منطقه فاتیح استانبول 

منطقه فاتیح استانبول 

منطقه فاتیح استانبول

منطقه فاتیح یکی از مناطق اصیل و قدیمی بخش اروپایی شهر استانبول میباشد. این منطقه از شمال با ایوب سلطان، از جنوب با دریای مرمره و از جنوب غربی با زیتین بورنو همسایه میباشد.منطقه فاتیح تا سال 2008 میلادی جزو محله های امین اونو بوده و بعد از آن سال به منطقه مستقل با شهرداری مجزا تبدیل شده است.فاتیح دارای 57 محله در مساحتی 15 کیلومتری بنا شده است.منطقه فاتیح از قطب های تجاری شهر استانبول بوده و همین اصل دلیل انتخاب بسیاری افراد برای سرمایه گذاری در این منطقه میباشد.به دلیل قدمت و اصالت منطقه شما میتوانید بناهای تاریخی و ساختمان های مدرن را در این منطقه در کنار هم ببینید.از جاذبه های توریستی و تاریخی این منطقه میتوان به مسجد و موزه ایاصوفیه،کاخ توپکاپی و مسجد سلطان احمد اشاره کرد.

اماکن آموزشی منطقه فاتیح

منطقه فاتیح استانبول از لحاظ آموزش و فرهنگ نیز بسیار غنی میباشد و وجود چندین مرکز آموزش از قبیل 45 دبستان و 76 دبیرستان از مزایای فرهنگی این منطقه میباشد. یکی از اصلی ترین و معروف ترین دانشگاه های استانبول به نام دانشگاه استانبول نیز در این منطقه قرار دارد.و البته که به جز دانشگاه استانبول چندین داشگاه دیگر نیز در این منطقه قراردارد.

حمل و نقل در منطقه فاتیح

منطقه فاتیح با داشتن تمام وسایل حمل و نقل عمومی ریلی، ماشینی و دریایی از در دسترس ترین مناطق شهر استانبول میباشد.وجود چندین ایستگاه مترو و تراموا و اتوبوس در این منطقه از مزایای بزرگ این منطقه میباشد. شما با زندگی در این منطقه تنها 30 دقیقه با میدان تقسیم و مرکز شهر فاصله دارید. شما با اتوبوس میتوانید به بسیاری از مناطق استانبول از قبیل Eyüp, Yıldız, Topkapı, Edirnekapı, Bakırköy Taksim, Beşiktaş, Arnavutköy, Esenler, Başakşehir دسترسی پیدا کنید همچنین با مینی بوس های موجود در منطقه نیز میتوانید  به مناطق Nişantaşı, Kadıköy, Taksim, Üsküdar ve çeşitli ilçelerden, Fatih merkez ve Eminönü بروید و یا با استفاده از ایستگاه های Üsküdar- Eminönü نیز میتوانید سفر دریایی داشته باشید.

مراکز خرید و تفریحی منطقه فاتیح

منطقه فاتیح دارای چندین مرکز خرید و تفریحی بزرگ از جمله مرکز خرید هیستوریا، مرکز خرید اندر، مرکز خرید آکسارای و همچنین اماکن تفریحی و تاریخی نظیر مسجد سلیمانیه، بازار مصریها، کاخ توپکاپی،موزه کاشی کاری، موزه باستانشناسی، برج بایزید، پارک گلخانه و ده ها مکان دیگر است.

خرید ملک در این منطقه را به چه کسانی پیشنهاد میکنیم :

منطقه فاتیح استانبول به دلیل مرکزیت و در دسترس بودن و همچنین به دلیل اصالت و قدمت منطقه عموما ترجیح افراد برای زندگی خانوادگی میباشد و همچنین به دلیل وجود چندین مرکز آموزشی و دانشگاه بزرگ از نظر فرهنگی نیز اولیت بسیار از افراد میباشد. در کنار تمام این مزایا مرکزیت منطقه و سهولت دسترسی به وسایل حمل و نقل عمومی نیز مزیت بزرگی برای زندگی در این منطقه محسوب میشود. اگر تمایل به خرید ملک در این منطقه و یا دیگر مناطق شهر استانبول را دارید با مشاوران ما در تماس باشید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم.

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next