متروی استانبول کدام یک از مناطق این شهر را پوشش میدهد ؟

متروی استانبول

برای شهر بزرگ و شلوغی مانند استانبول ، داشتن خطوط مترو که دسترسی کامل به تمام مناطق شهر استانبول را داشته باشد بسیار ضروری است .استفاده از خطوط مترو موجب میشود که هم در هزینه و هم در وقت صرفه جویی شود وهر چقدر محل زندگی و کار افراد به ایستگاه مترو نزدیکتر باشد ، دسترسی راحت تری به مناطق مختلف شهر استانبول خواهند داشت .

تاریخچه مترو در استانبول

تاریخچه مترو به سال 1875 بازمی گردد . زمانی که اولین تونل زیرزمینی برای حمل و نقل و جا به جایی قطارهای زیر زمینی در این شهر احداث شد و در واقع پس از لندن ، استانبول دومین شهری بوده است که تونل زیر زمینی حمل و نقل در آن افتتاح گردیده است و پس از آن در سال 1989  اولین خط  آماده بهره برداری گردید و پس از آن قدم های اولیه برای ایجاد  شبکه خطوط جدید برداشته شد و ظرف مدت کوتاهی 5 خط  اصلی مترو در استانبول شروع به فعالیت کردند که در حال حاضر سهم بسیار بزرگی در جابه جایی مسافرین در شهر استانبول دارند .

خطوط مترو

 1 : خط بین فرودگاه آتاتورک استانبول و محله آکسارای استانبول

 2 :خط بین ینی کاپی و حاجی عثمان که میدان تکسیم را نیز پوشش میدهد

 3 :خط بین اسنلر و کرازلی

 4 :خط بین کادیکوی وتاوشان تپه که خط مخصوص بخش آسیایی استانبول است

 5 :خط بین کرازلی و مترو کنت المپیاد استانبول

 

در حال حاضر با توجه به گسترش یافتن شهراستانبول و نیاز به برقرار شدن سیستم حمل و نقل  در بخش های جدید به خصوص بخش غربی استانبول ، خطوط جدیدی در حال اضافه شده به شبکه مترو  میباشد تا مناطق جدید را به مرکز این شهر متصل نماید . این خطوط که بخش عمده آن تا پایان سال 2019 آماده بهره برداری میگردد ، موجب سهولت رفت و آمد به بخش های جدید استانبول میگردد و موجب افزایش قیمت مجموعه ها و املاک و مستغلات موجود در این مناطق خواهد گردید . در زمان خرید ملک در استانبول دقت کنید تا مجموعه هایی را که در نزدیکی ایستگاههای خطوط جدید مترو قرار گرفته اند را انتخاب کنید . خصوصاٌ اگر قصد سرمایه گذاری در استانبول را دارید، توجه داشته باشید که هر چقدر دسترسی ملک شما به مترو نزدیکتر باشد ، همانقدر سرمایه گذاری بهتری خواهد بود .

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next