منطقه باکرکوی استانبول

منطقه باکرکوی استانبول

منطقه باکرکوی استانبول 

اگرقبلاٌ به استانبول سفر کرده باشید ، حتماٌ اسم منطقه باکرکوی را شنیده اید . این منطقه که بعد از تکسیم ، شیشلی و سلطان احمد ، یکی از مناطق اصلی شهر استانبول محسوب میگردد ، یکی از قدیمی ترین مناطق استانبول است. این منطقه بخش اروپایی استانبول واقع شده است و این ناحیه بین بزرگراهای 5 و ساحل دریای مرمره قرار دارد و دارای یکی از زیباترین خطوط ساحلی استانبول میباشد .  این منطقه در فاصله نزدیکی از فرودگاه آتا تورک استانبول قرار گرفته است و از طریق ایستگاههای مترو و اتوبوس، دسترسی بسیار راحتی به دیگر مناطق شهر استانبول دارد .

یکی از ویژگیهای این منطقه دارا بودن آثار تاریخی است که در داخل بخش های مختلف این منطقه دیده میشود و از معروفترین آنها میتوان به آثار باقیمانده از دیواره ای قدیمی شهر استانبول ، اشاره کرد .این دیواره قدیمی که در گذشته دور تا دور شهر استانبول را احاطه کرده بود ، بر اثر مرور زمان تخریب شده و بخشهای زیادی از آن از دست رفته است . اما قسمت های باقیمانده اند که در منطقه باکرکوی استانبول به وفور به چشم میخورند و به بهترین شکل مراقبت میشود و قسمتهایی از آن نیز مرمت شده اند . هیچ کس اجازه تخریب این دیواره ها را ندارد و حتی اگر شما قطعه زمینی در این منطقه خریده باشید که بخشی از این دیوار قدیمی داخل آن قرار گرفته باشد، نمیتوانید آن را خراب کنید . از این رو است که در برخی از ساختمانهای لوکس و مجتمع هایی که در این منطقه ایجاد شده اند ، بخش هایی از دیوار قدیمی استانبول قرار دارند که به خوبی نگهداری میشوند .

در حال حاضر منطقه باکرکوی استانبول ، دارای 2 بافت کلی و دو بخش متفاوت است . بخش که کنار ساحل قرار گرفته است و دارای مجتمع های لوکس با منظره بسیار زیبایی از دریا ، مراکز خرید ، رستوران های کنار ساحل و هتل های متعدد است . اما بخش دیگر باکرکوی که در پشت منطقه ساحلی قرار گرفته و است ، بخش ترک نشین با ساختمان های قدیمی و مراکز خرید و رستوران های ارزان قیمت را شامل میشود .

حمل و نقل عمومی در منطقه باکرکوی شهر استانبول

بسته به اینکه در کدام بخش از منطقه باکرکوی شهر استانبول اقامت داتشه باشید، میتوانید از بخش های مختلف سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنید . اگر نزدیک به گذر اتوبان ای 5 هستید ، میتوانید از متروبوس استفاده کنید . خطوط اتوبوس و همینطور مینی بوس ( دلموش) نیز در تمام بخش های مختلف در داخل منطقه باکرکوی در حال سرویس رسانی میباشند . به علاوه یکی دیگر از دلایل رشد منطقه باکرکوی در طول چند سال گذشته ، به دلیل ایجاد تونل اوروسیا است که ورودی بخش اروپایی آن در منطقه باکرکوی استانبول قرار گرفته است و بخش اروپایی و آسیایی استانبول را از طریق تونلی که از زیر آب های دریای مرمره میگذرد به هم وصل میکند.

خرید ملک در منطقه باکرکوی استانبول به چه کسانی توصیه میشود ؟

اگر مایل به خرید ملک در یکی از مجتمع های ساختمانی لوکس و با منظره زیبای دریا میباشید ، منطقه باکرکوی ، پیشنهاد مناسبی برای شما میباشد . این منطقه یکی از مناطق شهر استانبول است که در طول سالهای گذشته رشد بسیار چشمگیری را پشت سر گذاشته است . بنابراین اگر مایل هستید در ارتباط با این منطقه ، شرایط رشد و سرمایه گذاری و مجتمع های ممسکونی در این منطقه اطلاعات کامل داشته باشید، مشاورین ما آماده ارائه بهترین پیشنهادات  همراه با جزییات کامل به شما میباشند .

 

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next