منطقه باهچلی اولر استانبول

منطقه باهچلی اولر استانبول

منطقه باهچلی اولر استانبول

منطقه باهچلی اولر که به زبان ترکی خانه های باغدار معنی می‌شود یکی از مناطق بزرگ مسکونی با قشری متوسط در قسمت اروپایی استانبول است که  در همسایگی باکیرکوی (جنوب)، کوچوک چکمجه (غرب) باجیلار(شمال) ، گونگورن (شرق) قرار گرفته است ، این منطقه ۵% از مساحت استانبول را تشکیل و جمعیتی بالغ بر  ۶٠٠ هزار نفر داراست. این منطقه ، جزو مناطق ترک نشین استانبول است و بافت قدیمی و فشرده ای دارد . اما به دلیل واقع شدن در منطقه مرکزی استانبول و دسترسی بسیار راحتی که به مناطق مختلف این شهر دارد ، مدتهاست که مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است و برخی از شرکت های ساختمانی شروع به ساخت و ساز و احداث مجتمع های بزرگ و نوساز در این منطقه نموده اند .

حمل و نقل در منطقه باهچلی اولر

این منطقه هم از اتوبان دی – 100 (اتوبانی که از فرودگاه استانبول تا امتداد بخش آسیایی میباشد ) و هم اتوبان و شاهراه اصلی استانبول بنام ای – 5  ( که متروبوس در این اتوبان 24 ساعته فعال است ) قابل دسترسی می باشد . به علاوه خط مترویی که از فرودگاه سابق آتاتورک به سمت مرکز شهر استانبول میرود ، از این منطقه میگذرد و ایستگاهی در مرکز منطقه باهچلی اولر دارد و دسترسی ساکنین این منطقه را به مناطق مختلف شهر استانبول ، امکان پذیر میسازد .

دیدنی ها و مراکز خرید و دانشگاههای این منطقه 

از دیدنیهای این منطقه میتوان به  قصر سیاوش پاشا ( قصر سیاوش پاشا در پارک ملی حاکمیت یکی از آثار باقیمانده از دوران عثمانی میباشد که امروزه به کتابخانه کودکان تبدیل شده است.  ) ، چشمه پیاز ( این چشمه در زمان امپراتوری بیزانس ساخته شده است. چشمه پیاز در طول تاریخ نظاره گر جنگها و اتفاقات بسیاری بوده است. ) و پل چوپان چشمه ( این پل تاریخی متشکل از شش قوس و با طول ٣٨ متر یادگار امپراطوری روم شرقی است که امروزه به نمادی از آن دوران تاریخی تبدیل شده است. ) ، اشاره کرد .

دانشگاه های متعددی در این منطقه دایر است که از جمله آنها میتوان به  دانشگاه اقتصاد مارمارا ، دانشگاه آنادولو ، دانشگاه دندانپزشکی آیدین ، دانشگاه فرهنگ و هنر استانبول  و دانشگاه زبان انگلیسی غدیر ، اشاره کرد . همچنین مراکز خرید بسیاری در این منطقه موجود میباشد که به راحتی تمامی احتیاجات ساکنین این منطقه را فراهم مینماید . مرکز خرید کادیر حاص ، مرکز خرید استار سیتی ، مرکز خرید متروپورت ، مرکز خرید امور پلازا ، مرکز خرید یون ، مرکز خرید هدف و مرکز خرید مرتر ، از مراکز خرید موجود در این منطقه هستند.

خرید ملک در منطقه باهچلی اولر به چه کسانی توصیه میشود ؟

اگر مایل به خرید ملک در یکی از مناطق استانبول با دسترسی بسیار خوبی میباشد پیشنهاد ما به شما منطقه باهچه لی اولر استانبول میباشد این منطقه یکی از مناطق غربی استانبول میباشد که در چندین سال اخیر پیشرفت بسیار چشمگیری داشته است ، بنابراین اگر مایل هستید در ارتباط با منطقه باهچلی اولر و مجتمع های مسکونی در این منطقه اطلاعات کامل داشته باشید مشاورین ما آماده ارایه بهترین پهترین پیشنهادات به شما میباشند .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next