است و مناطق غیر شهری تعرفه های دیگری دارد .

مالیات ملک در ترکیه برای اتباع خارجی

محاسبه مالیات ملک در ترکیه برای اتباع خارجی به 2 صورت انجام می گیرد که نسبت به شرایط فرد خارجی تعیین می گردد . اگر یک تبعه خارجی اقامت ترکیه را نداشته باشد و بتواند ثابت کند که سرمایه خرید مسکن را از خارج از ترکیه آورده است از پرداخت مالیات مسکن در ترکیه معاف می باشد . اتباع خارجی که در ترکیه زندگی می کنند و اقامت این کشور را دارند و سرمایه شان در این کشور است ، در هنگام خرید مسکن شامل پرداخت مالیات همانند یک ترک می شوند و باید مالیات 8% یا 18% را پرداخت نمایند . همچنین با خرید مسکن در سیستم کنتسل دونوشوم شامل 1% مالیات خواهند بود .

 

جمله آخر 

اگر قصد خرید ملک در ترکیه را دارید ، پیش از هر اقدامی با مشاورین مجرب ما در ترکیه تماس حاصل فرمایید . مشاورین ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات حقیقی و حقوقی شما عزیزان می باشند . شما می توانید از طریق راههای ارتباطی با ما در تماس باشید .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next