منطقه آوجیلار استانبول

منطقه آوجیلار استانبول

منطقه آوجیلار استانبول

منطقه آوجیلار استانبول (Avcılar) در قسمت غربی استانبول واقع شده است و  یکی از بخش های منطقه  اروپایی استانبول است. این منطقه که از شرق به منطقه کوچوک چکمجه از شمال به منطقه باشاک شهیر از غرب به منطقه اسنیورت و بیلیکدوزو و از جنوب به دریای مرمره متصل است ،. بر اساس آمار سرشماری ‌ای که در سال ۲۰۱۸ صورت گرفته است دارای جمعیتی بالغ بر ۴۳۵ هزار نفرمیباشدکه قطعاً تا به الان تعداد بسیار زیادی به این رقم اضافه شده است. این منطقه ۲۷ کیلومتر با مرکز شهر قدیمی استانبول ( تکسیم و بی اوغلو ) فاصله دارد و اتوبانهای E80 و E5  از آن عبور میکند.این منطقه پر از مجتمع های مسکونی قدیمی است که به مرور در حال تبدیل شدن به مجتمع های لوکس و نوساز میباشند . اما به طور کلی این منطقه دارای بافت قدیمی نسبت به سایر مناطق واقع شده در بخش غربی استانبول میباشد .

دانشگاههای بخش آوجیلار استانبول

یکی از ویژگیهای بزرگ این منطقه وجود دانشگاههای متعدد است که موجب شده تا این منطقه بیشتر حال و هوای فرهنگی داشته باشد . یکی از دانشگاههای خیلی مهم در این منطقه که در ابتدای منطقه آجیلار قرار گرفته است و فضای بسیار بزرگی را نیز به خود اختصاص داده است ، دانشگاه استانبول میباشد . این دانشگاه دارای دانشکده های مهندسی ، ادبیات ، دامپزشکی ، مدیریت و تربیت بدنی میباشد .

دسترسی و حمل و نقل عمومی در منطقه آوجیلار

یکی از مهمترین ویژگیهای منطقه آوجیلار ، دسترسی خوب آن به مناطق مختلف شهر استانبول میباشد . اتوبان مشهور ای 5 از وسط منطقه آوجیلار عبور میکند و ساکنین این منطقه به راحتی میتوانند با استفاده از متروبوس که به صورت بیست و چهار ساعته در مسیر این اتوبان فعال است ، به تمام مناطق استانبول دسترسی داشته باشند . به علاوه آوجیلار جزو مناطقی است که تا پایان سال 2021 ، خط مترو در تمام بخشهای آن فعال خواهد گردید . ایستگاه متروی مارمارای نیز که بخش اروپایی استانبول را به بخش آسیایی متصل میکند ، در فاصله نزدیکی از منطقه آوجیلار قرار گرفته است و موجب میشود تا ساکنین این منطقه به راحتی به بخش آسیایی استانبول دسترسی داشته باشند .

پروژه کانال استانبول منطقه آوجیلار

پروژه کانال استانبول یکی از بزرگترین پروژههای سرمایه گذاری دولت ترکیه است که قرار است دریای سیاه در شمال استانبول را به دریای مرمره در جنوب استانبول متصل نماید . این پروژه که در هنگام اتمام تنگه بسفر دومی را برای شهر استانبول ایجاد خواهد کرد ، یکی از بزرگترین و مهمترین پروژه های است که دولت ترکیه در دست احداث دارد. منطقه آوجیلار که در کنار دریاچه کوچوک چکمجه قرار گرفته است ، یکی از مناطقی است که پروژه کانال استانبول از داخل آن عبور خواهد کرد و به همین دلیل تمام بخش های این منطقه تحت تاثیر این پروژه رشد چشمگیری خواهند داشت . به همین دلیل تعداد بسیار زیادی از سرمایه گذاران ، سرمایه گذاری های مختلفی در این منطقه را شروع کرده اند تا بتوانند رشد سرمایه بسیار خوبی داشته باشند .

خرید ملک در این منطقه رابه چه کسانی توصیه می کنیم ؟

منطقه آوجیلار همانطور که قبلاٌ نیز اشاره کرده ایم ، منطقه ای است که 75 درصد بافت قدیمی دارد و در طول چند سال گذشته چندین پروژه مسکونی نوساز نیز به این منطقه اضافه شده اند . اما به طور کلی منطقه ای نیست که از لحاظ سبک منطقه ای و زندگی ، بسیار لوکس معرفی شود . این منطقه جزو مناطق متوسط در شهر استانبو ل محسوب میشود و حدود قیمت املاک نیز مناسب با همین بافت منطقه ای تعریف شده است . بنابراین اگر مایل به خرید ملک در استانبول در منطقه ای با دسترسی خوب و تقریباٌ مرکزی ( در مقایسه با مناطق غربی تر استانبول ) و متوسط میباشید و همینطور مایل هستید سرمایه گذاری مناسبی انجام داده باشید ، منطقه آوجیلار برای شما انتخاب مناسبی میباشد .

در این منطقه ما میتوانیم املاک بسیار متنوعی را به شما پیشنهاد کنیم و با بهترین قیمت ها و مناسب ترین مجموعه ها ، بهترین پیشنهاد ها را به شما ارائه دهیم . کافیست با ما تماس بگیرید تا مشاورین بخش فروش ما با اطلاعات کافی در خدمت شما باشند .

 

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next