منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول

منطقه شیشلی استانبول
 Şişli Istanbul

 

 

منطقه شیشلی استانبول کجاست؟

شیشلی یکی از 32 منطقه اصلی در شهر استانبول است که در بخش اروپایی شهر قرار دارد. منطقه شیشلی در استانبول در بخش انتهایی پل بسفروس واقع است. با این حال، این منطقه راهی به دریا ندارد و در انتهای مسیرِ متصل کننده اروپا به آسیا قرار دارد. مساحت کلی منطقه  30 کیلومتر مربع است. منطقه شیشلی یکی از محله های جدید و اعیان نشین این شهر پس از قرن 19 می باشد و در شمال میدان مشهور تکسیم قرار دارد.

تاریخچه منطقه شیشلی استانبول

بنابر شواهد تاریخی، در قرن 17، منطقه شیشلی پر از گورستان های مختلف بود و ساختمان های زیادی در آنجا وجود نداشت. در قرن 18 ام، تاکستان ها، مزارع جو و باغ های مختلفی در منطقه شیشلی احداث شد. در قرن 19 ام این منطقه با پیشرفت قابل توجه مواجه شد و کارخانه های مختلف آبجو سازی و مناطق صنعتی در آن ایجاد شد، همچنین افتتاح بیمارستان کودکان در سال 1898 یکی دیگر از دلایل گسترش این منطقه بود. در این سال ها بود که مهاجرین غیر مسلمان زیادی به این منطقه وارد شدند و محله یهودی نشین ثروتمندی را تشکیل دادند. پیشرفت این منطقه زمانی سیر انفجاری به خود گرفت که برای اولین بار ترانس برق در سال 1913 وارد شیشلی شد. از این رو در دهه 1920 میلادی مجتمع های ساختمانی متعددی در منطقه شیشلی در استانبول شیشلی ساخته شدند. یکی از ساختمان های ابتدایی که در این منطقه ساخته شد، ساختمان آتاتورک است که امروزه به عنوان موزه استفاده می شود.

پس از انقلاب ترکیه، این منطقه تبدیل به یکی از محله های بسیار با کلاس و گران قیمت ترکیه شد. بسیاری از غیر مسلمانان، مهاجران خارجی ثروتمند و افراد مهم استانبول در این منطقه سکونت داشتند. با وجود حضور غیر مسلمانان در این منطقه اما مسجد های معروفی در شیشلی وجود دارد. این منطقه به واسطه ساکنین خود، دارای مراکز خرید متعددی میباشد. یکی از مراکز خرید بسیار بزرگ این منطقه مرکز خرید جواهر می باشد. همچنین این منطقه به واسطه مرکزی بودن ، دارای هتل های مختلفی از جمله بوتیک هتل ها و هتل های 4 ستاره و 5 ستاره مختلفی است که موجب توریستی تر شدن این منطقه شده اند . به عبارتی میتوان گفت ، نزدیک بودن این منطقه  به میدان تکسیم ، خیابان استقلال و خیابان معروف نشان تاشی ، موجب شده است تا منطقه شیشلی نیز جزو یکی از مناطق توریستی استانبول محسوب شود . 

مزایای زندگی و خرید ملک در منطقه شیشلی استانبول

ترکیه از دید سرمایه‌گذاران خارجی از سراسر جهان بهترین کشور برای سرمایه‌گذاری است، چون پیشرفت قابل‌توجهی در بین کشورهای قابلِ سرمایه‌گذاری داشته و جایگاه این کشور در یک بازه‌ی زمانی بسیار کوتاه ۱۷ پله صعود داشته است. افزایش سرمایه‌گذاری‌های خارجی در ترکیه و تسریع روند سرمایه‌گذاری در تمام سطوح باعث افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران خارجی در بخش‌های مهم اقتصادی نظیر املاک، تجاری، گردشگری و سایر بخش‌ها شده است.آمار مربوط به بخش املاک حاکی از افزایش پیوسته‌ی سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی در ترکیه است، به ویژه پس از آنکه دولت مشوق‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری خارجی ارائه کرد. برای مثال، فراهم نمودن تسهیلات سرمایه‌گذاری، ارائه مشوق، تاسیس نهادهای مربوط به سرمایه‌گذاری و ارائه‌ی سود به سرمایه‌گذاران خارجی. چشم سرمایه‌گذاران عرب و خارجی به دلیل موقعیت راهبردی بی‌نظیر در قلب جهان و همچنین تاریخ، تمدن، پیشرفت و توسعه‌ی استانبول، به دنبال این شهر است.

برخی از مزایای خاص منطقه شیشلی:

1.     موقعیت جغرافیایی خاص شیشلی که در خروجی پل بسفور-که دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول را به هم متصل می‌کند-واقع شده است و در عین حال به میدان تقسیم در مرکز شهر نزدیک است.

2.     مساحت این منطقه ۳۰ کیلومتر مربع است و علاوه بر آنکه یک منطقه مسکونی و گردشگری است، به عنوان یک مرکز تجاری نیز محسوب می‌شود، که میدان مشهور مجیدیه کوی در مرکز آن قرار دارد.

3.     یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های شیشلی سیستم بزرگ حمل‌ونقل آن است که باعث تسهیل رفت‌وآمد می‌شود؛ این سیستم شامل اتوبوس‌ها، حمل‌ونقل داخلی و همچنین یک خط مترو است که رفت‌وآمد بین دو بخش اروپایی و آسیایی استانبول را تسهیل می‌کند. همچنین یک ایستگاه در خط متروی شیشلی-تقسیم وجود دارد.

4.     دسترسی به خدمات حیاتی از جمله بیمارستان‌ها، اعم از مراکز دولتی و خصوصی، مدارس و دانشگاه‌ها و همچنین کلوپ‌ها و هتل‌ها در عالی‌ترین سطوح برای پذیرایی از گردشگران.

5.     دسترسی به کلیه خدمات تفریحی در منطقه شیشلی استانبول ، متشکل از تعداد زیادی مراکز خرید معروف از جمله جواهر مال، که مشهورترین مجتمع فروشگاهی ترکیه است و شامل رستوران، کافه، فست‌فود و سینما می‌باشد که مناسب تمام اعضای خانواده بوده و همچنین از سالن تئاتر و استادیوم فوتبال برخوردار است.

6.     شیشلی مجموعه‌ای از جاذبه‌های باستانی و مذهبی دارد که گردشگران را از سراسر جهان جذبِ خود می‌کند. در این مناطق می‌توانید از مساجد، کلیساها و همچنین کنیسه‌های یهودیان بازدید کنید.

7.     موزه‌ها و کاخ‌هایی که تاریخ ترکیه را نشان می‌دهند و مهم‌ترین بناهای تاریخی این کشور از جمله موزه آتاتورک، موزه نظامی، گورستان قدیمی و همچنین کاخ ایهلامور.

8.     برای دوست‌داران هنر و طبیعت، شیشلی چند موزه مشهور برای نمایش آثار هنری هنرمندان مشهور ترکیه دارد؛ برای مثال، گالری هنری ماکا.


شیشلی خانه‌ی بسیاری از برندهای لوکس جهانی، به ویژه در منطقه زیبای نیشانتاشی است. شیشلی پر از جاذبه‌هایی است که نیازهای بازدیدکنندگان و ساکنان را به شکلی مشابه برآورده می‌سازد. مراکز خرید گرند جواهر استانبول و همینطورخیابان نشانتاشی استانبول جزو مراکز خرید مهم و مشهور استانبول محسوب میشوند . با زندگی در این منطقه به تمامی امکانات شهری دسترسی خواهید داشت. در این منطقه 14 موسسه پیش دبستانی، 36 مدرسه ابتدایی و 29 مدرسه متوسطه وجود دارد. دبیرستان نیشانتاشی و مدرسه فرانسوی از دیگر موسسات آموزشی تاپ و رده بالا در منطقه شیشلی هستند. همچنین، در این منطقه 2 بیمارستان بزرگ  و مجهز دولتی و 18 بیمارستان خصوصی، 201 داروخانه و 32 خانه سالمندان وجود دارد.

خرید ملک در منطقه شیشلی استانبول به چه کسانی توصیه میشود ؟

در شهرهای بزرگ دنیا ، همیشه مراکز اصلی و قدیمی شهر که هم از لحاظ دسترسی اولویت دارند و هم در قلب شهر قرار دارند ، جزو مناطق مناسب برای زندگی و سرمایه گذاری هستند . استانبول هر چقدر که رشد کند و بزرگ شود ، قطعاٌ مناطق جدید در اطراف آن اضافه خواهد گردید که ویژگیهای منحصر به فرد خود را دارند ، اما مرکز قدیمی و تاریخی شهر استانبول قطعاٌ در مرکز قرار دارد و تغییر نخواهد کرد . در این منطقه ارزش املاک اداری ، تجاری و مسکونی مرتباٌ افزایش میبابد و قیمت و ارزش زمین بسیار گران میباشد . اگر علاقمند به سرمایه گذاری و خرید ملک در منطقه شیشلی استانبول میباشید ، پیشنهاد میکنیم از مشاوره سرمایه گذاری ما که قطعاٌ اطلاعات مفیدی را در ارتباط با خرید ملک و سرمایه گذاری در این منطقه را در اختیار شما قرار خواهد داد ، استفاده کنید . ما در گشت بازدید ، بخش های مختلف این منطقه را به شما نشان میدهیم و شما میتوانید رشد املاک را در این منطقه ببینید ، از مجتمع های مختلف بازدید کنید و با دید باز برای خرید ملک و سرمایه گذاری دراین منطقه تصمیم بگیرید . 

  

 

 

 

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next